Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éves vagyok és el akarok...

18 éves vagyok és el akarok menni otthonról, a szüleim kerestethetnek a rendőrséggel? Van munkám meg tudok élni.

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
18 éves vagy, felnőtt. A rendőrök kb kimevetnék a szüleidet (szerintem)
2015. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
2 hete ilyenkor történt, hogy az ismerősünk gyereke eltűnt egy családi veszekedés után. Mivel a szülők féltették a gyereket, mert iszik, cigizik, (lehet, hogy drogozik is), felhívták a rendőrséget. A városon belül keresték, kb 1 órán belül meg is találta egy rendőr, igazoltatták, és bevitték az örsre, ahol a szüleivel hazaengedték. 18 éves a gyerek amúgy
2015. dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

2# Ott akkor az történhetett, hogy a szülők azt mondták a rendőrségnek, hogy a "gyerek" nem beszámítható, gondozásra szorul vagy csak hazudtak a koráról a rendőrök pedig nem nézték meg. És nyilván a gyerek sem ellenkezett.


Kérdező: Igen kerestethetnek a rendőrséggel. Viszont ha te azt mondod a rendőröknek, hogy semmi bajod csak elköltöztél, és nem kívánod a szüleiddel tartani a kapcsolatot akkor nem fogják elárulni nekik, hogy hol vagy. Ezután elköszönnek tőled, majd szólnak a szüleidnek, hogy megvagy és semmi bajod. További infókat nem adhatnak ki nekik rólad. Hazavinni meg pláne nem fognak.

2015. dec. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, igen a szülők azt mondták hogy a gyerek nincs magánál, és veszélyessé is válhat.
2015. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem állsz cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt, akkor szabadon költözhetsz, és a címedet sem kell meghagynod nekik. Ha a rendőrségen bejelentik az eltűnésedet, akkor a rendőrök keresni fognak, de ha megtalálnak, és jól vagy, és elmeséled, hogy nem akarsz hazamenni, akkor lezárják az ügyet, te meg éled világodat. A címedet nem fogják kiadni, ha kéred.
2015. dec. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kriszpo ***** válasza:
0%
A legjobb lenne, ha beszélnél a szüleiddel a terveidről. Neked sem esne jól, ha a gyermeked szó nélkül lelépne. Ez független attól , hogy mi a törvény. Senkinek nem hiányzik a rendőrség beavatkozása, ugye?
2016. jan. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%

Az egyes ostoba válasza kapcsán úg yeképzelem, milyen is lehet, ha bemegyek a rendőrségre, és bejelentem, hogy eltűnt a 18 éves fiam, egy hete nem ad magáról életjelet, a rendőrök meg kinevetnek.

Efféle ostobaságot csak mérhetetlenül sötét kisgyerekek írnak le szerintem, hogy a rendőrök kinevetik azt, aki bemegy hozzájuk feljelentést tenni valami miatt.

2016. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
Igen kerestethetnek.75 éves idős emberek is tünnek el, őket is keresik a rendőrök.Nem tudom, hol laknál, de szerintem nem ez a módja, hogy lelépj otthonról.Gondolom, hogy barátnődhöz vagy barátodhoz mennél lakni.Ha véget ér a kapcsolatod, akkor merre tovább, hova mennél lakni?Tényleg fiú, vagy lány vagy?Mit tettek a szüleid, hogy ennyire becsülöd őket?Mindennek megvan a maga módja és a maga ideje.Ha most hülyeséget csinálsz, mondjuk szerelem miatt, akkor ne várj csodát a szüleid részéről sem.Ha örökölnél valaha vagyont, házat a szüleidtől, megakadályozhatják, úgy hogy eladják és felélik az árát.Én nem tennék ilyent.Felneveltek tégedet, szerintem te is tartozol nekik annyival, hogy ha kell, akkor támogasd őket.
2016. jan. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
25%
Nekem elég kemény gyerekkorom volt, apám agresszív viselkedése miatt, el is költöztem 20 évesen, de soha eszembe sem jutott volna, hogy úgy menjek el, hogy nem szólok nekik. Az ember emelt fővel menjen el, vállalva a tetteit. Mai napig is jóba vagyok velük, a két házasságom között otthon is laktam 1 évig. Meg kell mondani, hogy elmész, és időnként jelentkezni, hogy jól vagy.
2016. jan. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Enigma-108 ***** válasza:
11%

#8 - "..Felneveltek tégedet, szerintem te is tartozol nekik annyival, hogy ha kell, akkor támogasd őket."

Tökéletesen egyetértek !

Kedves Kérdező !

Vannak nehéz családok és élhetetlen szülők. Magam is 16 évesen leléptem otthonról. Kb 26 éves koromra váltam önellátóvá = nem szorultam anyagi támogatásra ( attól az Apámtól aki miatt elköltöztem).

Az hogy van munkád és meg tudsz élni, jól hangzik de miből vagy te ebben biztos ? Amíg nem próbáltad (nincs tapasztalatod) addig honnan tudnád mennyi fizetés elég az önfenntartáshoz ? De tételezzük fel, hogy marha mázlista vagy és jólfizetnek és ez nem gond....meddig ? Ha megszűnik a jólfizető munkád...mi lesz veled ?

Egyvalami Tény ! Fiatal vagy és nincs elég tapasztalatod.

Bármi is az ok amiért most úgy hiszed ezt kell tenned, ülj le és jól gondold ezt végig. A szüleid is emberek, emberi hibákkal, de picit gondolj bele mennyi mindent tettek azért, hogy te most talán dacosan faképnél hagyd őket. Keltek feküdtek nap mint nap és pénzt kerestek, hogy legyen mit enned, legyen ruha rajtad, pelenka a fenekeden stb. nem beszélve az IDŐről amit magukra is fordíthattak volna és ők ezt SOHA nem kapják vissza. Bármilyen emberek is legyenek, felneveltek, iskolába járattak és tőlük tanultad meg az Élet alapjait. Bármit is képzelj róluk ők is emberek és ahogyan ők is elviselték a te hibáidat, úgy neked is el kéne az övéiket. Tisztelettel tartozol nekik, mert nélkülük nemcsak nem lennél de már réges-régen nem élnél.

Ők a szüleid lesznek amíg csak élnek.

2016. jan. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!