Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként ti elengednétek a...

Szülőként ti elengednétek a 16 éves lányotokat egy húszéves férfi lakására beszélgetni?

Figyelt kérdés

Nem sokat lehet tudni a fiúról, de annyi már nyilvánvalóvá vált, hogy intelligens, tanult.

Ti is belegondolnátok ebbe nagyon bizarr dolgokat?



2016. jún. 15. 13:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
60%
#50, na ya, akkor még - sajnos - van valamennyi lehetősége a szülőnek, hogy - természetesen "csak jót akarva" - a saját értékrendje, gondolkodása, parái rákényszerítésével tönkretegye a gyereke életét... többnyire jobban, mint mindaz, amiktől állítólag félti... tudod, kicsit többen járnak pszichológushoz - és még hány emberre férne rá - a saját "csak jót akaró" toxikus szüleik miatt, mint amiatt, mert bűncselekmény áldozatai lettek.
2016. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
100%

nekem se engedték meg 16 évesen,hogy átmenjek a barátomhoz. szóval kitaláltam otthon mindenféle kamu szöveget,hogy éppen milyen dolgom van. nyilván nem volt igaz, a barátomnál voltam.

tiltással hazudni nevel a szülő.

szóval én mai fejjel engedném. de előtte azért elbeszélgetnék vele,hogy a pasi nagy valószínűséggel próbálkozni fog. ha beszélgetni akarna,akkor megtehetné az utcán is. ott is el lehet vonulni egy kis parkba vagy csendes részre,ahol tudtok nyugodtan beszélgetni. aki felhív a lakására az meg akar dönteni. pont.

2016. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm, csak ez az erőszak annyira abszurdnak tűnik, mivel én, bár csak hallomásból ismerem, de értelmes embernek gondolom.

És ha tegyük fel akar is tőle valamit (mert miért ne), akkor sem tudom elképzelni, hogy ezt rögtön már az első "bensőségesebb" találka alatt tegye meg a lakásán.

2016. jún. 15. 21:22
 54/66 anonim ***** válasza:
100%

#52, " nekem se engedték meg 16 évesen,hogy átmenjek a barátomhoz. szóval kitaláltam otthon mindenféle kamu szöveget,hogy éppen milyen dolgom van. nyilván nem volt igaz, a barátomnál voltam. tiltással hazudni nevel a szülő. " - a párom is pont ezt csinálta, amikor nem lehetett anno (17 volt) megmondani a szüleinek, hogy kimentünk a szigetre lazulni.

Én mondjuk anno nem, nem hagytam, hogy hazudni kényszerítsenek, sokkal inkább a nyílt háború, az 5 mondat után pro-kontra emelt hang, meg a bevágott ajtó meg ilyesmi jellemezte a szüleimmel a viszonyt.

2016. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#53) az is tök abszurd, hogy egyeseknek csak "semmi" meg az "erőszak" létezik. Holott a leggyakoribb koreográfia - ha az egyik fél szívesen menne tovább - hogy ad néhány jelet, amit a másik vagy így, vagy úgy reagál le, és eszerint alakulnak a dolgok. Minden tévhittel szemben az emberek nagy része nem is képes a szexuális erőszakra, mert az erőszak nem hogy nem izgatja, de egyenesen kedvét szegi.
2016. jún. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 A kérdező kommentje:

Szerintem is max csak ilyen-olyan apró jelek várhatóak, vagy tényleg a "semmi".

Én azt gondolom, (és köszönöm is azoknak, akik a személyes és sajnálatos tapasztalataikat megosztották velem/velünk), hogy sok erőszakos férfi létezik sajnos, akikkel vigyázni kell, de akiről ebben a sztoriban szó van, ő pont nem ilyen.

Azt is megértem egyébként, ha szerintetek én vagyok túl naiv.

Engem inkább az döbbent le, hogy egy 20 éves FELNŐTT férfi mit akarhat egy 16 éves gimis lánytól.

Persze érzelmek, meg a "kémia" meglehet, de hogy más...

2016. jún. 15. 21:37
 57/66 anonim ***** válasza:
48%

"Nem sokat lehet tudni a fiúról, de annyi már nyilvánvalóvá vált, hogy intelligens, tanult. "


Ez még nem garancia semmire, amúgy nem tudom, miből "vált nyilvánvalóvá", ha nem sokat lehet tudni róla.

Nem olvastam végig a kommenteket, számomra szülőként az a természetes, hogy a 16 éves lányom először hazahozza bemutatni a srácot. Nekem sincs röntgenszemem, hogy minden pszichopatát első blikkre kiszűrjek, van hibaszázalék, de kívülállóként valszeg kisebb, mint egy szerelmes lányként. Ezek után elengedném, ha a fiú átment a "vizsgán", azt is belekalkulálva, hogy jó eséllyel nem csak beszélgetés lesz belőle.:-)

Ha magamra visszagondolok, 16-17 évesen volt egyetemen matekszakos "udvarlóm", remekül el tudtunk beszélgetni, részben a távolság miatt (más városban tanult), részben, mert nem zúgtam bele, nem lett belőle kapcsolat, voltam ennyire érett gimisen is, hogy így nem mentem bele. A lányomról sem gondolok kevesebbet.

2016. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy dugnak, lerhet, hogy nem.


Ennyi, én is 2-3-4x is voltam fenn a páromnál - sőt, együtt is aludtunk -, mielőtt lefeküdtünk volna. Én kikötöttem, hogy nem teszem szét a lábam 3. randin, úgyhogy úgy készüljön.

Megértette, és nem piszkált. Beszélgettünk, boroztunk - kinn volt vagy -10 fok -, megnéztünk egy filmet és aludtunk.

2016. jún. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon kíváncsi vagyok már, hogy te ki vagy a történetben: mennyire ismered a lányt, az apját, netán ismered-e személyesen a fiatalembert?


Írtad, hogy a lány és a fiú egy éve ismerik egymást. Ez az "ismerik" kifejezés elég tág fogalom. Én is olvastam olyat, hogy a lány haverjának a haverja (akit futólag ismert a lány, néha beszélgettek, mikor együtt voltak) felhívta a lányt magához és megerőszakolta. De az nagyon futólagos ismeretség volt.


"Nem sokat lehet tudni a fiúról"

Te nem tudsz sokat róla, vagy a lány sem?

Szerintem az a kulcskérdés, hogy az elmúlt egy év alatt mennyire ismerte meg a lány a fiút. Ezek az ő benyomásai, tapasztalatai, épp ezért csak ő tudja eldönteni, mennyire bízhat meg a fiúban. Ha ő megbízik benne, akkor apuka ne károgjon.


31-ben fölteszed a kérdést:

"Akkor TE, mint tegyük fel 20 éves férfi, mi célból hívsz fel egy lányt a lakásodra??"


Nem világos számomra, hogy a fiú saját (vagy bérelt) lakásában egyedül lakik, vagy pedig szüleivel, testvéreivel?

Én 20 évesen - mivel más városban jártam egyetemre - hét közben koleszban voltam. Ha szülővárosomban jártam volna egyetemre, akkor a szüleimnél laktam volna. Ahogyan a koleszba feljött hozzám ismerős, haver, évfolyamtárs; egyedül vagy nem egyedül; lány is, fiú is; ugyanígy feljöttek volna a lakásomra is, ha otthon jártam volna egyetemre. Ha pl. valamelyiküknek a 16 éves húga tőlem akart volna egy könyvet vagy lemezt elkérni, nyilván ő is feljött volna hozzánk. Hogy pont akkor a szüleim vagy tesóm otthon lettek volna-e vagy sem, azt előre nem lehet tudni.


De mondok neked mást is!

Egyetemistaként korrepetáltam iskolásokat úgy, hogy házhoz jártam. Egy kivétellel mindegyik lány volt. Általában középiskolás lányok. Volt, hogy csak kettesben voltunk náluk egy szép nagy családi házban (ahonnan csukott ablaknál a segélykiáltás sem hallatszik át a szomszédba).

Valahogy mégsem merült föl senkiben, hogy féltenie kéne a lányát tőlem. Meg bennem sem, hogy inkorrektül viselkedjek.


56-ban ezt írod:

"Engem inkább az döbbent le, hogy egy 20 éves FELNŐTT férfi mit akarhat egy 16 éves gimis lánytól."


Már megbocsáss, ez hülyeség!

A 20 éves sok esetben ugyanúgy nappalin tanul, mint a 16 éves, otthon lakik (vagy hétvégente hazajár a koleszből), ugyanúgy izgul dolgozat vagy vizsga előtt, ugyanúgy vitatkozik a szüleivel, hogy adjanak neki több önállóságot. Ez utóbbiban persze előrébb tart, őt már nem korlátozzák annyira, van egy kis saját pénze, a kocsmában ihat alkoholt, vezethet autót stb. de mégiscsak hasonló élethelyzetben van és örömeik, gondjaik hasonlók lehetnek. Simán lehet, hogy ugyanazért az együttesért rajonganak, ugyanaz érdekli őket és ezért találkoznak szívesen.

Azért én szeretném hinni, hogy a mai 20 éveseknek sem csak a szex az egyetlen érdeklődési köre és nem csak erre gondolnak, ha egy ellenkező neművel találkoznak.

2016. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
75%

46-os, nem értem, hogy a haverok-buli-fantába miért tartozik bele a pasik lakására mászkálás?


Anélkül is boldog vagyok, és úgy élem az életem, ahogy akarom. Ez nem jelenti azt, hogy itthon sírok állandóan. Nem is értelek.

2016. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!