Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam és az apja a legjobb...

A fiam és az apja a legjobb barátok. Természetes ez ennyire?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem a mondandómat... talán sokaknak nem is jelentene ez nagy problémát.

Fiatal szülők voltunk/vagyunk a férjemmel. Én 41 éves vagyok, ő 43. Szerencsére a korunkhoz képest elég fiatalosak is vagyunk. A fiunk májusban töltötte a 17 évet. Rendezett körülmények közt élünk, férjem egy IT céget vezet én pedig saját kisállatboltunkban ténykedem.


A probléma az, hogy a fiam (aki egyébként egyke) és a férjem a lehető legjobb barátok, szinte mindent együtt csinálnak. Reméltem, hogy ilyen lesz a kapcsolatuk, de már jelenleg ott tartunk hogy zavar.


Hogy példákat említsek szinte minden héten együtt járnak bulizni, volt, hogy egyszer mindketten részegen jöttek haza. A férjem a fiam baráti körében "nagy tag"-nak számít, szinte mindegyik srác a haverjának tekinti, szinte minden héten összejönnek nálunk, x-boxoznak, stb.

Fiam amikor egy lányt hazahozott hallottam ahogy szexelnek, ami nagyon fura volt nekem, erre a férjem utólag biztatta és gratulált neki, engem pedig lecseszett, hogy örülnünk kéne neki inkább.


Összességében teljesen megbízom a férjemben, a fiammal sincs gond, nagyon jól tanul, stb. Egyedül ezt az örökös bandázást szeretném egy picit visszaszoritani, és jobban örülnék neki, ha nem legjobb baráti kapcsolat lenne köztük hanem apa-fia kapcsolat. Mit tennétek? Titeket zavarna a dolog, vagy csak én viszem tulzásba?


2016. jún. 17. 14:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

#5, ha szerinted nem normális, hogy egy 17 éves fiatalnak - a kérdés arról szól - van szexuális élete, akkor őszintén remélem, hogy nincs gyereked.

Kérdező, szerintem teljesen normális, vannak emberek - ahogy én is - akik rühellik a tekintélyelvű kapcsolatokat meg a formalitásokat.

2016. jún. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
Olyan vagyok, mint a férjed volt és én is hasonló apaként képzelném el magamat :D Amit a #10-es írt, azt meg szerintem nem kell komolyan venni. #10-es, felesleges kételyt kelteni másban, ha lenne oka bizalmatlanságra a kérdezőnek, akkor nyilván az lenne.
2016. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem meg nem normális. Főleg, hogy inni jár vele és részegen megy mindkettő haza. Gratulálok. Nekem is jó kapcsolatom van apuval, de ő normális helyekre visz és nem a haverja vagyok.
2016. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem tök normális hogy így érzel.
2016. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
5%
Becsülendő, hogy ilyen jóban vannak, viszont azzal egyáltalán nem mutat jó példát neki, hogy elmegy vele bulizni és mindketten leisszák magukat. Egy apa legyen apa, ne haver. El tudom képzelni, hogy a fiad barátnőjét is az apja "szedte fel". :D
2016. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem is fura, hogy egy tini társaság cimbizik az egyik apjával, ráadásul együtt leisszák magukat, kicsit elmosódik az apa és a haver határ.

Azzal szerintem nem lenne gond, ha ketten együtt meginnának pár sört, elmennének valami helyre, de az a része, hogy már befogadja a fiad baráti köre, meg itt játssza a tinit...az már fura. Vannak barátai a férjednek? Nem most éli meg a fiatalabb korábban elszalasztott lehetőségeket, bulizásokat? Megértem, hogy jól ki akar jönni a fiával, de szerintem nem ez a legegészségesebb módja. Bár lehet, hogy van ennek jó oldala, nekem legalábbis furának tűnik.

2016. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
19%

Több előzővel is egyetértek, olyan, mintha most lenne gyerek. Nem gáz, hogy együtt lógnak, de nem haverok. Én is jóban voltam a legjobb barátnőm anyukájával, volt, hogy ketten mentünk el egy előadásra, mert érdekelt minket.

De biztos befeszültem volna, ha állandóan a nyakunkon lóg. Akkor is, ha a saját anyám teszi ezt.


És az is mennyire igaz, hogy ha egy apa írta volna ki a kérdést, hogy a felesége meg a lánya együtt szórakoznak, együtt rúgnak be, és anya szex után high five-val köszönti a lányát, kapnának a válaszolóktól a "r1bancok".

2016. jún. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Eléggé furán hangzik. Én el nem tudnám képzelni, hogy a szüleimmel menjek bulizni.

Ha jobban érdekel a téma, kérdezz meg egy szakembert: pszichológust.

2016. jún. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Tegnap este hosszabban beszélgettünk a férjemmel és szándékosan felhoztam ezt a témát. Szerencsére sikerült teljesen megnyugodnom.


Általában a "bulizások" nagyjából arról szólnak, hogy elmennek biliárdozni, csocsózni, beülni olyan helyekre ahol a párom barátai is vannak (vannak neki, igen:)), és fiatalabbak is, nem mindig együtt vannak. Persze én totálisan részleteket, hogy ki van ott, mi volt nem tudok, de sok esetben a furikázásról is szó van, hozza-viszi őket, néha együtt töltik az estét, néha különválnak, stb. Azt mondta, hogy amíg nem indokolt szigorúbban fogni a fiunkat addig nem látja értelmét miért kéne, tényleg rendes, noromálisan tanul, egyetemre szeretne menni, stb.


A "közös berúgást" amit említettem nem úgy kell értelmezni, hogy sztriptizbárba voltak és merevrészegen reggel 8-ra jöttek haza. Az egy husvéti, családi baráti sütögetés volt, amiért elnézést kértek mindketten.


A tiniszexes témára is kicsit kitértünk, melyben változatlanul az az álláspontja, hogy normálisnak tartja, hogy csajozik a gyerek, elmondta neki, hogy mire ügyeljen, és büszke rá, hogy sikeres a csajoknál (mert ő ebben a korban nem volt).


Összességében sikeres volt a megbeszélésünk, szeretne velem is többet foglalkozni, és most azon tűnődünk, hogy a gyerekünknek mit találjunk ki nyárára, hogy lefoglal magát (esetleg a barátai is), és mi is kicsit egymással is tudunk foglalkozni majd... :) A válaszokat nagyon köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz. :)

2016. jún. 18. 12:54
 20/21 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy mondta, hogy ha megkérik valamire a srácok, vagy elhivják valahova nehezen mond nemet. Holnap például Bécsbe kell mennie egyedül és megkérte a fiam és egy haverja hogy mehessenek vele, amíg a dolgát intézi addig mászkálnak a városban. Ezt tegnap este mondta a beszélgetésünk után és hozzátette aggódva aranyosan: "most hogy mondjam nekik, hogy nem, vagy azt kéne mondani hogy nem?" Aranyos volt, nyilván hárman mennek... :)
2016. jún. 18. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!