Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önző dög vagyok, ha el akarok...

Önző dög vagyok, ha el akarok költözni otthonról? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Apukám nagyon depressziós. Állandóan idegbeteg, neki minden rossz, eszméletlenül negatív ember lett. Alapvetően is nehéz természet, de amióta felmondott a munkahelyén, mert a főnöke kiutálta, azóta borzasztó a helyzet. Állandóan azt kell hallgatnom, hogy ő meg akar halni, ami szörnyű. Én is teljesen depressziós lettem ettől (pszichológus kezel), nagyon rám ragadt a negatív szemlélete is. Amikor itthon vagyok, ugyanúgy csődnek látom magam, mint ahogy ő magát, és nem tudom elhinni, hogy a jövő szép. Viszont mikor pár napra elmegyek itthonról, kivirulok,vidámabb és bizakodó vagyok, mindent szebbnek látok. Viszont itthon van munkám, itt adódnak lehetőségek ismerős által, míg máshol nincsenek ismerőseim, hiába keresem az új munkahelyet, nincs semmi, és senki nem is érti meg, miért akarok elmenni ebből a kisvárosból. (Ami egyébként egy pusztulat, nulla élet van itt, kevés lakos, a szerelemre találás esélye is nulla). Önző vagyok, ha el akarok menni itthonról, és itt hagynám anyukámat egyedül apával? Nagyon szeretem apát, tényleg nagyon, de nem bírom tovább ezt. Minden nap sírok, és itthon totál esélytelen a pozitív gondolkodás, nem tudom meddig bírom még.
2016. jún. 8. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A te életedben TE kell, hogy az ELSÖ legyél magadnak.


Költözz el, és éld az életedet.


A szüleid élete nem a tiéd, ezt nekik kell megoldani.

Apukád ha akar, elmegy pszichológushopz, orvoshoz, megpróbálhatja az életét rendbtenni, de ez NEM a te feladatod.

2016. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lennél önző ?? Minden ember arra születik, hogy kirepüljön a házból. Ha a lehullott alma a fája alatt marad, többnyire ott rohad el, de ha elgurul messze, ott a magból új fa nőhet. A negatív környezet visszahúzza az embert. Menj, kísérletezz, ismerd meg a világot és éld a saját életedet, ne az apádét. Azt élje ő, ahogy ő akarja.
2016. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Az attol függ.. Hogy hogy akarsz elmenni? Soha egy telefon soha egy ünnep amit a szüleidnél töltesz később? Attol hogy mashova költözöl meg nem kell örök búcsút venni.. Elobb vagy utóbb ez a "lakcím váltás" meg ugyis el kell hogy Jöjjön minden normalis ember életében, igy a tiedben is. Szerintem anyukád miatt érzel kétkedést... De ne tedd hidd el nemcsak megért majd hanem valamennyire meg örül is majd hogy nem ilyen "sivár" élet var rád. Sok sikert remélem minden jobb iranyt vesz az eletedben😉
2016. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves harmadik! :) A többieknek is a választ! Természetesen napi szinten tartanám velük a kapcsolatot telefonon, illetve hetente - 2 hetente hazajönnék hétvégére.
2016. jún. 8. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj csak el! :)

Neked sokkal jobb lesz!! ;)

2016. jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Húzz el. Aztán segíts apádon távolról. Küldd pszichológushoz. Neki is az ekllene. És gondolkodj pozitívan. Törekedj rá!
2016. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy önző.

Menj nyugodtan, főleg ha utána is rendszeresen tervezed tartani velük a kapcsolatot. :)

2016. jún. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!