Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam és az apja a legjobb...

A fiam és az apja a legjobb barátok. Természetes ez ennyire?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem a mondandómat... talán sokaknak nem is jelentene ez nagy problémát.

Fiatal szülők voltunk/vagyunk a férjemmel. Én 41 éves vagyok, ő 43. Szerencsére a korunkhoz képest elég fiatalosak is vagyunk. A fiunk májusban töltötte a 17 évet. Rendezett körülmények közt élünk, férjem egy IT céget vezet én pedig saját kisállatboltunkban ténykedem.


A probléma az, hogy a fiam (aki egyébként egyke) és a férjem a lehető legjobb barátok, szinte mindent együtt csinálnak. Reméltem, hogy ilyen lesz a kapcsolatuk, de már jelenleg ott tartunk hogy zavar.


Hogy példákat említsek szinte minden héten együtt járnak bulizni, volt, hogy egyszer mindketten részegen jöttek haza. A férjem a fiam baráti körében "nagy tag"-nak számít, szinte mindegyik srác a haverjának tekinti, szinte minden héten összejönnek nálunk, x-boxoznak, stb.

Fiam amikor egy lányt hazahozott hallottam ahogy szexelnek, ami nagyon fura volt nekem, erre a férjem utólag biztatta és gratulált neki, engem pedig lecseszett, hogy örülnünk kéne neki inkább.


Összességében teljesen megbízom a férjemben, a fiammal sincs gond, nagyon jól tanul, stb. Egyedül ezt az örökös bandázást szeretném egy picit visszaszoritani, és jobban örülnék neki, ha nem legjobb baráti kapcsolat lenne köztük hanem apa-fia kapcsolat. Mit tennétek? Titeket zavarna a dolog, vagy csak én viszem tulzásba?


2016. jún. 17. 14:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem erősen túlzol, gondolom kicsit féltékeny is vagy :)

A férjed szerintem élvezi hogy ő a menő, felnéznek rá, adnak a szavára...

Ha zavar próbálj a férjeddel kettes programokat csinálni, ha ott vannak a haverok, menjetek el otthonról kettesben, uzattatok el, ilyesmik... lassan úgyis kirepül a fiatok, ideje visszatalálni egymáshoz ;)

2016. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is eltúlzod.

Nyilván most már a fiad jobban megérti magát az apjával, főleg csajod témában, mint veled.

Ettől még lehet apa-fia kapcsolatuk. De ha semmi gond a fiúval, akkor nincs is miért "apáskodni" felette.

2016. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Snorri ***** válasza:
83%

Én örülnék a helyedben, mint majom a farkának. Egyrészt, annak, hogy ilyen normális a fiam, másrészt, hogy ilyen jó a

Kapcsolatuk.

2016. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is erősen túlzol.
2016. jún. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
Nem, egyértelműen nem normális. Sem az, hogy a 16 éves gyereked szexel, sem az, hogy az apja tinit játszik. A végén még ő hoz fel biomatracot....
2016. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Jó is lett volna egy ilyen apa :)

Szerintem örülj neki.

2016. jún. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Cseréljétek ki a történetben a férj szót feleségre, a fiút meg lányra. Úgy is olyan überkirályul hangzik? ;)

Amúgy attól függ, tud-e apaként is viselkedni, vagy csak barátként működik. Az én apukám is jóban volt az öcsém haverjaival, szívesen beszélgetett velük, tényleg jófej módon viselkedett. A határokat viszont azért meghúzta, és ha meg is ivott velük egy-egy sört, sosem részegségig dajdajozott.

Egyébként a férjemmel két fiunk van, és én vagyok/voltam a bulizósabb. Ha pár év múlva a férjem kiír ide egy kérdést, hogy: a feleségem a kamasz fiainkkal jár bulizni, ő nyeri a társaságban az ivós versenyeket, normális-e ez, akkor írjátok meg neki azt, hogy ez teljesen normális, és mindenkinek ilyen jófej anyuka kéne. Köszi. :D

2016. jún. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Tud ő nagyon szigorú is lenni, elég sok esetben előfordul. Legutóbb olyan is volt, hogy az év vége közeledtével mondta a fiamnak és a barátainak is, hogy ne menjenek bulizni, tolják meg az év végét és ha vége a sulinak akkor ő személyesen viszi el és hozza haza őket. És hallgatnak rá nagy többségben. Volt időszak amikor kifejezetten szigorúan is fogta a gyereket, de amikor belépett a kamasz korba olyan mintha élvezné, hogy újra van fiatalos társaság. :) Kicsit egyébként lehet eltúlzom és talán féltékeny is vagyok, csak nem megszokott az ilyen.


Valaki írta, hogy valami ribit majd felhoz a férjem meg hogy szexel a fiam: ez teljességgel kizárt, 100%-os a bizalom és a hűség. :) A 16-17 éveseknél már eljött az a kor, hogy szexeljenek, nincs ezzel gondom ennek örülök is, hogy nem kell kínos felvilágosító órát tartanom, mert mindent megbeszélnek.

2016. jún. 17. 16:50
 9/21 A kérdező kommentje:
Egyébként még a sztorihoz hozzátartozik, hogy a férjem nagyon visszahúzódó volt gyerekkorában, iskolában mindig cikizték, és nagy többségben a tanulással volt elfoglalva. Elmondása szerint szeretné, hogy a fia ne járjon ebben a cipőben, éljen fiatalhoz méltó pörgős életet, de mellette legyen jó tanuló és fejlődjön. Ha ezt tekintjük célnak akkor ezt mindenképp elérte, csak lehetne picit kevesebb alkalommal lógni is.. :)
2016. jún. 17. 16:57
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

100%-os a bizalom és a hűség. :)


hacsak nem azért akkora cimbik, mert falaz apunak

2016. jún. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!