Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jelentkeztem jogász és közgazd...

Jelentkeztem jogász és közgazdász szakra az egyetemen. Valószínű, hogy felvesznek, de azóta meggondoltam magam, már nincs kedvem oda járni. Hogy mondjam ezt el a szüleimnek? Haragudni fognak?

Figyelt kérdés

2016. jún. 21. 11:38
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Mondd meg neki az igazad, mi akarsz lenni.

Én így vesztettem el 5! évet az életemből, elvégeztem az egyetemet.. És csak most 5 év után tanulom azt, amit igazán szeretek. Nem ismerem pontosan a problémád, de először magadat kérdezd és megkapod a választ. :)

2016. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%

Az előzőhöz: *Mondd meg nekik az igazat..

(Túl gyorsan írtam, így javítok..)

2016. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Az egy dolog, hogy rájössz, hogy 1 adott szak nem érdekel, bár még az is furcsa, úgy, hogy nem kezdted el tanulni egyenlőre. De 2 szak? Teljesen különbözőek, mégis akkor miért ezeket írtad a felvételi papírodra?

Amit tehetsz:

- augusztusban vannak pótfelvételik, hátha találsz olyat ami érdekel

- még jobb, ha megcsinálsz egy komoly okj-t, olyat amivel tényleg el lehet helyezkedni, vagy pl. nagyon jól megtanítanak egy nyelvet, ez hasznos tudás, akkor is ha 2 évig tart a képzés és utána jöhet az egyetem, addigra már talán el tudod dönteni, hogy mi az ami érdekel

2016. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Nézd. Nem ismerem a szüleidet, így nem tudom azt mondani, hogy nem fognak haragudni. De ha értelmes emberek, akkor be fogják látni, hogy 18-19 évesen az ember nem tud meghozni egy életre szóló döntést úgy, hogy biztos legyen a dolgában. Ha az én gyerekem lennél, egy percig nem haragudnék rád, biztatnálak, hogy esetleg próbáld meg az első félévet, hátha megtetszik, de ha ettől elzárkózol, akkor keress egy olyan szakmát, ami később a jelenleg szimpatikusnak talált egyetemi tanulmányaidhoz vmilyen szinten kapcsolódik, esetleg ha nagyon nem találsz semmi szimpit, akkor menj dolgozni. Én így állnék ehhez a kérdéshez. Habár azt hozzátenném, hogy én érettségi után 2 évvel felvételiztem, mert addigra tudtam kitalálni, hogy mit is szeretnék. Imádom azt, amit tanulok, nagyon jól jártam vele, habár anno jók lettek az érettségi erdményeim annyira, hogy a társaim körében népszerű közgáz szakokra én is felvételizhessek, de nem tettem, mert tudtam, hogy azért annyira nagyon nem érdekel. 2 év, 2 emelt érettségi és azóta fogorvosnak tanulok. Soha azelőtt nem merült fel bennem a fogorvosi szak.
2016. jún. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
3%
Nincs kedvem... Gondolom nő vagy. Eddig csak női ismerőseim csináltak hasonlót. :) Egyiknek sem örültek a szülei, de túlélték.
2016. jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Izé, hát megmondani elég egyszerű:

"Anya, apa nincs meggondoltam magam, úgy érzem nem erre vagyok hivatott. Még keresem a helyem, kérlek legyetek türelemmel. Utánanéztem ennek a képzésnek, amit szeretnék elkezdeni..."

Nem az a baj, hogy meggondoltad magad, amíg felmutatod a szüleidnek, hogy igazán gondolkoztál egy alternatíván, amit viszont szeretnél csinálni, vagy van valamilyen terved, hogy mit kezdj az időddel, addig nem lesznek kiakadva (kivéve ha amúgy ők választották neked ezeket a szakokat, és erőltetik).

Semmi baj azzal, hogy meggondoltad magad, de gondold tovább és találd ki mit akarsz csinálni.

2016. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
Nyugaton nem feszülnek rá a továbbtanulásra középiskola után, gyakornokoskodnak, külföldre mennek, kiválasztják, milyen HASZNOS szakra költsék a tandíjat.
2016. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

#5

Én meg csak férfiakat ismerek, akik nem fejezték be az egyetemi szakjukat, mert nem volt kedvük :) Biztos egy ilyen "férfidolog"

Látod nekem is megy a generalizálás.

2016. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
12%

8, az elkezdés és be nem fejezés az tényleg inkább férfiakra igaz. :)

Viszont a "nincs kedvem még sem elkezdeni", "meggondoltam magam, még sem tetszik" stb az nőkre. Mi ebben a rossz?

2016. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

És mi a terved?

Nekem is fura, hogy pont két olyan szakra jelentkeztél, ami közül egyik sem érdekel, és erre most jöttél rá.

Ha van valami terved és nem az, hogy csak úgy el leszel, akkor biztosan meg fogják érteni a szüleid is.

2016. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!