Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire nehéz elfogadn...

Tényleg ennyire nehéz elfogadni, hogy nehezen megy a beilleszkedés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Előre leszögezem, hogy lehetőleg normális válaszokat várnék.


Szóval nem olyan rég költöztünk ide Romániából (lassan 2 éve) és apa részéről román vagyok (mármint nem romániai magyar, hanem alapból román) és emiatt nem annyira akarnak befogadni. Tudom, hogy nem kéne foglalkoznom az idiótákkal, és hogy őszinte legyek, nem is nagyon érdekel, de valahol nagyon zavar. Igaz, vannak emberek, akik elfogadnak ahogy vagyok, de a suliban van több ember is, akiknek nincs jobb dolguk, minthogy engem szekáljanak. Általában csak kiröhögöm őket, mert egyszerűen annyira szánalmas módon próbálnak megalázni. Ettől függetlenül rosszul esik. Szüleim pedig nem foglalkoznak ezzel a ténnyel, mert szerintük ebben nincs semmi rossz. Sőt, tegnap néhány osztálytársammal elmentünk valahova (kb minden képen megjelölnek, amin rajta vagyok, idegesítő :D) és szüleim mániája, hogy folyton kérdezgetik, hogy kik ezek, hova mentünk, mit csináltunk. Megjegyzem, mindig megmondom, hogy kikkel és hova megyek, de előszeretettel kíváncsiskodnak.

De van az osztályom másik fele, akik ahogy tudomást szereztek róla, hogy rajtuk kívül vannak, akik engem szekálnak, ők is elkezdtek ugyanígy tenni. Minden év végén vannak vizsgák az érettségi tantárgyakból, és a tanár külön megdicsért, hogy mennyire jól beszélek angolul. Erre pár osztálytársam meg elkezdett csöpögni, hogy nemigaz, hogy Romániában is jobb az oktatás, biztos valami földönkívüli vagyok. Ezt sértésnek szánták, de valahogy elröhögtem magam rajta, annyira gyerekes volt.

Tehát szüleim engem hibáztatnak, hogy nyitottabbnak kéne lennem, nem igaz, hogy a testvéremet jobban elfogadják mint engem. Ja igen, mert bátyám mindig az isten. Ő tanárként dolgozik, és bár már nem él velünk, de akárhányszor jön, anyámék mindig azzal ugranak a nyakába, hogy így meg úgy büszkék rá, mivel bátyám mindig mondja, hogy mennyire jó, hogy ennyi sok ember szereti. Amikor engem kezdtek el kibeszélni a hátam mögött (úgy hogy én is ott voltam 2 méteres körzetben, praktikus) hogy mennyire sokat panaszkodom azért, mert engem nem mindenki fogad el.


Ha mellettem állnának lelkileg, akkor most nem tartanék ott, hogy innen várjak erre választ. Remélem azért nem zavartam senkit ezzel a panaszáradattal.

Köszönöm a válaszokat :)


És 16 éves fiú vagyok


2016. máj. 25. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért csesztetnek, mert félig román vagy. Engem az általános sulimban azért utáltak ki egy idő után, mert magyar vagyok, nem cigó (kerület egyik legjobb sulija, még most is, mi van a többi suliban?). Szóval ennek semmi köze a magyar-román viszonyokhoz, ezt felejtsd el, ha ilyenre gondoltál volna. Egyszerűen fogást találtak rajtad, látják rajtad, hogy bánt ez az egész.
2016. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

fogd fel úgy, mint egy viccet és ne vedd magadra :) ha látják hogy neked ez mennyire rosszul esik annál inkább csinálni fogják

az első félévem magyarként a szlovák iskolában szörnyű volt, állandóan cikiztek, nekem meg rosszul esett.. később beláttam, hogy néhány dolognak tényleg van alapja és még vicces is :) amint máshogy álltam a dologhoz abbahagyták :)

szóval ez rajtad is múlik

2016. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg azért néztek ki,mert jó tanuló voltam..valami okot mindig találnak. Aztán min vezessék le a saját maguk miatt keletkezett feszültséget? hát a gyengébbnek tűnő emberen...
2016. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Abból kell kiindulni, hogy a Magyarországiaknak az a rögeszméjük, hogy csak ők a magyarok. A többi nem létezik. Én felvidéki echte magyar vagyok, de részükről csak egy szlovák, aki töri a magyart.

Ami a idegen nyelvet illeti: volt nálunk egy 13 éves rokonom Romániából és az itteni gyerekek és tanárok ámultak, milyen jól beszéli az angolt. Nem tudom, nálatok az mindenhol elmondható, de a szülei és a rokonok is állították, hogy igen.

Ha figyeled itt a fórumot, elképesztő, milyen tájékozatlanok , főleg a fiatalok.

2016. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezeket megeszem reggelire. Agyonütném az egészet.
2016. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azert utalnak mert jobb a helyesirasod mint nekik :D. Eskuszom :D. Hulyek amugy, rohogj rajtuk mast nem kell:)
2016. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!