Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szuleimnek...

Hogy mondjam el a szuleimnek hogy mi szeretnek lenni?

Figyelt kérdés

Sajnalom egy kicsit hosszu lett.


Nemreg megkaptam a bizonyitvanyomat, ami jol sikerult. Most fejeztem be a kilencedik osztalyt, de nem ez volt az elso kozepiskolas evem, mert tavaly nulladikos voltam (ket tanitasi nyelvu osztalyba jarok).


A verszerinti csaladomban senki nem vegzett foiskolat/egyetemet (esetleg tavoli akivel negszakadt a kapcsolat), es itthon mondtak, hogy szeretnek, ha tovabbtanulnek majd. Mondtam, hogy szeretnek, de messze van meg. Kerdeztek hogy milyen iranyban tervezek, de nem mertem megmondani. Azt mondtam, hogy nem tudom meg.


Pedig mar 2 eve elhataroztam, hogy majd angol-informatika tanar szeretnek lenni.


Viszont azota elbizonytalanodtam. Ezt szeretnem meg mindig, de felek, nem tudnek elhelyezkedni. Ezert nem akarom nekik megmondani. Mert lehet, hogy "hiaba" vegzem el az egyetemet sose leszek tanar.



Ti mit tennetek a helyemben? Szoljak nekik? Vagy inkabb ne?


2016. jún. 23. 21:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Fő kérdést nem értem. Te is ők is tovàbb tanulàs preferàljàtok eddig egyforma az elképzelésetek. Végezd el amit szeretnél. Nem tudom hogy mennyi a csalàdod bevétele kiadàsa de azért szàmold bele hogy az àllamilag tàmogatott képzés ha más vàrosban laksz 3év alatt 1-1,5 millió (koli albérlet könyvek jegyzetek....) Ott a diak hitel 1 2 ..."óvakodj a gonosztól!" Bàrmi nem jól alakúl elég nagy bajba leszel. Pozitivat is ìrjak ha egyszer diplomàs leszel megbecsülnek. Van egy cég ....volt egy egyetemi tankör benne 2 pár fizika tanàrok . Lediplomàztak pàr év múlva az egyik ffi alapított egy céget amiből tudtunkkal 10lett azóta. Egyik cég ügyvezetője a màsik pàrból a làny a pasi is ott dolgozik. Lényeg tanàri diplomával most olyan pozicióban vannak hogy diploma (ész szemlélet) kellett és jön a pénz. Na meg bàr senki se csinàlja hivatalosan de angolból korrepetálhatsz adhatsz magàn óràkat ....hàt àltalàban az adóbevallàsra nem kerül rà. 3magàntanuló hetente 2*45percben 30ezer körűl hozhat. Tanàrként ott a nyári szünet akkor is lehet keresni akàr ìgy akàr úgy. Az MLM cégekben is sok a tanári diplomàs. Kapsz egy olyan rutint embereknek tudsz magyaràzni meg győzni őket.
2016. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Az angol meg az informatika pont két olyan terület, amivel később el tudsz indulni másfelé is, ha tanítani nem akarsz.
2016. jún. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!