Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Hogy döntsek?

Mit csináljak? Hogy döntsek?

Figyelt kérdés
Édesanyám nagyon kevés nyugdíjból él. Egyedül nevelt fel engem és nővéremet, hogy ne nélkülözzünk, sokszor 2-3 munkahelye is volt. Második férjével (kb 2 évig volt együtt) vettünk egy központi faluban egy családi házat. Még gyerekek voltunk. Azóta anyukám nyomorog, mi felnőttünk, családunk van. Testvérmnek, nekem is 2-2 gyerekünk van. Férjnél vagyunk, külön élünk kertes házban. Nekem van az anyukám házánál egy pici vállalkozásom. Nővéremék jómódúak. Sok pénzük van, de nagyon irigyek. Csak ha pénzt látnak valamiben, akkor segítenek bárkinek is. Anyámnak is. Én támogatom anyámat, mióta dolgozok (ennivaló, tüzelő, bármi amire szüksêge van). Nővéremék kitalálták, hogy építkeznek az anyu kertjébe, kifizetnek egy minimális összegből és felújítják a régi házat is. A ház lukratív helyen van, sokkal többet ér, mint amilyen állapotban van. Falu közepe! Nem tudok dönteni, belemenjek-e vagy sem. Úgy érzem, mintha az anyámat temetném. Ahogy ismerem a testvéremet, egy idø után, eltartási szerződés ide vagy oda, nálam kötne ki anyu, ha arra kerülne a sor. Ami nem lenne gond, csak akkor már nem lenne jogom a házra. Mit csináljak?

2016. jún. 24. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

itt nagyon sok adat hiányzik, hogy bármit is lehessen mondani. Most csak egyet kérdezek: falu közepén van, építhető a telekre még egy ház? Ezt a helyi építési hatóságnál tudod megkérdezni: ott tudják, mi a telek beépítettsége és mennyi terület építhető még be.

Kötött a beépítés mértéke, a burkolt felület, a zöldterület, a magasság - szóval mindenek előtt ezt nézd meg, hogy lehet-e?

2016. jún. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
69%

Mi nekünk is hasonló volt a helyzet.

Végül úgy oldottuk meg, hogy testvérem megvette a házat. Kifizetett engem és anyut is.

Azóta anyu nálunk él és sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb, hogy nem kell egyedül lennie. :)

2016. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egyik megoldás, hoyg ti köttök édesanyáddal eltartási szerzödést és akkor a növérednek nincs beleszólása a házzal kapcsolatos dolgokba, a másik, hogy a növéred megveszi a házat és az árából vagy vesz anyukad a közeletekben egy kis házat/lakást, vagy odaköltözik hozzátok (habár ez utóbbi igencsak kockázatos lehet).

Ha a növéredék kötnének eltartási szerzödést, akkor azért az kötelezettségekkel is jár - azaz akkortól nekik igencsak foglalkozni kellene anyukával.

2016. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de manapság egy faluban, akárhol is van, nem ér sokat egy ingatlan. Méressétek fel ingatlanossal, hogy mennyit ér, ne az önkormányzattal, mert az lehúzza az árat és ha neked így megfelel akkor a nővéred kivásárol, ha nem felel meg, akkor ne menj bele és kész. Testvéredéknek is van szép kertes háza, nem is értem miért akarnak építkezni.
2016. jún. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A ház és telek az anyukádé.

Csak ő döntheti el, hogy megengedi-e.


Tulajdonképpen ezzel az akcióval kisajátítják a leendő örökségedet.

2016. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as hozzászólónak!


"a növérednek nincs beleszólása a házzal kapcsolatos dolgokba"


De van, mivel örökös.

2016. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Csak ha pénzt látnak valamiben, akkor segítenek bárkinek is. Anyámnak is. Én támogatom anyámat, mióta dolgozok (ennivaló, tüzelő, bármi amire szüksêge van). "


Mindenről számlát, és írásban felszólítani, hogy fizesse ki a felét!


Mivel nekik is van szép házuk, az Édesanyád telkére való építkezés, a meglévő ház felújítása arra megy ki, hogy téged kitúrjanak a majdani örökségedből.



Ugyanis jelen állapot szerint majdan a ház és telek fele a tied lesz.


A ház nem annyira értékes, mint a telek.


A meglévő ház felújításának a költségeihez nme tudsz fele-fele arányban hozzájárulni.


Feltételezem, hogy a felújítás+ hozzáépítés címén egyből tulajdonjogot akarnak szerezni az egészre.


Erre nagyon figyelj oda, semmit ne írj alá ügyvéd nélkül, de főleg Édesanyád ne írjon alá semmit.


A helyében nem engedném meg.


Viszont kérj Édesanyádtól közjegyzőnél egy nyilatkozatot, hogy mióta támogatod egyedül.

2016. jún. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"3-as hozzászólónak!


"a növérednek nincs beleszólása a házzal kapcsolatos dolgokba"


De van, mivel örökös."


DEHOGYIS ÖRÖKÖS!!!!


Ha a kérdezö eltartási szerzödést köt az anyukájával, akkor attól kezdve NINCS örökség - az eleve CSAK AKKOR VAN, ha akérdezö anyukája már nem él. Amíg életben van, adddig a ház az övé és azzal egyelöre azt csinál, amit akar. Csak akkor köthetne bele esetleg a növér, ha ajándékba kapná a kérdezö.

2016. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!