Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves lányom alulértékeli...

20 éves lányom alulértékeli önmagát, agresszív és antiszociális. Szenved tőle, de semmilyen segítséget (pszichologus, önterápia) nem fogad el. Hogy segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés
Nagyon magas az IQ-ja. Pár éve sikerült pszichologushoz vinni, de pár alkalom után kide

2016. márc. 1. 23:30
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
2016. márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
89%
Hátulról leütötted anyádat a mondat közepén?
2016. márc. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
77%

Erőszakkal nem lehet rávenni semmire.

Ha önmagától indul el,akkor lesz ott az ideje.

Amikor ő érzi,hogy rossz ez az állapot.


Én 27 vagyok,és mostanra fogtam fel mennyire súlyos gond,ha valaki megbékél a mentális gondjaival.

20 évesen én is elutasítottam mindent,ami erre irányult.

2016. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

(Sajnos a telefon szórkozott és elküldtem a kérdést befejezetlenül.)

Szóval a pár alkalom után kiderült, hogy a pszichológust átveri: tudta milyen válaszokat vár. Így az együttműködés hiánya miatt értelmetlen volt. Azóta sem tudtam rávenni, hogy mást felkeressünk

Gyönyörű lány, aki az ország egyik legjobb egyetemére jár, de még sincs semmi önbizalma.

Pár alkalom után a pasik menekülnek tőle, mert állandóan azt bizonygatja, hogy milyen csúnya és buta. Ha valaki ezt elviseli, annak meg a vérét szívja az állandó hisztijeivel, az érzéketlen viselkedésével.

Gyakran rájön, hogy nem ezt akarta, de már késő, és az újabb kudarc megerősíti abban, hogy Ő csúnya. És depresszióba esik.

Van ebből kiút? Segíthetek valahogy neki, a saját akarata ellenére?

Teljesen magam alatt vagyok, hogy nem tudok rajta segíteni...

2016. márc. 1. 23:55
 5/45 anonim ***** válasza:
17%
Kinövi.
2016. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

20 évesen kinövi? Bárcsak úgy lenne...

Sajnos önmaga a legnagyobb ellensége önmagának.

És a párkapcsolaton kívül az élet más területein is nagyon gátlásos. Nem mer kérni segítséget, ha idegenekkel kell beszélni, akkor csak sutyorog.

2016. márc. 2. 00:08
 7/45 anonim ***** válasza:
13%
Egy hisztis elkényesztett liba akit idejött az anyja még jobban fényezni.
2016. márc. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
68%

na most én azt nem értem, hogy tüneteket írsz le aminek a kezeléséhez a pszicholous elvileg ért.

mert nem hinném, hogy az egyetlen lenne a lányod akinek a mentális zavarainak ilyen folyamodványa van.


nem a piszhologussal kellene megbeszélni azt is hogy ezzel a helyzettel mit kell kezdeni, ami helyzet része a problémának?


persze mi is értünk sokmindenhez, lópatkoláshoz, szülést is levezetünk itt neten keresztül, sőt komplett pszichoterápiát is, de azért nem lenne jobb képzett szakemberre bízni legalább ez az egy problémát?

2016. márc. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
8%
Szívesen segítek én neki párkapcsolatban, ha ettől jobban érzi magát. Nyugodtan megnyilhat előttem, szeretek segíteni másokon.
2016. márc. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
21%

Ha valoban nagyon magas lenne az IQ-ja, akkor nem lenne mentalis problemaja, hanem megoldana (foleg nem ilyen gyerekes, hogy csunya vagyok)

A Mensa-tagoknak is vannak idonkent problemai, de nekik valoban nem gond, hogy ezeket a kerdeseket megoldjak.

Valami nem gombolyu..................................

2016. márc. 2. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!