Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámmal elég rossz a...

Anyukámmal elég rossz a kapcsolatunk. Szinte olyanok vagyunk egymással, mint két idegen akik csak épp hogy ismerik egymást. Mit csinálha (tunk) tok rosszul? Boltba se (mer) enged le mert meg is támadhatnak. (Értelmes választ kérnék! ) 14 éves vagyok.

Figyelt kérdés
8 éve lakunk ugyan ott ahol elég rossz a környék.(Fél szegénységben élünk épp hogy meg van ami kellhet, sokszor nincs áram, étel).

2016. jún. 17. 21:06
1 2 3
 21/28 anonim válasza:

Üdv újra, én vagyok.

Most döntöttem, elmegyek az iskolámnak az otthonába, ez ilyen kollégium szerűség. Még jelentkezem

2020. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Szuper. Remélem, hogy a Covid nem tesz közbe, és ki tudod(játok) fizetni az árát. Ha jól számoom, most már 18 elmúltál, akkor még az ő engedélye se kell jogilag, de azért nem ártana. Ez azért egy kicsit kényesebb, de mindenképpen hasznos dolog. Sok sikert hozzá!
2020. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
Nem tett közbe a Covid és semmi sem. Viszont úgy mentem el itthonról egy lélekromboló veszekedés után, amit már megelégeltem, hogy nem tudott róla. Szóval elmentem egyik reggel 3 táskával fullra összepakolva a tudta nélkül. Ezt részben meggondolatlanságból, illetve az akkori lelki állapotom miatt tettem. Amikor odaértem, hívott édesanyám, hogy merre vagyok mert nagyon aggódik és nagyon rosszul viselte hogy csak így eltűntem. Mondtam neki, hogy nagyon is jó helyen vagyok és most nyugodjon meg. Jó, szóval kb 2 órás beszélgetés után telefonon rávilágítottam sok olyan lényegre, amit ő eddig nem tudott és azért voltak ezek a veszekedések. (Szóval igen, elszöktem a sok évig tartó szenvedésem után, mert nem tudtam vele megbeszélni a dolgokat.) Aztán hazamentem még aznap, elmondtam neki mindent, ő is nekem és mostanáig minden a legnagyobb rendben van. Most már úgy látom hogy próbál felnőttként kezelni ami már elég nagy haladás részéről. Még fogok írni nemsokára, és köszönöm hogy a mai napig támogatsz így is.
2020. dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó hír, örülök, hogy jól sült el a dolog.
2020. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

Egy kis fejlemény rólam.


Ami után elhatároztam hogy elmegyek itthonról, meggondoltam magamat de csak azért, mert ha kárt tesz magában, vagy valami történik vele emiatt azt nem tudnám magamnak megbocsátani. A mai nap a kutyám szemével lett valami, és megkért hogy menjek át a szomszédba, nagy stresszelések után, hogy mi lehet a baja. Éppen ettem és szóltam neki hogy most "épp eszem, stb stb". Annyi idő alatt ő is simát átmehetett volna, de egyszerűbb engem hibáztatni emiatt is.. :) ugyebár.

Megkérdezte tőlem elég flegmán, hogy "tudod mit jelent az, hogy szeretni?" mondom, megtenni minden tőlünk telhetőt egymásért. Erre ő: "annyi mint jót akarni a másiknak" aztán elkezdi: te nem tudsz szeretni... Mondom: ez van.. (ugyanis mit tudnék tenni?) ha olyan családban nőttem fel, ahol eleve el voltak válva a szüleim.. És nem azt láttam/tanultam el, hogy ők szeretik egymást stb. Apámat már kb 8 éve nem láttam és nem is akarom. Aztán, most ezek után is képes olyat mondani, hogy "szégyeld magad", meg "megleszek a következményei ennek"

Na ehhez mit szóltok?...

2021. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nos, rosszul tetted, hogy meggondoltad magad. Mindenki elsősorban magáért felelős, magát kell, hogy "szeresse". Aki magát nem tudja szeretni, az igazán a másikat se tudja szeretni. Szeretni egyébként nem azt jelenti, hogy minden tőlünk telhetőt megtenni a másikért, ez ugyanis a mártírkodás, ami rejtett agresszió, és semmi szeretet, hanem önző dolog.


Te mondhatod, hogy te jót akarsz neki, és úgy gondolod, hogy az a jó, neki, ha kifejlődik benne az érzelmi önállóság, nincs benne erős személyi függés, megtanul leválni szép fokozatosan a gyerekéről, ahogy ez az élet rendje, és amit a gyereknek is meg kell tennie. Ez ellen nem harcolni kell, hanem éppen bátorítani, örülni neki.


Jelen esetben az történt, hogy hoztál egy jó elhatározást, ő érzelmileg megzsarolt, te elbizonytalanodtál, és meggondoltad magad, és célt ért, ezzel megerősítetted, hogy ezzel az eszközzel máskor is hatékony tud lenni.


Sajnálom.

2021. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Igen ez így van, megzsarolt de fel voltam rá készülve. Tudtam hogy mondani fog olyat, amitől vissza akar engem csábítani, és nem is amiatt mentem haza, mert hogy ő most zsarol, hanem mégis csak az volt bennem, hogy nincsen senkije (tényleg nincsen) csak én és más nem tud neki segíteni. De arról meg nem tehetek hogy nincsen senkije, stb stb.

Talpamra állok, viszont nehéz kicsit a körülményeim miatt is meg pár magándolgom miatt is. És ezzel, hogy megerősítettem azt hogy ő bármikor meg tud zsarolni, szóvá fogom tenni, hogy engem többet nem zsarolhat meg, mert ez az én életem és nem vagyok ilyen szempontból az ő "rabja".


Én mindig odateszem magamat, ha tudok segítek neki mindenben. De ő sokszor úgy fogja fel, hogy kötözködök vele meg hasonlók... Nem is értem

2021. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Eljött az ideje annak, hogy elmondd neki, hogy félreértés ne essék, nem azért maradtál otthon, mert ő ezt vagy azt mondott, hanem azért, mert még úgy érzed, hogy nincs teljesen készen a leválásra, de te készen állsz. Innentől kezdve viszont a te játékszabályaid szerint mennek a dolgok, egyre kevesebb dologba hagysz neki beleszólást, és ezt neki szoknia kell. Ha ez nem megy neki magától, akkor menjen pszichológushoz, de ha azt veszed észre, hogy manipulálni próbál téged, akkor bizony elmész. Mert egyfelől aki szeret, az nem manipulálja a másikat, aki szeret, az örül és ösztönzi a másikat a személyiségének a fejlődésében, és nem gátolja abban, ahogy ő tette. És mivel te szereted őt, nem hagyod hogy azt higgye, hogy te itt maradsz neki örökre, és így készteted a fejlődésre.
2021. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!