Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám normálisan...

Hogyan tudnám normálisan elmondani, hogy ez a viselkedésük zavar, úgy hogy ne bántsam meg őket?

Figyelt kérdés

Lehet egy kicsit hosszú lesz, előre is bocsánat.


Szóval szüleim kiskorom óta túlságosan féltenek. Amikor kicsi voltam még megértettem, de mostanra kezdett nagyon zavaróvá válni.

Alapjáraton nem vagyunk túlságosan gazdagok, de mindig próbáltak nekem mindent megadni. Alig van pénzünk valamire, külföldre is csak akkor jártunk amikor kicsi voltam mert akkor állítólag olcsóbb volt, most pedig arra is alig telik hogy az országon belül elmenjünk valahova is.


Amikor általános iskolába jártam, mindig elengedtek osztálytársaimhoz stb. Tavaly kezdtem a középiskolát, megismerték az új barátaimat és azóta folyamatosan azt hajtogatják hogy ne ilyen trógerokkal barátkozzak, belevisznek minden hülyeségbe.


2 éve vagyok együtt barátnőmmel és egészen idáig semmi bajuk nem volt vele, de megint elkezdték, hogy ez a lány túlbuzgó, nem lehet bízni benne. Pedig ez egyáltalán nem igaz. Csak van bennük egy kialakult vélemény amit minden ok nélkül megalkottak és ez lebeg előttük, hogy barátnőm így meg úgy rossz.


Egy jobb fajta iskolába járok, megjegyzem nem mindenféle tróger közé, van angolból nyelvvizsgám plusz a jegyeimmel sincs baj, bár így is sokat mondogatják hogy többet kéne tanulnom.


Volt egy időszakom amikor nem jártam el szívesen emberek közé, mert apa részéről spanyol származású vagyok, így sok rosszindulatú megjegyzést is kaptam, de ez inkább akkor volt jellemző amikor általánosba jártam, viszont egy idő után abbahagyták és amikor középiskolába kerültem, egyáltalán nem szekáltak vele. De szüleim ebből is képesek voltak tragédiát csinálni, volt amikor be akartak olvasni azoknak az embereknek, akik cs.sztettek.


Augusztusban tervezünk barátnőmmel elmenni nyaralni, van a szüleiknek házuk ahová tudunk menni, de igen, itt jönnek megint a képbe a szüleim. Szerintünk nagyon nem kéne vele menni, rossz hatással van rám, nem akarják hogy azzal a bejelentenivalóval jöjjünk haza hogy nagyszülők lesznek stb. Esküszőm ez a viselkedésük egyre rosszabb lesz, mindenben a legrosszabbat látják, holott mi csak nyaralni akarunk. Ennyi.


Már így is túl sokat írtam, és köszönöm aki idáig olvasta, de még egy utolsó dolgot megemlítenék. Valószínűleg 2 hét múlva megyünk Spanyolországba mert apának a rokonai szeretnének látni. Anya leszögezte, hogy én még kicsi vagyok, itthon maradok, akár tetszik akár nem. Apának egyébként semmi ellenvetése nincs, sőt nagyon szeretné hogy én is jöjjek. Erre szüleim elkezdtek vitatkozni, ami még most is tart.

A lényeg hogy elég idegesítő hogy a legtöbbször nincs beleszólásom semmibe.


16/f


2016. jún. 7. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Néha azt gondolom, hogy a korosztályotok elfelejtett lázadni, pedig ez a kamaszkorral együtt jár. Vannak szülők akikkel komolyabban kell éreztetni azt, hogy már nem vagy kisgyerek. Legyél határozott, közöld velük, hogy már nem vagy egy taknyos, nem szólhatnak mindenbe bele, akkor sem, ha történetesen ők tartanak el. Én anno 16 évesen simán lemehettem a pasimmal nyaralni, semmi ellenvetés nem volt, de az én anyám soha nem akart magához láncolni, meg magyarázni nekem a tutit, inkább felajánlotta, hogy vesz nekem óvszert, ha nekem ez kellemetlen :) De egyáltalán nem minden szülő ilyen, viszont ha nem lázadsz be, akkor megmaradnak ezen a szinten, hogy 3 éves hülye gyerekként kezeljenek, páromnál pl. ez történt, nagyjából 25 éves koráig nem vették komolyan a szülei.
2016. jún. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Csak nyaralni akartok? Ugyan, ezt ti sem hiszitek el. Igen, még korai, igazuk van.
2016. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Eszter76 ***** válasza:
46%

Tök mindegy, hogy csak nyaralni akarnak vagy nem... egy 16 éves emberke már igenis menjen nyaralni szülők nélkül! Nem baj az, ha megtanulja, hogy kell ellátnia magát! Nem is értem a mai szülőket, komolyan!

Én 16 évesen simán nyaraltam a barátnőimmel egyedül a nyaralónkban! Semmi bajunk nem lett! Vihogtunk, mint ahogy a 16 éves lányok általában.


Mi van? Kicsi vagy ahhoz, hogy Spanyolországba menj a rokonaidhoz??? Ezt végképp nem értem. Anyukád megy?

2016. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

" holott mi csak nyaralni akarunk. Ennyi. "


Igen ám, de mi van akkor, ha annyira jól sikerül az a bizonyos nyaralás, hogy 9 hónap múlva tényleg jön a gyerekeknek a gyerek?


Már bocsika, de jogos az aggodalom! Minden fronton. Normális emberek elmondják, ha féltenek valamitől, és belőlük ez így jön ki: jogos az aggodalom!


Inkább ez, mint az, hogy mindenbe sz.rjanak már bocsánat!

2016. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
4 Inkább világosítsd fel a gyereket és ne tiltsd mindentől. 16 évesen is meg lehet tanulni az óvszer használatát, sőt meg is kell.
2016. jún. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Elsőnek: Elég szomorú, hogy anyád 16 évesen elengedett a hapsiddal egyedül! Na, pontosan azért tart itt a világ, ahol, mert mindent megengednek a mostani kölköknek! Nincs határ, nincs semmi! Aztán csudálkozunk, ha ez a kamaszgyerek nem tisztel senkit és semmit, mert nem szokta meg az írott, és íratlan szabályokat! Ha meg van szabály, azt úgy is felrúgja! Meg is lehet nézni, hogy milyen emberek vannak manapság!
2016. jún. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ki beszél itt óvszerről?? Okoska! Sajnos nagyon buta vagy! Még szöveget se tudsz értelmezni, vagy beleképzelsz kretén dolgokat amit a fantáziád elbír!
2016. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
7 Nézd meg anyád milyen szépen felnevelt, nem engedett el sehová, aztán mégis egy se.ggfej lettél. Az óvszer meg fontos ahhoz, hogy ne legyen gyerek, jobb ha tőlem tudod, mielőtt véletlen szaporodni kezdesz.
2016. jún. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Állj ki eléjük és mond a szemükbe hogy mi a gondod. Mond el hogy szereted és tiszteled őket de már torkig vagy azzal hogy mindig próbálnak védeni. Beszéljétek meg. Csak te tudod ezt elrendezni velük. Sok sikert :)
2016. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

2 éve vannak együtt emberek! Szerintetek most lenne közük egymáshoz először?! aah -.-

Figyi kedves kérdező, sajnos össze kell szedned magad és közölni velük, hogy már nem kell pelust cserélni mert elég nagyfiú vagy! És állj ki magadért!

2016. jún. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!