Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fenyegeti anyát és...

Miért fenyegeti anyát és engem is feljelentéssel? Egy korkülönbségen minek így kiakadni? Ha eddig nem foglalkozott velem, akkor nem felesleges már ez?

Figyelt kérdés

Nem értem az apámat. Évekkel ezelőtt elváltak anyával, sosem volt igazán része az életemnek, ha beszéltünk, akkor is veszekedés lett a vége általában.

Most megtudta, hogy viszonyom van egy nálam idősebb férfivel (33 éves). Úgy viselkedik, mintha ez azzal lenne egyenlő, hogy akkor ahogy 18 leszek, feleségül megyek hozzá, vagy örök monogámiát fogadok és boldogtalan leszek. De tényleg, olyannal fenyegeti anyát, hogy perelni fog a felügyeleti jogért, meg hogy anya semmire nem nevelt, csak korlátlanul adja a pénzt és hogy ezen változtatni fog... Jövőre 18 leszek, itt már szerintem felesleges perelni.

Utána azzal jött, hogy a férfit is bepereli, akivel jóban vagyunk, mert ez nem helyes és biztos büntetendő... Mikor ezt mondta, nem tudtam, hogy nevessek-e az arcába, vagy sírjak a butasága és a korlátoltsága miatt.


2015. júl. 22. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Apukád lehet, hogy most ragadta meg az alkalmat, hogy "nevelhessen" téged, mert ráébredt, hogy ha eddig nem sokat törődhetett veled normálisan, akkor itt a lehetősége. Ha ez a 33 éves férfi normális, nemcsak valami perverz gusztustalan, akkor nincs ezzel semmi gond, nem kellene, hogy ellenkezzen. Anyud mit szól hozzá, ő nem ellenzi?
2015. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

természetesen nem lenne értelme beperelnie, de szerintem ezt ő is tudja. ha jól tudom, akkor 14 év feletti kamasz kapcsolatát nem büntetik nagykorúval. most nagykorú alatt lényegtelen, hogy 18 vagy 33 éves a törvény szempontjából.

szerintem sem cselekszel helyesen, de a te életed, ha meg is kapná a felügyeleti jogot, 18 évesen már nem tudja majd megakadályozni, hogy találkozzatok.

bár tény, hogy mint szülő nálam is kiverné a biztosítékot, hogy 17 évesen egy 33 éves férfi ágyasa vagy. még ha kapcsolat lenne köztetek, az is meredek lenne, de azt könnyebb elfogadni mint egy viszonyt.főleg mivel még fiatal vagy,tapasztalatlan, te fogsz a leginkább sérülni, ha ott hagy a férfi. mert lehet kamuzni, hogy nincsen semmi érzelem köztetek, de ennyi idősen tapasztalat nélkül nem fogod kettéválasztani a szexet és az érzelmeket. szóval én a helyedben meggondolnám ezt. de apukád hiába fenyeget feljelentéssel.

2015. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Anyát ez nem zavarja. Tudja, hogy tiltással semmire nem ment soha, amit akarok, azt úgyis megteszem. Vagy úgy, hogy tud róla és ha gond van, fordulhatok hozzá. Vagy pedig titokban teszem.

Meg 17 éves vagyok, ilyenkor már nem igazán mondhatja azt, hogy nem mehet X személlyel Y helyre.

Anya is tudja, hogy ez a kapcsolat nem örökre szól. de most jól érezzük magunkat egymással, anya is nyugodtabban enged el a világ másik végére, vagy fesztiválokra vele, mint egy korombeli, meggondolatlan sráccal.


Miért ne lenne tapasztalatom ennyi idősen?

Meg miért sérülnék?

Ez nem komoly dolog, csak szórakozás az egész.

2015. júl. 22. 11:07
 4/16 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, a vaskalapos konzervatív kretén apád azt perel, amit akar, ne foglalkozz vele...

1, Magyarországon bármely 14 év feletti azzal a 14 év felettivel (el 119 évesig:)) él szexuális életet, akivel akar

2, Magyarországon egy a te korodban lévő személy már maga dönti el, hogy melyik szülőnél akar élni (ha az adott szülő vállalja persze)

Ha neki van pénze bírósági illetékre, avagy ki akarja röhögtetni magát a yardon, meg ne gátold...


(mi is 17/33-ként jöttünk össze a párommal - aztán már együtt vagyunk 18 éve... szerencsére nálunk egyik szülő sem volt ilyen éjsötét...)

2015. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

4. de ti összejöttetek, nem pedig viszonyod volt vele. teljesen más a kettő!!! nekem is van egy barátnőm aki hasonló idősen jött össze egy 30-as férfival és már együtt élnek, több éve működik a kapcsolatuk.

de ha viszony akkor az teljesen más..és hiába mondod, hogy nem fogsz sérülni, majd rájössz,hogyha kiteszi a szűröd vagy talál mást. és tévedsz, 17 évesen még megtilthatnák ha akarnák. persze szerintem is kár idáig merészkedni.

egyébként nem kizárt, hogy apukád magát okolja, amiért nem vett részt az életedben és esetleg apa pótlóként tekintesz a férfira. szerintem ilyesmi gondolatai lehetnek.

a hozzáállásod szerintem nagyon visszataszító, de te tudod mi a jó neked.

2015. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy perelhet... de semmit nem fog elérni. Azért, mert kapcsolatban vagy, nem fognak elvenni édesanyádtól, ez nevetséges hülyeség.

Barátodat is nyugodtan fenyegetheti perrel, a bíróságon pofánröhögik. Csak úgy mondom, hogy Magyarországon aki betöltötte a 14. életévét, az bármelyik 14. életévét betöltött személlyel folytathat kölcsönös beleegyezésen alapuló szexuális kapcsolatot. Két feltétel van: ne legyen egyenes ági rokon, illetve ha tanárod, vagy a felügyeletére vagy bízva, akkor nem élhet vissza ezen pozíciójával. De ezeket leszámítva két 14 évét betöltött ember szabadon létesíthet közös beleegyezésen alapuló szexuális kapcsolatot.

Az, hogy neki nem tetszik, hogy nem azt szereted, aki neki szimpatikus, az az ő egyéni problémája. Tojni kell rá magasról, ha ő ilyen "apa", akkor nem éri meg, hogy miatta stresszeljetek. Különben is, betöltöd a 18-at, már azt is te magad döntöd el, hogy hol laksz, és kivel tartod a kapcsolatot.

2015. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A viszonyt úgy értettem, hogy kapcsolat...

Már szakítottunk egyszer, egyáltalán nem viselt meg.

Szeretek vele lenni, meg minden, de annyi ember van még rajta kívül ebben a világban. Nem úgy fogom fel a kapcsolatok végét, hogy "jaj, mi lesz most velem, nincs senkim". Sok az ismerősöm, ha valakivel megszakad a kapcsolatunk, akkor pozitívan állok a dologhoz és mások társaságát keresem, nem szomorkodok. Általában nem kötődöm túlságosan az emberekhez, ezért nekem így könnyebb.

2015. júl. 22. 11:22
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
az én apám is ilyen. Én 20 vagyok, a férfi mellettem 30, hatalmas botrányt csapna, ha tudna róla. Amúgy tenni kell rá magasról. Az enyim is fenyegetőzött mindig, hogy húdebeperel, de sose lett semmi belőle. Röhögj rajta egy jót.
2015. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

#5: és mi lényegi különbség van aközött, ha mondjuk egy 18 évessel feküdne le? Semmi. Hogy egy ilyen kapcsolattól sérülni fog? Tudod, egy 17, 18 vagy 20 éves is szakíthat ám vele, és okozhat fájdalmat. Sőt, ha valakivel rendes párkapcsolatban lenne, az is okozhatna ám fájdalmat.

De tudod, rettentően ritka, hogy valaki egy csalódás miatt maradandó sérüléseket szenvedjen.

2015. júl. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
#7: szerintem teljesen felesleges magyarázkodni, hogy milyen a kapcsolatotok. Ez a ti magánügyetek, senkinek semmi köze hozzá, és senkinek nem tartozol érte magyarázattal.
2015. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!