Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy bár viszony...

Miért van az, hogy bár viszonylag jó az átlagom, a szüleim mégis úgy kezelnek, mintha nagyon rosszul tanulnék?

Figyelt kérdés
4,67 az átlagom. Szerintem az nem annyira rossz, de persze lehetne jobb is. Mégis úgy érzem, hogy hiába tanulok, ha nem boldogok ezzel sem. Mit tehetek egy ilyen szituációban?
2016. jún. 12. 14:14
 1/8 Pimenova válasza:
Hanyadikos vagy?
2016. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jövőre leszek tizenegyedikes.
2016. jún. 12. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Valószínűleg azt érzik, hogy nem erolteted meg magad, tudnál jobban is teljesíteni, ha meg fektetnel bele energiát. Egyébként ez nagyon szep átlag. Vagy hajts jobban vagy zárd ki a szüleid véleményét
2016. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Azert mert az ő élettapasztalatuk alapján az az egyik legkönnyebb dolog amit éppen csinálnod kellene es egyéb dolgod sincs mint iskolába járni es tanulni. Ennél minden csak nehezebb lesz, főleg ha szeretnél továbbtanulni.
2016. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, mi a célod. Továbbtanulás, és ha igen, hol? Mely tárgyak kellenek hozzá, hogy állsz azokból? Megteszel-e mindent ésszerű keretek között, vagy azért "csak" ennyi, mert lazán veszed a dolgot?

Nekem is maximalista szüleim vannak, a négyes nem jegy, csak az ötös az elfogadható. Az meg ugyebár természetes, mert az eszem megvan hozzá, tehát dicséret nem jár érte.:-) Van húzóereje ennek, bár én magamtól is tudtam, hogy a tanulás kell a céljaimhoz, de a pozitív visszajelzés mindenkinek kell. Ha te biztos vagy benne, hogy a célodhoz elég, amit teljesítesz, esetleg még valami más plusz dologra (pl. nyelvvizsgára, tanulmányi versenyre, sportteljesítményre stb) kell az energiád, és abba is beleteszel mindent, akkor ne foglalkozz vele. Esetleg egyszer mondd el nekik szépen, szabatosan, hogy mik a terveid, ehhez mit kell megcsinálnod, és hol tartasz most ebben, hogy lássák, mi van a háttérben.

2016. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Mert neked ez a munkád és nem a maximumot nyújtod belőle. Az én apumnak is csak az 5 jó pont ezért.
2016. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Mert nem 5,0. Ha annyi lenne akkor meg lenne a gond hogy nem nyerted meg sorban 4.jére 3 tantárgyból az OKTV 1. helyét. Vannak ilyen szülők.

Érdekes, hogy a 1.6-os átlagú tanulók szülei jobban megbecsülik azt, hogy a gyerek egyáltalán átment a tantárgyból, mint a jó tanulók szülei az 4.9-es évvégi átlagot.


Amúgy meg neked kell boldognak lenned. Mondjuk ne ezen indokkal legyél 2-es tanuló hogy izé. Ha a célnak a 4,67 is tökéletesen megfelel, és neked jó így, akkor minek erőlködj.

2016. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Update: 4,75 az átlagom. Még egy dologra megkaptam az ötöst.

2016. jún. 13. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!