Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek az alkoholista...

Mit tehetek az alkoholista apám ellen,16 évesen?

Figyelt kérdés
Én egy 16 éves fiú vagyok, két szülőmmel élek csak. Az apám sokkal a születésem előtt is ivott már. Anyám előtti barátnőjét 5 év után az ital miatt vesztette el. Ő nem máshol iszik, hanem hazahozza a két literes vörösbort a kocsmából vagy bárhonnan, és azt vedeli, vagy ha nem azt hoz, akkor töményeket sörrel. Az apám egy olyan ember, akinek nem mondhatod meg soha azt ami a szívedben van, vagy amit őszintén gondolsz, csak azt mondhatod ami neki tetszik, mert ha nem hallgatok csendben, vagy nem azt mondom amit ő hallani akar, elborul az agya, és nekem jön. Persze erre lehet azt mondani, hogy menjek el amíg kötekedik, vagy hallgassak. Ha elmennék, nagyon jól ismerem, elverne az biztos. Ha nem szólok hozzá mikor beszél nekem, azt mondja hogy szóljak ne csak így nézzek mindig, nagyon agresszív, anyámat megütötte már kétszer is, ha be van rúgva hosszú órás veszekedések szoktak lenni. Nagyon nagy tiszteletet vár el, higgyétek el, nem egy nagypofájú léhűtő vagyok aki csak a másikat hibáztatja, depresszióssá tesz, félek hazamenni a suliból meg akár honnan, nem tudok teljesen soha boldog lenni mert mindig bennem van hogy van egy apám aki engem nagyon visszafog, meggátol a sikerben is. 16 éves vagyok, nem szeretnék buliba járni, de azt sem engedte meg, hogy szilveszterkor a barátnőmmel egy ágyban aludjak nálunk, miközben ők itt lettek volna a másik szobában. A barátnőmmel amúgy 3 és fél éve vagyunk együtt, mégis csak titokban találkozunk két hetente, mikor apám nincs itthon, mert nagyon félek hogy ha piás lenne, zűr lenne. Mondok egy példát: a minap egy céghez bemutatkozó levelet írtam, nyári munkához, és egyedül csináltam meg, mert ha valamiben segít azt mindig hánytorgatja. Erre hazajön este, még egy óra sem telt el attól kezdve hogy hazaért, átmegyek a szobába, mondom: elolvasod a levelet?- azt mondja neki mindegy, ha én akarom, elolvassa. Mondom engem nem érdekel...Ebből aztán akkora vita lett, hogy én hogy képzelem hogy így beszélek vele- mondom neki: így volt őszinte. Erre felpattant és nekem jött, erre azt mondja, hogy mivan akkor ha el se enged nyáron dolgozni. Most mondjátok meg, milyen ember az, aki dolgozni se engedi a gyerekét? Bármit ami nekem jó, elvenne. Mindent, és most lettem 16, kihúzta belőlem, hogy miért vagyok vele ilyen. Elmondtam hogy az alkohol miatt. Megállapodtunk, hogy nem fog annyit inni, nem lépi át a határt. Mondtam neki, hogy nem fog neki menni, azt mondta lehet igazam van de ivott tovább és egy hét múlva ugyan azt csinálta. Anyám minden nap elfelejti újra és újra amiket apám tesz. Nagyon nehéz az élet így, egyre lejjebb és lejjebb nyom, miközben azt mondja, hogy kiskorom óta az van amit én akarok, amúgy most meg tegnap azt mondta hogy végig gondolta, és nehogy a fészek szálljon a gólyára, és ne én mondjam már meg neki hogy igyon vagy ne. És mondja hogy akinek így nem tetszik annak viszlát, de ha ezt megmondanánk neki, hogy akkor menjen el, ott helyben nem is tudom, egyből nekünk rontana. Nem lehet őszintén semmit se mondani neki, amit nem akar hallani olyat nem mondhatsz. Azonnal elcsitít leordít és megfélemlít. Az lenne a kérdésem, hogy van e valamilyen lehetőségem, elmenni valamilyen szolgálathoz akik vagy engem vagy őt elviszik, úgy hogy ne legyen ideje engem bántani, mert ha megtudná hogy ezt írtam, egyből bántana. Sajnos nincs bizonyítékom, egyedül a kivizsgálásával lehetne bizonyítani, hogy alkoholista. Sok ilyen kérdést elolvastam itt, egyikre sem írtak olyat, ami számomra jó lenne. Nem mehetek kollégiumba, gimnáziumba járok amúgy, nem költözhetek el baráthoz, két felnőtt testvérem van de onnan is haza hozna...Nincs valami gyermekvédelem vagy hasonló? Segítsetek kérlek!

2013. jún. 9. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van gyermekvédelem,keresd fel ôket,számolj be mindenrôl nekik.Faluban vagy városban laksz?Mert városban van gyámhivatal,ahol szintén elôállhatsz ezzel a problémával.Sok sikert és kitartást neked.
2013. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 intrepid ***** válasza:
100%
Még kettő év, addig bírd ki, utána azt csinálsz amit akarsz.
2013. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem apám ugyan ilyen csak cigizik agyba főbe, kb alkoholista szintjén van, neki se jó semmi, mindent helyettem akar eldönteni, tegnap előtt is mostam fel a lakást, kiveszi a kezemből a felmosót hogy ne sajnáljam a vizet, kiönt egy mennyiséget a földre, azt azzal játszik hogy áll a vízben....

Naponta kib*sz az ablakon 1500öt cigire, a lakásra kell egy csomót fizetni, direkt nem adok a pénzemből neki egy dekát se, oldja meg

Gondolkoztam azon hogy elverem, mert máshoz nem lehet észhez téríteni


Családsegítő van meg gyermek védelmisek, de nem tanácsos belemártani őket mert durván rámehet még az a 2 év nagykorúságodig, bevisznek intézetbe, vagy apád ellen eljárást folytatni a jelenlegi új törvényhozások szerint, utána meg járhattok bíróság elé, vallani hogy ilyen cefet módon viselkedik apád


Józan állapotába kapd el, mondd meg neki hogy miért jó számára az hogy félsz tőle, semmi gyerekkorod, a család is ráment, ilyeneket érdemes mondani neki aztán csak megfogadja

20/F

2013. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
"Gondolkoztam azon hogy elverem" Valoszinu hogy csak ez mukodne, viszel magaddal par havert, osszeveritek mint a szart, aztan kihivjatok ra a rendoroket hogy reszegen ratok tamadott.
2013. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A következőt teheted:


Még 2 éved van amíg nagykorú leszel, utána oda mehetsz ahova csak akarsz. DE. Tartsd ezt teljes titokban, ha apád balhézna mondd amit hallani akar és ügyelj arra hogy még hirtelen felindulásból se mondj olyat hogy majd elköltözöl! Ugyanis ha megneszeli a tervedet akkor csak még jobban rád fog szállni, sőt talán még a testvéreidet is megfenyegeti hogy nehogy segíteni merjenek neked (bár kétlem hogy rájuk akik már függetlenek tőle hatni tudna). Szóval kerüld vele a balhét, majd amikor 18 leszel kérd a felnőtt testvéreid segítségét és nekik is mondd meg hogy SOHA ne mondják el apádnak mire készülsz, hova készülsz!

Anyukádat meg én azt mondom nem kell félteni, ha képes volt egy ilyen alkesszel összejönni sőt gyereket szülni neki akkor mindent megtett hogy olyan életet éljen amilyet most él! Nyilván azt fogja akarni hogy maradj, mondván: "Itthagynád szegény anyádat egyedül ezzel az emberrel?" Bocs hogy ezt mondom de ezzel a bűntudatkeltéssel ő is csak megpróbál majd visszahúzni. Ebben az egész helyzetben ő is ludas hisz ő jött össze egy ilyen alkesszel és ő szült neki gyereket! Mondd majd meg neki finoman hogy ha szeret téged akkor elenged, hogy emberhez méltó életet élhess. És én egész a költözésig neki se mondanám el mire készülök (ha te nem is de ő hirtelen felindulásból kikotyoghatja apádnak egy-egy veszekedésük alatt).


"Ha elmennék, nagyon jól ismerem, elverne az biztos"


Már hogy verne el ha azt se tudja hova mentél?

2013. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igazából csak azt nem értem,hogy az anyukád miért nem hagyta ott..Írtad,hogy már őt is megütötte.Az első pofon után ott kellett volna hagynia!Oké,gondolom fél,és tényleg nagy bátorság és lelki erő kell ahhoz,hogy elhagyja az apádat,DE(!!) csak a saját életének tönkretételéhez van joga,a tiédéhez nem.Ezt mondd el neki.És azt,hogy szó szerint gyűlölsz hazajárni,és úgy érzed,hogy apád tönkreteszi az életeteket.A tesóiddal tényleg nem tudod megbeszélni,hogy náluk legyél,és védjenek meg az apáddal szemben?(gondolom ők sem szeretik annyira..)Megfenyegethetnék,hogyha nem hagy téged békén,akkor a bíróságra fogtok menni.Vagy tényleg a gyámhatóság..De az lenne a legjobb,ha rávennéd az édesanyádat,hogy költözzetek el/valahogy rakjátok ki az apádat.Amúgy sajnálom,hogy így kell felnőnöd,az én apám is ilyen alkoholista-féleség(hál istennek nem lakik velünk),de ő csak hétvégén iszik,és nem az az agresszív fajta.Olyankor is elég őt elviselni(be nem áll a szája),gondolom,hogy milyen szar lehet neked minden nap.
2013. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat, volt két kérdés szeretnék rá válaszolni,az egyik hogy megvédenének e a tesóim...Hát az egyik Budapesten lakik, hozzá nem mehetek, itt lakik ugyanis a barátnőm két faluval arrébb, ő a lánytesóm, a fiú tesóm meg Decsen lakik, sajnos én úgy érzem abban a környezetben nem tudnék élni kettő évet. Ők féltestvéreim anyám részéről. Hogy verne meg? megtalálna. Keresne rendőrséget hivna, eljönne a tesóimhoz. És ahogy ismerem őket, nem tartanák ők sem titokban. Az a legnagyobb bajom, hogy érzem magamon, depresszívebb vagyok mint a többi gyerek, és nagyon kihatással van minden dolgomra. A megverésen sokat gondolkoztam...Nincs olyan barátom haverom aki megtenné ezt nekem. Karatézok egy éve, ott azt tanították, az a legjobb harc amit elkerülök, meg azt, hogy ne érdekeljen mekkora az ellenfél és milyen erős. Én szinte biztos vagyok benne hogy nem szabad visszaüssek mert akkor elszabadul a pokol. Tényleg az a legjobb ha megvárom ezt a két évet?
2013. jún. 9. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tényleg az a legjobb ha megvárom ezt a két évet?"


Persze hogy az a legjobb. Ha már nagykorú vagy hiába kerestetne apád rendőrrel stb. nem lesz joga hozzá hogy csak úgy hazaráncigáljon hisz akkorra már nem leszel kiskorú. De addig is ahogy már korábban írtam kerüld vele a balhét és nézz utána hogy mégis hova tudnál majd menni, hogy tudnál majd megélni és ki segíthet majd mindebben. És tényleg senkinek ne szólj a tervedről!

Ha úgy érzed számolhatod a napokat is amíg nagykorú leszel, így látni fogod hogy minden egyes nappal közelebb kerülsz a szabadsághoz ez pedig plusz motivációt ad. Sok sikert!

2013. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!