Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa zsarol, anya érzelmileg...

Apa zsarol, anya érzelmileg stresszel. Így mégis hogy döntsek? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Két tűz között vagyok. Jövőre érettségizem.

Anyukám sikeres ügyvédnő, azt szeretné, ha én is a jogi pályát választanám és később átvehetném tőle az irodát, az egyetemen is tudna segíteni.

Apukám viszont azt akarja, hogy külföldre menjek továbbtanulni, és utána megörökölhetném tőle a céget, kint élhetnék, ami tényleg jobb lenne, mint itt.


De mindketten annyira erőszakosan akarják ezt...

Az apám nemrég megzsarolt kb. A lényeg az volt, hogyha az ő verzióját választom, akkor minden az enyém lehet. Kapnék lakást a legjobb környéken, maradna az anyagi támogatásom is. Viszont mondta, hogy jól gondoljam át a döntést, mert nagyot csalódna bennem, ha inkább Pesten maradnék és akkor ugrana minden tőle.


Közben anya meg az érzelmekkel, barátokkal jön. Hogy akiket tényleg szeretek, azok itt laknak, a kinti barátaimmal csak bulizni szoktam, meg hogy akkor vele is rosszabb lenne picit a kapcsolatom, nem lenne olyan közeli, ritkán találkoznék velük, a féltestvérem szinte nem is ismerne.

És nekem az a legnagyobb félelmem, hogy egyszer egyedül maradok, nem lesz mellettem senki...


Csak közben nekem az anyagi dolgok is a gyengéim, mert anya ad pénzt mindig, csak néha már látom rajta, hogy elég, akkor apától kérek nagyobb összeget, meg apa is utal nekem havonta pénzt, az autót is ő fizeti, mert anya közölte, hogy azt ő nem fogja, nem segíti elő azt, hogy karambolozzak...


Csak engem meg sem kérdez senki, hogy mit szeretnék és ez így olyan, mintha egymást akarnák túllicitálni.



2015. jún. 4. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
De qva jó sorod lehet....
2015. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

TE mire vágysz?

TE mit akarsz igazán, szívből?

Mi az, ami motivál, amivel akár szabadidődben is szívesen foglalkoznál, mert annyira érdekel, hogy nem sajnálod rá az időt?


Nem a szüleid álmai a fontosak, hanem a tieid, mert ez a TE életed és te fogsz benne leélni 60-80 évet! Mérlegelj eszerint. A zsarolás primitív dolog, mindkét szülő részéről. Eltévesztik a fontossági sorrendet! N31

2015. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Költőnő? ***** válasza:
100%
mik azok a dolgok amiket apádnak az autón felül finanszíroznia kell? Nem tudsz lejjebb adni az igényeidből?
2015. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Apádat inkább nem minősítem, gusztustalan a hozzáállása. Mi az, hogy csak akkor támogat, ha az ő akarata szerint élsz?! Ha nem, akkor nem vagy ugyanúgy a gyereke? Anyukád inkább akar jót, csak nem jól.

Szerintem inkább magadnak tedd fel a kérdést, hogy te mit szeretnél. Mivel szeretnél foglalkozni, pénzt keresni, hol és hogyan szeretnél élni. Függetlenül a szüleidtől.

2015. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis le fogtok pontozni,de én azt csinálnám, amihez nem kell brutális mennyiséget tanulni. Már pedig szerintem akkor az Apud verzióját választanám. Attól, hogy Anyud sikeres ügyvédnő, belőled még nem biztos hogy az lesz, attól függ örökölted e azt a vénát, de ennek azért már-már látszania kéne. A külföld nekem százszor járhatóbb útnak tűnik, izgalmasabb és kalandosabb is. (Bár ez lehet nem mindenkiből vált ki ilyen extázist.) Amúgy ha jól értem,a szüleid elváltak, és külföldre Apudhoz kerülnél, ha azt választanád? A cége kint van? Neked melyikhez lenne inkább kedved?
2015. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon jó volt 5 évig egy alkoholista apa mellett élni, aki folyton verte anyát... Tényleg, tele vagyok szép emlékkel.


Igazából nem tudom, hogy mit is szeretnék...

Sok minden érdekel. Pl. a fotózás, a tánc is. De szívesen utazgatnék egyetem előtt egy picit, megismerkednék más kultúrákkal.

A pedagógus szakmát is érdekesnek tartom.

Ha jó lennék bioszból (történelmen, magyaron és nyelveken kívül semmit nem tanulok), akkor szívesen mennék az orvosira is... De mivel sosem tanultam biológiát úgy igazán, nem tudom, hogy tetszene-e.



Hát nem tudom, hogy apa miket fizet pontosan. Mert pénzt utal havonta (nagy összeget), anya ad készpénzt, ajándékokat is kapok tőlük, de igazából mindketten finanszírozzák az életemet.

Anya fizeti idén a fesztiválokat, de apa meg vett nekem egy autót nemrég. Folyton ez megy... Az egyikőjüktől kapok valamit, kicsit később tuti vesz a másik valami drágábbat/nagyobbat/jobbat.

Utazásoknál is ezt csinálják. Kifizet apa egy utat nekem valahová, anya tuti kitalálja 3 napon belül, hogy utazunk X helyre pihenni, vagy kettesben megyünk valahová és akkor hallgatom, hogy "bezzeg apa sosincs velem, csak a pénzt kapom".

2015. jún. 4. 14:50
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, hasonlítok anyára. Amit akarok, azt elérem, bármi áron. Könnyen is tanulok, ha olyanról van szó, ami leköt és érdekel.


Kint külön életem lenne, nem költöznék apához. Azt mondta, hogy bármilyen házat megvesz, vagy építtet is, ha azt akarom.

Nem tudom, hogy melyik lenne jobb... Szeretek kint, meg tényleg sokkal jobb, mint Magyarország, csak egy idő után elkezd hiányozni az itthoni életem is.

Apával tényleg semmi kapcsolatom nincs, csak akkor beszélünk, ha nagyobb összeg kell valamire, vagy ajándékot vesz. Amúgy semmit nem tud rólam. Ha ott vagyok, akkor is van, hogy napokig nem találkozunk.

Anya meg szinte a legjobb barátnőm.

2015. jún. 4. 14:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el kellene döntened, hogy mivel akarsz majd foglalkozni, olyan sulit választani, s minden erőddel megvalósítani a TE álmaidat...és nem a szüleidét. Bármit is választanál a 2 ajánlat közül, egy idő után úgyis előjönne benned az, hogy miért nem azt csinálod, amit valóban szerettél volna. Apád egy tuskó, már az alkoholista rész előtt is lejött. Ha van eszed menj egyetemre! Megtehetitek, jól is tanulsz. Nem számithatsz arra örökké, hogy ott az apád cége, mert bármi baj előfordulhat. ÜGyvédnek se menj csak azért mert anyud is az. Ez nem az ő életük, hanem a tiéd. Ha a saját utadat választod akkor is támogatni fognak, mert gondolom szeretik a gyereküket, csak most így zsarolnak, hogy továbbvidd az ő útjukat.
2015. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Költőnő? ***** válasza:
100%

akkor mi a kérdés? Lennél kinn aranykalickában, ami bár arany, de mégis kalitka?

Ha kibírod apád pénze nélkül akkor állj a sarkadra és mondd meg, h maradnál, de anyáddal is közölheted egyúttal, h felnőtt ember vagy és TE szeretnéd kitalálni, h mit szeretnél kezdeni magaddal.

Viszont ha nem tudsz lemondani az extrákról, vállalod, h a pénzükért cserébe az lesz amit ők akarnak.

2015. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sz*rjál mindenkinek a fejére, nőj fel végre, ne függj egyik csökött szülődtől sem.

Irány a Műegyetem!

2015. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!