Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik itt mindig osztják a...

Akik itt mindig osztják a fiatalokat, hogy költözzenek el, tisztában vannak vele, hogy ez átlag fizetés-ingatlanárak mellett leheteten?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, hogy akik itt írnak, mit gondolnak. Nézitek néha a lakáshirdetéseket?

Már egy szoba is 50-60ezer forint, egy különálló lakás ha a legputribb ijesztő helyen van, és le van lakva akkor 90, amúgy meg 100-120 körül vannak.

Egy átlag fizuból hogy veszi ki ezt egy diák, vagy pályakezdő?

Nézzetek meg egy-két facebookos csoportot, milyen árban hirdetik ezeket.


2016. jún. 2. 10:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
80%
Ez igy igaz. Engem is cikiznek a szüleim -2 gyerekkel rakott ki volt élettársam - gyt-t nem fizet. Ahhoz hogy normálisan tudjunk élni netto min. 300e kéne keresnem és akkor még mindig nem élnénk nagylábon....
2016. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Igen.

Szobát persze még ki lehet venni, azt talál olcsóbban is az ember, mint amit írtam, de akkor már nem kényelmesebb az embernek a szüleivel élni - ha jó a kapcsolatuk - mint idegenekkel? Szerintem de-

2016. jún. 2. 10:16
 3/46 A kérdező kommentje:
Amúgy neked, kedves első más a helyzeted gyerekekkel, mint egy átlag fiatalnak.
2016. jún. 2. 10:18
 4/46 anonim ***** válasza:
72%
Nemcsak Budapestbol all Magyarorszag. Teny es valo, irto magasak az arak, de ha a gyerek nem jon ki a szulovel vagy forditva, akkor mit tanacsoljunk?! Van ahol annyira sok a problema, hogy nincs mas kiut. Pl. alkoholista a szulo, akivel nem lehet birni. Vagy otthon marad vagy elkoltozik. Egynap mindenki kirepul a csaladi feszekbol, szoval elobb utobb ugyis ki kell perkalni ezt az osszeget.
2016. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Igen, budapestből indultam ki, bocsánat.

Most nem arra irányult a kérdésem, ahol borzasztó a kapcsolat, hanem hogy az itt válaszolók már egy apró konfliktusra is azt vágják rá, hogy "KÖLTÖZZ EL, MIT KERESEL MÉG OTTHON AMÚGYIS, HA ELMÚLTÁL 18-20" és nem értem, miért látják ennyire irreálisan a heyzetet.

Persze, ha valakit testileg/lelkileg bántanak, az jobban jár, ha idegenekkel bérel egy szobát, és nélkülöz egy kicsit, de ha nincs baj a kapcsolatukkal, csak akadnak problémák mint minden családban, nem értem, miért ez lenne a megoldás, hogy inkább haljon éhen az ember

2016. jún. 2. 10:24
 6/46 anonim ***** válasza:
76%
Akik ezt írják, azok azt gondolják, hogy a kedves diák vagy pályakezdő fiatal vagy oldja meg a különköltözést valahogy, akár úgy, hogy másokkal együtt vesz ki egy lakást, vagy alkalmazkodjon a szüleihez. Mert az nagyon nem járja, hogy huszonéves felnőttek picsognak, hogy jaj, anyám így, apám úgy, utálom őket, stb. aztán kiderül, hogy hiába nagykorúak papíron, gyerekként élnek, a szüleik eltartják őket, főznek rájuk, mossák a koszos gatyájukat, és ezután csodálkoznak, hogy gyerekként is vannak kezelve. Elhiszem, hogy ez így rendkívül kényelmes, de akkor vállalni kell a hátrányokat is.
2016. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
86%
Igen,itt azokat szokták oltogatni,akik panaszkodnak szüleikre,hogy elviselhetetlenek,de közben se nem tanul,se nem dolgozik az illető. Amúgy az emberek 99% - a tisztában van vele,hogy külön költözni öngyilkosság.
2016. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk az igaz. Volt tobb olyan kerdes, ahol megoldhato ugynel azt tanacsoltak, hogy koltozzon. Van aki nem tud erdemesen hozzaszolni a kerdeshez, ezert a legegyszerubb valaszt irja. Szerintem a tobbseg azert tisztaban van azzal, hogy nem egyszeru manapsag alberletbe menni.
2016. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
19%
Ja,meg gondolom a kis elkényesztetett milliomos palánták jártatják még a pofájukat,akik ballagásra kapták meg az új házat,garzsban a bömössel.
2016. jún. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt a választ most nem értem, mivel aki milliomos palánta, az ha albiba megy, akkor kiveszik neki a szülei akár azt is, ahol 300k a bérleti díj, szóval ez most itt irreleváns.
2016. jún. 2. 10:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!