Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy felfogja,...

Mit csináljak, hogy felfogja, itt a barátom a legnormálisabb és ezen a korkülönbségen jelenleg kár fennakadni? Mi lett a családunkkal? Beszéljek anyával?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek.

1 évvel ezelőtt volt egy normális családom: egy 15 éves és egy fél éves öcsém, és boldog szüleink. A nagyszüleinkkel is jó volt a kapcsolatunk.

Aztán tata bejelentette, hogy ő "szerelmes" és több, mint 40 év házasság után válni akar. Mama azóta többször nyúl nyugtatóhoz, mint ételhez és bolhából csinál elefántot, napi 30-szor felhív, általában engem, mert szinte már csak én veszem fel a telefont.

Utána anya megint terhes lett, ikrekkel. Ők koraszülöttek lettek, így anya először minden idejét a kórházban töltötte velük, most meg itthon van folyamatos gyereksírás. Közben kiderült, hogy apának elég régóta viszonya van... Sosincs itthon, az öcsénk az hol anyával, hol pedig bébiszitterrel van (a picuri).

A másik öcsém totál kifordult magából, jóban lett idősebbekkel, így kb reggel elmegy és éjszaka jön haza.


Aztán ma apa is nekem esett, hogy ki ez a fiú (3 hete próbálom nekik bemutatni a barátomat), nem akarja, hogy még egyszer a kocsijába üljek, vagy hogy nálunk legyen. Mondja ezt úgy, hogy őt péntek óta nem is láttuk fogalmam sem volt, merre van. És jelenleg a barátom a legnormálisabb személy az életemben, az összes "bűne" annyi, hogy idősebb (ő 20 éves, én 17 vagyok). De ne egy olyan ember mondja meg nekem, hogy kivel lehetek, akinek egy 19 éves lánnyal van viszonya... Plusz anya is itt van, akivel régen bármit megbeszélhettem, most pedig semmit.

Gyűlölök itthon lenni, mert arra emlékeztet, hogy milyenek voltunk és most olyan az egész ház, mint egy háborús zóna és tudom, hogy sosem lesz már ugyanolyan semmi. De közben az sem állapot, ahogy anya ehhez hozzááll. Mintha neki most csak ez a két baba lenne és kész. Plusz foglalkozik az öcsémmel, de azt is mintha "muszájból" tenné. Kérdeztem, hogy beszélt-e apával, mire megkérdezi, hogy "Miről?". Mintha a picik születése előtt apa nem akart volna összecsomagolni és elköltözni...


Tudom, hogy most ezt így hihetetlen elhinni, de mi szerettük egymást. Rengeteg közös programunk volt, folyton külföldre jártunk, összejártunk a barátainkkal. Most szerintem utoljára Karácsonykor ültünk le együtt az asztalhoz.



2016. jún. 6. 23:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem beszéltem róla neki, mivel sosincs itthon, hogy egyáltalán hozzászóljak.

De fura, hogy a srácot mindenki szereti a környezetemben, egyedül az apám nem, aki nem is ismeri...

2016. jún. 7. 08:16
 12/17 anonim ***** válasza:
10%
Minek szült anyád, ha el akartak válni?
2016. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
34%

Bocs, de itt nálatok mindenki állandóan kujtorog, így össze sem tudom számolni, hogy hányan is vagytok?!

:)

2016. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
16%
De miért érdekel, hogy az apád kit szeret? Te magad is utálod őt pillanatnyilag, akkor miért kell feltétlen bemutatnod neki a barátodat? Én a helyedben, ha a 17 éves kori önmagamat veszem alapul, egyáltalán nem mutatnám be és oda mászkálnék vele ahova kedvem van. Kit érdekel mit gondol, valóban szemét módon viselkedik, én lexarnám a helyedben.
2016. jún. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem neked kell megoldani az egész család problémáit :) Azzal pedig ne foglalkozz apád kivel elégíti ki a kapuzárási pánikját!Biztos hiányzik a régi felállás,de egyedül kevés lennél a megoldáshoz!

Be sem kell senkinek mutatni,ha így állnak hozzá,mert valószínűleg hamar dobbantana a pasi :D 17 éves vagy egyszer kirepülsz és hidd el,ha ez megtörténik nem sűrűn fogod őket keresni. Foglalkozz a saját dolgaiddal,próbáld meg kizárni ezt családi zűrt,és legyél sokat a barátoddal!

2016. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%
Apukádnak egy szava nem lehet... kiderült, hogy "régóta viszonya van".... amikor ott van anyukád a kisgyerekekkel, ő meg más nők után szalad, tényleg te vagy a hibás, hogy egy három évvel idősebb srácba szerettél bele? inkább ő viselkedhetne kicsit felelősebben, hogy ha már gyerekeket vállalt, akkor biztosítsa nekik az egészséges családi környezetben való felnevelkedést... én azt hittem legalább annyi idős a pasid, hogy az apád lehetne :D azért 3 év nem dráma...ez így teljesen egészséges különbség :D
2016. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
65%

Sajnálom, ami veletek történt. Nem a te hibád és nem is neked kell megoldani (nem is tudod, ha akarod sem).

Érthető valahol, hogy háborús övezet lett a ház, mert nagymamádnak kb összeomlott a hátralévő élete, amit kivetít rátok. Apukád menne, de gyáva hozzá (vagy van benne annyi minimális tisztesség, hogy két kisbabát mégsem hagy?), anyukád ezt pontosan tudja, de nem bírja ő sem elengedni ezt a dolgot (vagy anyagilag is függtök apukádtól) tehát eltemeti magát a teendőkben a babák körül. Így nem lehet együtt élni, vagy szeretni egymást. Így már csak veszekedni lehet és egymás idegeire menni. Hiába beszélsz bárkivel, hogy 3 év korkülönbség normális, vagy nem, az öcséd sem véletlen menekül, apukád is csak hibát keres még valamiben jó eséllyel. Teljes a káosz azok alapján, amit leírtál.


Nézd, csúnya lesz valahol, amit mondok, de nem tudsz megmenteni másokat. Anyukádnak próbálhatsz segíteni a háztartásban, ha vele még normális a viszonyotok és nem lesz abból is ordibálás, de az nem old meg semmit, ha hagyod, hogy téged is lehúzzanak magukkal, vagy ha feláldozod értük magad, vagy a jövődet. Tanulj, érettségizz le, lehetőleg kolisként tanulj tovább, építsd az életed, mert senkinek sem lesz jobb attól, ha te is kifordulsz magadból.

2016. jún. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!