Jogos az álláspontom?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: A családomból sem a szüleimnek, sem a testvérem nem járt egyetemre, nincsen egyiküknek sem felsőoktatásban szerzett papírja. A szüleimmel élek, épp készülök a vizsgaidőszakban és anyám állandóan beleszól abba, hogy hogyan tanulok, állandóan piszkál, miközben semmi segítséget sem képesek nyújtani abban, hogy gördülékenyebben menjen a tanulás. Szóval magamra vagyok utalva és nem képes felfogni, hogy miért akadok ki rá, amikor elkezd engem csesztetni ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Nem hagyom, hogy beleszóljon abba, hogy hogyan intézem ezeket a dolgokat, mert nincsen köze hozzá. Nem úgy értem ezt, hogy nem osztok meg vele semmit, hanem hogy nem ő az, aki a képzést végzi, hanem én, szóval szerintem abszolút nincsen joga, hogy baszogasson engem.
2016. jún. 9. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Meg neked sincs.
2016. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Ki fizeti a tanulmányaidat? Ki tart el míg iskolába jársz? Ha a szüleid, akkor jogos hogy beleszólnak. Ha mindent magadnak állsz, akkor nem jogos.
2016. jún. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Arra lennék kíváncsi hogy milyen módon szól bele, te hogy csinálod, ő hogy szeretné csináltatni. Hogyan, mivel, miért piszkál, ilyesmi..

Mit várnál el tőlük annak érdekében hogy gördülékenyebb legyen a tanulás?

Én is hallgattam hogy miért nem tanulok a közgazdaságtanra, miközben mindenki puskázik. Ezt a tanár is tudja.

Próbáld meg nekik elmagyarázni hogy miért nem úgy van ahogy ők gondolják.


Elsőnek: Mihez nincs neki se? Beleszólni a saját tanulmányaiba, vagy mihez?


Második válaszolónak:

Amennyiben állami ösztöndíjas és van szociális/tanulmányi ösztöndíja, akkor technikailag az állam, az adófizetők fizetik a tanulmányait. Az azon felüli költségek pedig egy hagyományos otthon élés során is jelentkeznek, így nem számolhatóak hozzá az egyetem költségeihez.

2016. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az állam fizeti a tanulmányaimat.
2016. jún. 9. 16:46
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
az állam fizeti? Akkor nem kell bérlet, nem kellenek jegyzetek, nem kell kaját csomagolni, nem kell normális ruha az iskolába, nem kell internet, nem kell pótvizsgát fizetni sem kreditbüntetést igaz? Gondolom ezeket is az állam fizeti.
2016. jún. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A felsoroltak közül csak a bérlet és a kaja az, amit ők fizetnek. Kreditbüntetés meg pótvizsgadíj nem fenyeget engem.
2016. jún. 9. 16:56
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Mégis mi az amibe beleszólnak?Mivel nem írsz konkrétumokat,így nehéz akármit is válaszolni
2016. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

#5 Mert aki nem jár egyetemre az nem eszik, nem öltözködik, nem használ internetet (kollégium és ösztöndíj esetén ezt is az állam fizeti), bérlet sem kell (úgysem kell sehova mennie), meg ilyesmi.

Az olyan költségeket amik már csak szimplán létezés esetén is léteznek, ne számoljuk hozzá a tanulmányi költségekhez.


De még mindig nem válaszolt a kedves kérdező arra hogy mivel piszkálják meg ilyesmi.

2016. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindjárt válaszolok, csak éppen van 1 kis dolgom.
2016. jún. 9. 17:05
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Az szüleim szintén középfokú végzettséggel rendelkeznek. Jövőre végzek az orvosin. 4,9-es átlagaim vannak, mellette elég aktívan tevékenykedem pluszban is, több ösztöndíjat is kapok. Apám kedvenc szórakozása a piszkálásom, hogy miért lesz egy adott vizsgám négyes vagy éppen vizsgaidőszakban ebéd közben miért nem tanulok. Ő maga bukott fizikából, levelezőn, anyám hathatós segítségével érettségizett le.


Tudod mit csinálok ilyenkor? "Bocsánatot" kérek. Ne legyél már ilyen hisztigombóc, hogy kérdést írsz ki emiatt :D

2016. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!