Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El akarok menni itthonról,...

El akarok menni itthonról, hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 18 éves leszek pár nap múlva és egyre erősebben gondolkodom azon hogy elköltözzek itthonról, mert már nagyon nehéz itt lenni. A probléma ott kezdődött, hogy egy-két hónapja elmondtam itthon hogy meleg vagyok és nem tudok tenni ellene semmit. Tudom türelmesnek kell lennem hogy el tudja fogadni anyum (szüleim elváltak) de minél jobban telik az idő, annál rosszabb a helyzet. Folyamatosan bánt, úgy vagyunk egymás mellett mint két idegen, folyton csak azt hajtogatja, milyen rossz neki, de rám nem gondol. Kijelentette hogy nem érdekli igazából mi van velem és elvesztette a fiát. Napról napra egyre csúnyább dolgokat mond, vagy éreztet velem. Többször próbáltuk megbeszélni de mindig vitába fordult. Nem bírom itthon tovább el akarok menni. A probléma ott kezdődik hogy még van 1 évem suliból és a pénzkeresés is nehézkes. Szerintetek hogy tudnék valamit kezdeni ? Nyilván ez a legutolsó amit csinálni akarok, de már csak ez az opció van. Tudnátok tanácsot adni vagy segíteni ? (Homofób hozzászólók most kérem kerüljenek, így sem egyszerű)

2016. jún. 5. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
nem sok mindent tudsz tenni, jarj diakmunkazni, amennyit tudsz, esetleg probald meg hogy szeptembertol jelentkezel koliba, aminek a dijat finanszirozhatnad diakmelobol. esetleg valahol keress egy szobat, amit berelhetsz, de nagyon vszinu, hogy ez attol is nehezebb lesz, mint amit most el tudsz kepzelni. azt nem ertem, miert nem vartal addig, amig a sajat labadra nem tudsz allni? maskulonben, csunya dolog amit anyukad csinal, de benne volt a pakliban , hogy igy reagal.
2016. jún. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Azon nem gondolkoztál már el, hogy esetleg lepd meg valamivel anyudat, aminek neki is örülne, és így váratlanul jönne neki?

Okozz örömöt neki, majd saját magadnak.

Esetleg ha tényleg el akarsz menni otthonról, akkor keress olyan munkát, majd munkahelyet, ahova tudsz járni suli közbe is, és a tanulást se hanyagold el.

De én azt javaslom, hogy inkább 1 évet még maradj otthon, és addig keresel valami megfelelő állást magadnak, és albérletet.

Így nem menne?

2016. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért egy ilyen bejelentést nem egyszerű ám feldolgozni...

Költözni akkor költözz, ha van munkahelyed, félretett pénzed albérletre plusz kaucióra, meg még valamennyi plusz, hogy ne kerülj bajba,

2016. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyűjts pénzt. Az önállósághoz pénz kell. Ki kell fizetni a kauciót és a havi albérleti dijat. Amennyiben meg tudod teremteni az anyagi alapokat, önállósodhatsz. De ne gondold hogy úgy nagyon könnyű lesz. Én azt mondom, adj időt édesanyádnak, hogy elfogadja a helyzetet, neki sem könnyű. Egyetlen gyereke vagy van testvéred is?
2016. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Anya meg se akarja érteni vagy oldani azt mondja nem az ő problémaja nem neki kell csinálni semmit, egyszerűen nem csinál semmit ezzel, csak bánt. Igen egyedüli gyerek vagyok
2016. jún. 6. 10:29
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Hát nem lett volna szabad neki elmondanod

Én 35 vagyok és a mai napig nemtudják rolam

2016. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mégis mit vársz, mit csináljon? Valóban nem az ő gondja a te szexuális életed.
2016. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek barátaid, akik tudnának támogatni?
2016. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!