Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhes vagyok és nem tudom,...

Terhes vagyok és nem tudom, megmondjam-e neki. Hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Akié a baba, az maga is egy nagy gyerek.

Sosem volt igazi gyerekkora, a szülei nem foglalkoztak vele, csak a pénzt adták neki és a bajba került, kiszedték belőle. A nőkre is játékszerként tekintett egész életében, szerintem az egyetlen fix pont én voltam/vagyok az életében.

Semmiért nem vállalt felelősséget még, 32 éves, de úgy él, akár egy 20 éves. Fesztiválokra jár, utazgat az egész világon, Neki minden nap "bulinap".


Attól félek, hogyha megtudná, először nem is venné figyelembe. Aztán 2-3 év után, vagy amikor normális lesz, megjelenik, hogy az élete része akar lenni...

Ha pedig nem tudna a babáról, lehetne egy nyugodt, normális életünk.

De közben az is itt van, hogy lehet megváltozna.

Nem tudom, mit tegyek.


2015. okt. 26. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Akié a gyerek az az APJA. Joga van tudni, hogy gyereke lesz. A gyereknek pedig joga van ahhoz, hogy az apjával tartsa a kapcsolatot, akkor is, ha ez a kapcsolat nem ideális (ritkán az).

Nem kell várni a csodára, és arra, hogy majd megváltozik. Csak tudomásul kell venni, hogy pontosan annyi joga van a gyerekéhez, mint neked! És ő ilyen. Ezzel együtt még lehet egy remek apa, csak nem a szokásos stabil háttér, hanem a játékos, szeretetteljes fajta.

2015. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
De ha nem szólsz neki hogy pumpolod a tartásdíjjal?
2015. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Miért kellene tartásdíjjal "pumpoljam"?

Van olyan anyagi helyzetem, hogy egy baba ne legyen gond.

2015. okt. 26. 15:32
 4/6 anonim válasza:
100%

tapasztalatból mondom, hogy nagy eséllyel meg fog változni és odaadó apa lesz belőle. Na, persze nem egyik napról a másikra. Pont azért kellene elmondani, hogy neki is legyen felkészülési ideje. Vond be a tervezgetésbe, a vásárlásokba, a festésbe, stb. A baba születésére nagy eséllyel meg fog változni.


Ha meg még sem, akkor sem fog utána egy életen át nyomasztani a felelősség, hogy miért nem tettél meg mindent a gyermeked boldogságáért.

2015. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd, veszíteni nem veszítesz vele semmit, ha elmondod neki. Ha jól veszem ki a szövegből, nem igazán úgy vagytok együtt, mint egy átlagos pár vagy egyáltalán nem vagytok együtt. Ha azt gondolod, el tudnád előtte titkolni, akkor még is mit mondanál neki, kié? Abból, hogy múlt és jelen időben is odaírod, hogy te vagy neki a fix pont, ebből azt veszem le, hogy vagy hébe-hóba együtt vagytok, vagy együtt voltatok és most már csak haverok vagytok. Mindenképp el kell mondani neki. Kicsi az esélye, hogy varázsütésre megváltozik, de megvan rá az esély, hogy mire a gyerek felfogja mi van körülötte, ő is felnő a feladathoz. Jól mondják az előttem írók: A 9 hónap felkészülés nem csak anyukának szól, hanem apukának is. Elmondod neki, hogy ez van, de ahogy kiveszem az írásodból, nagyon nem akarod ráerőszakolni a felelősséget, szóval megmondod neki, hogy ha akar, akkor a gyerek életének része lehet, ha nem, akkor nem. Esetleg azt megmondhatod neki, hogy ha a része akar lenni, akkor végig kell csinálnia és nem dobhatja félre, amikor csak akarja: Ezt úgy értem, megbeszélitek, hogy hétvégi apuka lesz, aztán rendre nem jön el a találkozókra, mert épp buliba ment helyette. Kösd ki, hogy nem átjáróház a gyerek élete, nem akkor jön és megy, amikor neki tetszik. Ha pedig úgy dönt, hogy nem akarja ezt, akkor ne 5-10 év múlva jusson eszébe és ne kavarja fel a gyerek életét később.
2015. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elmondanám, elvégre legalább annyira az ő gyereke, mint a enyém, neki kell eldöntenie, mennyire akar az élete része lenni.
2015. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!