Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy felfogja,...

Mit csináljak, hogy felfogja, itt a barátom a legnormálisabb és ezen a korkülönbségen jelenleg kár fennakadni? Mi lett a családunkkal? Beszéljek anyával?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek.

1 évvel ezelőtt volt egy normális családom: egy 15 éves és egy fél éves öcsém, és boldog szüleink. A nagyszüleinkkel is jó volt a kapcsolatunk.

Aztán tata bejelentette, hogy ő "szerelmes" és több, mint 40 év házasság után válni akar. Mama azóta többször nyúl nyugtatóhoz, mint ételhez és bolhából csinál elefántot, napi 30-szor felhív, általában engem, mert szinte már csak én veszem fel a telefont.

Utána anya megint terhes lett, ikrekkel. Ők koraszülöttek lettek, így anya először minden idejét a kórházban töltötte velük, most meg itthon van folyamatos gyereksírás. Közben kiderült, hogy apának elég régóta viszonya van... Sosincs itthon, az öcsénk az hol anyával, hol pedig bébiszitterrel van (a picuri).

A másik öcsém totál kifordult magából, jóban lett idősebbekkel, így kb reggel elmegy és éjszaka jön haza.


Aztán ma apa is nekem esett, hogy ki ez a fiú (3 hete próbálom nekik bemutatni a barátomat), nem akarja, hogy még egyszer a kocsijába üljek, vagy hogy nálunk legyen. Mondja ezt úgy, hogy őt péntek óta nem is láttuk fogalmam sem volt, merre van. És jelenleg a barátom a legnormálisabb személy az életemben, az összes "bűne" annyi, hogy idősebb (ő 20 éves, én 17 vagyok). De ne egy olyan ember mondja meg nekem, hogy kivel lehetek, akinek egy 19 éves lánnyal van viszonya... Plusz anya is itt van, akivel régen bármit megbeszélhettem, most pedig semmit.

Gyűlölök itthon lenni, mert arra emlékeztet, hogy milyenek voltunk és most olyan az egész ház, mint egy háborús zóna és tudom, hogy sosem lesz már ugyanolyan semmi. De közben az sem állapot, ahogy anya ehhez hozzááll. Mintha neki most csak ez a két baba lenne és kész. Plusz foglalkozik az öcsémmel, de azt is mintha "muszájból" tenné. Kérdeztem, hogy beszélt-e apával, mire megkérdezi, hogy "Miről?". Mintha a picik születése előtt apa nem akart volna összecsomagolni és elköltözni...


Tudom, hogy most ezt így hihetetlen elhinni, de mi szerettük egymást. Rengeteg közös programunk volt, folyton külföldre jártunk, összejártunk a barátainkkal. Most szerintem utoljára Karácsonykor ültünk le együtt az asztalhoz.



2016. jún. 6. 23:36
1 2
 1/17 anonim válasza:
32%

Szia!

Megértem a helyzeted (vagy legalább is van fogalmam valamennyire a dologról) bár nálunk lassabban borultak a dolgok a vége az lett hogy szöknöm kellett otthonról:/ Na de nem rólam van most szó...

A lényeg szerintem, hogy te nem tudod megoldani a dolgokat mert nem te okoztad (és abból amit lerírtál csak neked nem ment el az eszed) szóval szerintem csak próbáld valahogy átvészelni ezt az időszakot (a barátod segíthet:) ) és oldani a feszültséget ahol lehet.

Nem tudom, hogy éled meg de pszichológushoz járni nem gáz megelőző jelleggel és ha tényleg semmi más nincs ha a rendőrségre bemész kérhetsz állami gondozást magadra.

Remélem tudtam segíteni:)

2016. jún. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Huh, ez nagyon kemény. Nyilván nem neked kell megoldanod mindenki problémáját, hiszen felnőtt emberek, ráadásul a szüleid/nagyszüleid, de szerintem próbálj most egy kicsit megértő lenni. Ne haragudj, de apukád egy aljas... hadd ne mondjam micsoda. Nem elég, hogy megcsalja anyukádat, de mindezt úgy, hogy bevállalt még 2 babát. Ez olyasfajta felelőtlen és meggondolatlan dolog, amiről ritkán hall az ember. Anyukád nyakába szakadt most minden, egyértelműen tagadásba burkolózott, és nem akar tudomást venni az óriási problémáiról. Valahol megértem. Három pici gyerekről kell most gondoskodnia, úgy, hogy most magával kéne törődnie a leginkább, hiszen a férje megcsalta, és nem segít neki semmiben, egyértelműen tönkrement a házassága. Mindezek ellenére a kicsik mellett vélhetően még ráeszmélni sem volt ideje erre/nem engedheti meg magának, hogy ezen gondolkozzon és magát sajnálja, gondold magad a helyzetébe! Nektek egy hatalmas családi beszélgetés kellene mindenek előtt. De addig is, próbáld meg átgondolni, hogy tényleg olyan nagy probléma most, hogy a barátodat nem akarják megismerni? Szerintem ennél nagyobb gondjaitok is vannak. Segíts anyukádnak a gyerekekkel, tölts vele több időt, így talán lesz ideje téged is meghallgatni. De hallgasd meg te is őt, nagyon nehéz lehet most neki. Kitartás!
2016. jún. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%

" De ne egy olyan ember mondja meg nekem, hogy kivel lehetek, akinek egy 19 éves lánnyal van viszonya... "


Akkor talán pont tudja a helyzetet hogy egy férfi mennyire tud kihasználni egy nőt, nem? Attól még hogy más nővel van viszonya és megcsalta anyukádat, még az apukád marad és a legjobbat akarja neked. Nem kéne leírni e hibái miatt. Tiszteleted azért maradjon meg! És nem hiszem hogy az a problémája hogy 20 éves a srác. Tanuló? Egyetemista? Vagy van középiskolai végzettsége és azzal már dolgozik? Mert lehet ilyesmikkel van problémája apukádnak.

2016. jún. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

#3

Tisztelni azt lehet, aki megerdemli. Akinek egy 17 eves lanya van, az ne qrogasson egy 19 eveset, vagy ha igen, akkor nagyon-nagyon szegyelje magat, fogja be a szajat, es oruljon, hogy meg fedel van a feje folott.


Kerdezo, igazabol nem tudom, milyen tanacsot adhatnek, de a helyzet ismeros, aterzem a helyzeted :(

2016. jún. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
6%

Nagyon okos ember vagy, kíváncsi vagyok a végzettségedre... Ez kb. olyan mentalitás, hogy azt mondta anyu hogy dagi vagyok, de nem érdekel hogy mit mond mert ő is 90 kiló mint en :(

Nem mondom hogy jó ember az apja,mert nem az, de ez lényegtelen abból a szempontból, hogy a lányának akkor is egy olyan férfit akar, akiről úgy érzi hogy megérdemli. És ezt az apa tudja a legjobban, hogy miféle ember illik hozzá. Nem kell leírni egy apa véleményét csak mert egy borzalmas, undorító férj. A kérdező lányt ugyan úgy szereti. Le lehet pontozni, de ez megint csak titeket minősít.

2016. jún. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Nos, egyrészt 3 év különbség akár hiszitek akár nem szinte semmit nem jelent.

Kérdező! Tudom fájdalmas belegondolni, de fogadd el, hogy most már a családodon belül senkire se számíthatsz. Itt most már mindenki ellensége mindenkinek.

Amit tehetsz az, hogy megpróbálsz anyádnak és öcséidnek segíteni, apád véleményére viszont ne hallgass. Ő erkölcsileg megbukott. Ha minden kötél szakad akkor viszont gondolkoznod kell azon is, hogy lelépj. Viszont ezt csak végső esetben tedd. Hidd el, a többieknek már csak az hiányzik, hogy te is elmenekülj, akármennyire is lenne jogos...

2016. jún. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

55%-os: Nehogymár egy apa jobban tudja, kivel hjárjon a 17 éves lánya, mint maga a lány!!!! Még jó, hoyg nem azt követeled, hogy az apa válasszon neki férjet, mert ö tudja jobban, a lány meg éljen vele, akár megértik egymást, akar sem. Párt mindenkinek saját amgának kell választania és megtalálnia, emellett egy 17 éves lány és egy 20 éves fiú kapcsolatában semmi kivetnivaló sincs. Az meg teljesen lényegtelen, hoyg az adott fiú el tudná-e tartani a lányt - egyelöre még nem házasodnak össze és ezért ez teljesen mellékes.


A válaszaid alapján te sem vagy jobb, mint a kérdezö apja, ha ilyen hülyeségeket írsz, és ezeket komolyan is gondolod.

2016. jún. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%
A szüleidnek el kellene válnia, ha már így alakult a helyzet. Anyukádnak borzasztó nehéz lehet most 2 csecsemővel, szóval tőle nem elvárható, hogy komolyabban figlalkozzon a nagyobb gyerekeivel, ez egy házaspárnak is nehéz lenne, nemhogy 1 embernek. Próbálj segíteni anyádnak és figyelj oda az öcsédre, beszélgess vele. 3 év korkülönbség az semmi, legyetek együtt nyugodtan, apád beleegyezését nem kell kérned, és bemutatni se kell mindenáron.
2016. jún. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

55%-os, Te ugye csak megjátszod, hogy ilyen korlátolt vagy?!

Mégis honnan tudná, hogy a barátom "mennyire akar kihasználni", mikor nem is ismeri? Mert az nem ismeretség, hogy látta az autóban.

Miért tiszteljem? Mert össze tudott szedni a terhes felesége mellett egy gimis lányt? Vagy mert simán képes eltűnni napokra úgy, hogy egy szót sem szól?

A barátom egyetemista, 4 nyelven beszél a magyaron kívül, a családja is normális. De ezt persze az apám nem tudhatja, mert NEM ISMERI.


"És ezt az apa tudja a legjobban, hogy miféle ember illik hozzá." :DDDD

Ezen felnevettem most, bocsi. Mégis honnan tudná, hogy milyen ember illik hozzám, mikor az idő nagy részében itthon sincs?

Persze, majd ő fogja megválasztani, kivel vagyok, mert hát csak ő tudja a legjobban!

2016. jún. 7. 08:09
 10/17 anonim ***** válasza:
21%

Nem lennék benne biztos, hogy a korkülönbség a problémája, 3 év az semmi. Gondolom, beszéltél már róla apádnak (különben honnan tudná, hány éves?), miért nem kérdezed meg tőle, hogy mi a valódi baja a sráccal? Az is lehet, hogy már elmondta, csak nem figyeltél, mert (érthető módon) nem vagy olyan lelkiállapotban. Attól, hogy férjnek sz@r, még szeret téged, és jót akar neked, ebben igaza van az egyik válaszolónak. Te most borzasztó sérülékeny vagy a családotok széthullása miatt, ilyenkor könnyű bárkinek, akár tényleg nemkívánatos alaknak a bizalmadba férkőzni.

Szerintem próbáld meg félretenni az ellenséges érzéseidet, és próbálj meg apáddal beszélni a srácról, ismertesd össze őket. Anyudat meg hagyd, ő most beletemetkezik a kicsik ellátásába, hogy ne kelljen a történteken pörögnie, ne hozd elő neki, amitől - egyelőre - menekülni akar! Épp elég fájdalmas lehet neki, majd ha felkészült rá, el fogják rendezni apáddal a dolgokat vagy így, vagy úgy.

2016. jún. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!