Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámmal elég rossz a...

Anyukámmal elég rossz a kapcsolatunk. Szinte olyanok vagyunk egymással, mint két idegen akik csak épp hogy ismerik egymást. Mit csinálha (tunk) tok rosszul? Boltba se (mer) enged le mert meg is támadhatnak. (Értelmes választ kérnék! ) 14 éves vagyok.

Figyelt kérdés
8 éve lakunk ugyan ott ahol elég rossz a környék.(Fél szegénységben élünk épp hogy meg van ami kellhet, sokszor nincs áram, étel).

2016. jún. 17. 21:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Nos, akkor eleinte hozz fel neki párkapcsolati témás videót, Müller elég jó ebben, azt talán nem veszi egyből direkt "támadásnak", viszont ha nem az összes, de néhány gondolat eljuthat hozzá, és a szülő-gyerek valamint a párkapcsolati dinamikák, játszadozások is sok esetben vannak párhuzamok.

De ajánlom ezt is:

https://www.youtube.com/watch?v=Z8eBSbrsOs8

2020. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Egyébként a nagy megsértődés, balhézás is egy hárítás, egy játszma, egy zsarolás: "Ha erről beszélsz, megharagszom!".


Egyébként mi van akkor, ha megharagszik? Semmi. Az egész arról szól, hogy ha nem azt csinálod, amit akar, akkor nem fog szeretni. Most szeret? Ebből a búrából ki kell törnöd előbb-utóbb, és minél később, annál rosszabb lesz, mert a szabadságot ki kell harcolni, ha nem szabad környezetben élsz, nem kivárni, hogy meghaljon a zsarnok. (bocs)

2020. jún. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:

Ma egy ismerősöm felhozott egy olyan témát, hogy mi lenne ha elmennék vele vidékre 2-4 napra, lenyírni a füvet utána meg jól érezni magunkat.

Mondtam édesanyámnak ezt, és miután lebeszéltem vele, hogy akkor beszélje meg az ismerősöm szüleivel, a hátam mögött elkezdte mondani halkan (amire azt hiszi hogy nem hallom..), hogy "nem hogy munkát keresnél talán az fontosabb lenne. nem állandóan mereszteni a seggedet"

:D érdekes, soha sehova nem engedett el csak nagyon nehezen, és ő van felháborodva hogy itthon "meresztem a seggemet" fussam körbe a szobát 40x? vagy mi? Munkával kapcsolatban ma kezdtünk el újra beszélni, van is egy oldal, ahol kinéztem egy munkát ami 6-12 órázni kellene (nem tudom bírnám-e kiderülne, ha nem azt mondaná hogy az túl sok :D )

szóval lehet maradok ennél a mozis munka dolognál, de lehet hogy keresek mást ha nem bírnám. Na mindegy. Ígyis-úgyis szeretnék dolgozni.

2020. jún. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

De ismétlem: Azzal, hogy több mint 18 évesen engedélyt kérsz ahhoz, hogy elmehess ide-oda, ezt-azt tehess, elismered a kontrolljogát, megerősíted és fenntartod a koztetek lévő rossz viszonyt.

Nem engedélyt kell kérni, nem megkérdezni kell, hogy elmehetsz-e, hanem KIJELENTENI, hogy elmegyek, szólok, hogy tudjál róla. Ez normális, tényleg alapvető, ha egy háztartásban éltek, de ennyi! Ha elkezd hőzöngeni, hogy nem mehetsz, mert nem enged el, akkor annyit mondasz, hogy "nézd anyu, sajnálom, hogy nem örülsz neki, de én úgy döntöttem, hogy elmegyek." Mit tud csinálni? Bezár? Megver? És igen, ha dolgozol, vagy tanulsz, akkor nem lehet egy szava se, de ha csak mereszted a segged, akkor sakkban tart. És mellékes, hogy ő erősíti ezt a helyzetet, neked magadnak kell gondoskodni magadról.

2020. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
Teljes mértékben igazad van! Alapvetően kijelentettem, hogy "Felajánlotta egy ismerősöm hogy elmehetek vele, mit szólsz hozzá?" ennyi kb. Igenis meg fogom neki mondani, hogy elmegyek ha akarok mert ez az én életem! egyre jobban érzem hogy komolyodok, és növök fel. Köszönöm ismét a válaszod! Amint van fejlemény jelentkezem.
2020. jún. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2020. jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
Én vagyok újra. Lassan 19 éves leszek és már elkezdtem úgymond "élni" Több dolgot engedek meg magamnak, némi kis füllentéssel pl: "elmegyünk srácokkal focizni" közben elmegyek velük beszélgetni meg mászkálni. Szerintem ez nem nagy dolog. A kapcsolatunk itt-ott javult, néha meg tök random elszáll az agya és engem hibáztat. Legutóbb szőrös volt a ruha mosás után, mert a kutyám szőre rátapad a ruhákra és ezért is ugyebár én vagyok a hibás.. :) (ki más?..) Szóval, még fogok fejleményket írni!
2020. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj csak annyit mondani, hogy elmész a fiúkkal. Nem feltétlenül kell füllenteni, hogy focizni, miért, beszélgetni nem enged el? Komoly, hogy meg kell mondanod, hogy mit kell csinálnod? Esetleg ha kérdezi hogy mit csináltok, akkor... talán, de próbáld szépen fokozatosan észrevétlenül leépíteni ezeket. Az mondjuk okés, hogy ha együtt éltek, akkor megmondod, hogy szerinted kb. mikor jössz haza, és ha közbejön valami, akkor hívod mobilon, hogy tudjon róla, de ne kérj engedélyt, és ne is várj engedélyt, csak menj, mint mi sem természetesebb. Ha nem enged, AKKOR állj a sarkadra. De csak akkor!
2020. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
Nagyon köszi a választ! Egyre több az önbizalmam és bátrabb merem kijelenteni a dolgokat. Tegnap mondtam neki, hogy találkozom valakivel ma, és ő aztmondja hogy "majd"-ra beszéltem meg vele a találkozást. Mondom neki,hogy nem mert mára, és mondtam hogy megyek találkozni vele :D így is lett, elvoltunk aztán minden egyre királyabb.
2020. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes vagy! Csak így tovább! Fontos, hogy nem engedélyt kérsz, hanem csak tájékoztatsz, de azt is csak figyelmességből.
2020. szept. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!