Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szulok felnott letetekre...

Ha a szulok felnott letetekre beleszolnanak az eletetekbe, hogyan kezelnetek a helyzetet?

Figyelt kérdés

28N vagyok, otthon lakom meg a szuleimnel, de hamarosan koltozni szeretnek a paromhoz. Hetente 1-2 alkalommal nala alszom, ilyenkor anyum mindig kifejezi a nemtetszeset, ami engem irrital egy csoppet, szerinte nem helyenvalo, hogy a "lany jar a fiuhoz". Mas varosba lakik 20 km-re, o is jon hozzam neha, de nekem egyszerubb, mivel vannak munkatarsaim, akikkel bemehetek es hazajoohetek barmikor, neki viszont engedelyt kell kernie a feletteseitol valahanyszor elhagyja a varost.

Hogyan tudnam megertetni vele, hogy nem vagyok mar tini es felelosseget tudok vallani magamert?


2016. jún. 10. 08:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát így ahogyan TE, hogy hamarosan elköltözöl .
2016. jún. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
28 évesen én már nem laknék otthon, pont emiatt az okok miatt. Addig nem is fogod tudni megértetni vele, amíg egy fedél alatt laktok.
2016. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amíg otthon laksz, nem sokat tudsz tenni sztem, legfeljebb finoman jelezd a nagy viták elkerülése végett, hogy így nektek praktikusabb. Nekünk a költözés hozta a megoldást, bár ha azóta voltak próbálkozások,próbáltam hárítani, h külön élünk, majd én eldöntöm mit szeretnék.

Meg ha csakennyi a gond édesanyád és közted, ez meg fog szűnni, amint összeköltöztök a pároddal.

2016. jún. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer elmondanám az érveimet, miért praktikus ez így, aztán a továbbiakban, ha előjön, csak annyi, hogy "jó, jó, tudom", két puszi az arcára és csinálnám úgy, ahogy én gondolom.

Domináns anya mellett nőttem fel, imádom, tudom, hogy bármikor ideadná a fél veséjét, máját, ha arra lenne szükségem, de (remélem, minél későbbi) haláláig ilyen fog maradni, hogy mindenben intézkedni, véleményezni akar, puszta jószándékból. Tizenévesen kifejlesztettem ezt a technikát, nem ment zökkenőmentesen, de működik.:-)

2016. jún. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a probléma ott kezdődik, hogy még otthon laksz. Számukra alapvetően mindig is gyerek maradsz és ez még rátesz egy lapáttal, így jogosnak érzik, hogy beleszóljanak az életedbe, hogyha valamit úgy csinálsz, ahogyan ők rossznak gondolják.

Nekem nem anyukámmal, sokkal inkább a nagyapámmal volt egyetlen egy összezördülésem (anyukám mindig is olyan volt, aki hagyta nekünk megtapasztalni a dolgokat és kihúzott a hülyeségből). A nagyapám azonban nehezen tudta elfogadni, hogy felnőttem. Igazából mindenbe beleakart szólni. Amikor új vállalkozást indítottam az egyetem után, először csak abban segített. Ezt még jó néven vettem, hiszen ő lassan negyven éve van a szakmában. Aztán amikor házat kerestem, mert a lakásom nem volt alkalmas a kutyáimnak, beleszólt, hogy milyen környéken legyen, inkább emeletes legyen és ne negy területen elterülő, milyen legyen a kert stb. Még ezt is elfogadtam, hiszen még ehez is érthet. Aztán amikor elkezdett abba beleszólni, hogy mikor feküdjek le, mikt egyek stb., betelt a pohár. Nem durván (mert végtelenül tisztelem a nagyapámat), de leültem vele beszélni, hogy önállő életem van, amit tudok magamnak menedzselni egyedül is. Ő ezt elfogadta.

Szerintem intelligens felnőttek közt ennek így kellene működnie. Ehhez persze kell az, hogy kölcsönösen tiszteljétek egymást.

25N

2016. jún. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Felnőtt vagyok, az én dolgom. Ennyi.


Off Mi az hogy engedélyt kell kérnie a feletteseitol hogy elhagyja a várost? ????

2016. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
7#..tudtommal a volt párom révén pl a büntetésvégrehajtásban és hasonló szerveknél van ilyen.
2016. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, katonaság vagy rendvédelmi szervezet.
2016. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Minek? Nyilván akkor megy, ha nem dolgozik. Ilyen marhaságot még életemben nem hallottam.
2016. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat mindenkinek!


#7, a honvedsegnel alkalmazott, ha elhagyja a helyiseget, jelentenie kell

2016. jún. 10. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!