Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek ez ellen? Többi lent!

Mit tehetek ez ellen? Többi lent!

Figyelt kérdés

Szóval nekem az a gondom, hogy az apám úgy bánik velem mint a kutyájával, sőt még vele is nomálisabb. Ezt úgy értem, hogy amikor kimegy a kutyához, akkor szépen beszél hozzá, simogatja stb...Velem meg, ha útba vagyok akkor nem kér meg szépen, hogy mennyek arrébb, hanem egyből rámordít, hogy mennyek már onnan az isten faszába, és ehhez hasonlókat.

Anya meg olyan, hogyha például kérdezek valamit tőle, akkor kb. ilyen két perc múlva visszakérdez, hogy mit is mondtam, mert állandóan a telefont bujja.

Én nem érzem magam jól ebben a családban. Ha megpróbálok velük beszélni, akkor sem figyelnek rám csak bólogatnak stb... Max. akkor, arra a napra normálisak, de másnap meg már megint kezdődik elölről.

Már beleuntam abba, hogy beszéljek velük. Beszéltem a tesóimmal is erről, (ők már nem laknak itthol) beszéltek anyával (mert ugye nem egy az apánk, az övék meghalt már), de az sem hatott. Ez nekem nagyon rosszul esik és belefáradtam már.

Mit tehetek? Tanácsokat vagy bármit szívesen fogadok!

Ja és akik nem adnak normlis válaszokat, azok ne rjanak semmit!

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

14L



2016. jún. 17. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd le anyukádat és négyszemközt beszélgess el vele, esetleg az apádat is megpróbálhatod jobb belátásra tériteni, de ha nem megy akkor kolesz és keveset kell találkozni. Ha a kollégium nem megoldható akkor legyél keveset otthon, tanulj suliban, könyvtárban stb... és hajrá az egyetemig, akkor már elköltözhetsz ahová szeretnél.
2016. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Pszichológus.
2016. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
3%

Én viszont úgy gondolom,hogy minden megbeszélés kérdése. Tudom,hogy azt mondtad,nem igazán 'értetek szót' egymássak,akár anyukád,akár apukád terén,de én javaslom,hogy nézd meg a jw.org honlapot,és ha netalán tényleg megnéznéd,akkor hogy segítséget nyújtsak,a

,,bibliai tanítások'' fül alatt a ,,segítség a családoknak'' című részt olvasd el..tudom úgy érzed hirtelen hogy ez hülyeség,de hidd el,nekem segített és amikor a szüleimnek megmutattam,bár először nem úgy fogadták ahogy szerettem volna,de aztán olyan jó hatással lett rájuk ez a cikk,hogy teljesen megváltoztak. Olyan,mintha kicserélték volna őket! Igaz,néha vannak még nézeteltéréseink egymás közt,de melyik családban nincsenek?


Ha egy héttel ezelőtt nem jön oda hozzám egy Jehova Tanuja és javasolja nekem a jw.org honlapot,-előtte kaptam egy csodás folyóiratot😊,-akkor lehet,hogy a szüleimmel nem is történt volna meg ez a változás! Remélem te is ráveszed magad,hogy megnézd😉, hidd el, ez a honlap,csak segíteni tud! És kitartást!

2016. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Megnézem majd a honlapot! :)

2016. jún. 17. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegény lánynak családi problémái vannak erre megy itt a jehova tanúi térítés...beszarás.


Nem tudnád esetleg megkérni anyukád, hogy beszéljen apukáddal? A kapcsolatod anyukáddal még egy hosszú, őszinte beszélgetéssel javíthatónak tűnik, de az ahogy apád beszél veled enyhén szólva is bicskanyitogató. Nagyszüleid esetleg nem tudnak tanácsot adni?

2016. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Anyával próbáltam már beszélni, de ő is apához áll át olyankor, hogy én is, hogy beszélek vele, amikor max csak annyit mondtam neki, hogy hadjon már békén, mert már elegem van a folytonos szekálásából.

Hat nem igazán tudnak segíteni :(

Az a helyzet, hogy apa részéről csak a nagymamám él, de vele nem tartom a kapcsolatot, ugyanis ő még rosszabb is mint apa... meg alapból neki esze ágába nem lenne segíteni nekem. Egyszer a szemembe megmondta, hogy nem szeret.

Anya részéről pedig csak a nagyapám él, de ő meg nem szól bele az ilyenekbe, mert egyszer anya egy ilyen miatt nem beszélt vele két évig..

Szóval nem hiszem, hogy ők tudnának segíteni.

2016. jún. 17. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
fasz
2016. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lol le lehet írni :D


Bocsi csak eddig nem lehetett.


Na akkor már válaszolok is.

Apad bunkó... Ez egy tény. Nem lehet mit tenni vele.

Pont mint az enyém :D én azt csináltam , hogy nem szóltam hozzá. Ha kérdezet valamit akkor válaszoltam de ennyi. Aztan leszált róllam. Igaz nem beszéltünk..de jobb mint a csesztetés.

2016. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából tavaly én is voltam így, hogy nem szóltam hozzá emiatt két hétig. Még akkor sem, amikor kérdezett. De őt az sem érdekelte. Szerintem nem is szeret. Sokszor mondta anyának, hogy nem vagyok az ő lánya, meg ehhez hasonlók. Ivott is régen rendesen, most így két hónapja nem iszik és ha lehet azt mondani, akkor ő részegen sokkal normálisabb volt. Amkior részeg volt, akkor jobban szerettem. Most meg olyan mintha egy nem is tudom. Mintha egy kutya lennék, akinek nincsenek érzései és bármit elvisel. Szerintem ő nem tudja beleképzeni magát az én helyzetembe. Kezdem már emiatt megutálni őt...
2016. jún. 17. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!