Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szuleimnek...

Hogy mondjam el a szuleimnek hogy mi szeretnek lenni?

Figyelt kérdés

Sajnalom egy kicsit hosszu lett.


Nemreg megkaptam a bizonyitvanyomat, ami jol sikerult. Most fejeztem be a kilencedik osztalyt, de nem ez volt az elso kozepiskolas evem, mert tavaly nulladikos voltam (ket tanitasi nyelvu osztalyba jarok).


A verszerinti csaladomban senki nem vegzett foiskolat/egyetemet (esetleg tavoli akivel negszakadt a kapcsolat), es itthon mondtak, hogy szeretnek, ha tovabbtanulnek majd. Mondtam, hogy szeretnek, de messze van meg. Kerdeztek hogy milyen iranyban tervezek, de nem mertem megmondani. Azt mondtam, hogy nem tudom meg.


Pedig mar 2 eve elhataroztam, hogy majd angol-informatika tanar szeretnek lenni.


Viszont azota elbizonytalanodtam. Ezt szeretnem meg mindig, de felek, nem tudnek elhelyezkedni. Ezert nem akarom nekik megmondani. Mert lehet, hogy "hiaba" vegzem el az egyetemet sose leszek tanar.



Ti mit tennetek a helyemben? Szoljak nekik? Vagy inkabb ne?


2016. jún. 23. 21:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Normális, ha kilencedikes korodban még nem betonszilárdak az elképzeléseid, terveid. Nyugodtan megbeszélheted a családdal, hogy ez jutott eszedbe, kérd ki a véleményüket. Támogatnak, biztosan a legjobbat akarják majd neked. Míg végzel, sok időd lesz gondolkodni, esetleg kérdezősködni.

A tanári pályán pár éven belül nagyon sok nyugdíjazás várható, szükség lesz fiatal tanárokra, úgyhogy nem elveszett ötlet :)

2016. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%

NE legyél tanár. NEEEEEEEEEEE


Nyomorult életed lesz. Angol és infó jó, de menj programozónak. Hidd el hogyha havonta eltudsz verni 1 millát, az kárpótol azért, mert 40 évesen nem lehettél egy besavanyodott életunt ember aki utálja a munkáját és az egész életét a netto 90ezres fizetése mellett

2016. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
18%
Kedves előző, nincs tanár nettó kilencvennel. Vagy úgy gondolod, majd lesz? :) remélem, nem.
2016. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Nem egyszerű kérdéskör. Én is középiskolás koromban tanár szerettem volna lenni és az info érdekelt és mellette a történelem. Aztán végül a szüleim és a tanáraim nyomására programtervező-informatikus szakra mentem, merthogy a tanárként ma Magyarországon nem lehet olyan jól keresni. Azóta végeztem a mesterképzésen. Igazságszerint sajnálom, hogy nem lettem tanár, de az is tény és való, hogy most 6 évvel érettségi után van egy nagyon jó munkahelyem, ahol dupla annyit keresek, mint anya tanárként 30 év munkaviszonnyal.
2016. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Még messze vagy tőle és normális, hogyha nem kristályosodott még ki az elképzelésed.

Hogyha valóban tanár akarsz lenni, akkor ez az elhatározásod megmarad majd 12.-ig. Érezni fogod.

A kedves válaszolóknak üzenem: egy OT-s nem a fizetés, vagy a megbecsülés miatt akar tanár lenni. Csupán másképpen nem tudná magát elképzelni. Borzasztó nehéz a képzés, a tanárok társadalmi státuszát figyelembe véve. Azonban senki ne felejtse el, hogyha mindenki hagyná magát lebeszélni, a fizetés vagy egyebek miatt választaná ezt a pályát, akkor nem lenne, aki a gyerekeiteket tanítsa esetleg.

2016. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéld meg a szüleiddel.

Biztos hogy segítőkészek lesznek és megértenek majd.Amúgy nehéz kérdés.A tanári fizetés nagyon kevés és nem könnyű a mai gyerekekkel sem.Mérlegeld hogy neked mi a fontosabb.

2016. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

Én is tanár szeretnék lenni.. Beszélj a szüleiddel biztos támogatnak.

Kedves 2.!

Programozóból annyi lesz éveken belül hogy sehova nem fognak tudni elhelyezkedni! Mindenki ezt nyomatja most a gyerekének... Tanár nem sok ember akar lenni szóval..

2016. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Én is tanár akartam lenni. Aztán megtámadt valaki az.utcán, akit földhöz vágtam és elrepedt egy csontja. Nem kaptam emiatt erkölcsi bizonyítványt. Most programozó vagyok. Kezdő fizu 350 bruttó . 4 év után 550 bruttó. Jó lenne egyszer tanítani. De tanári fizuból sosem lesz házam.

A tanár olyan szakma, ami akkor is be.lesz töltve, ha minden második gyerek programozó lesz. Hulladék tanárokkal most is tele a gimik nagy része.

2016. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szüleiddel beszélj és kérj támogatást.
2016. jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%
ez egy nagyon szép hivatás, csak sajnos éhen fogsz belőle halni és addig is a tiszteletlen kis p.csöket kell pesztrálnod
2016. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!