Apasági teszt/per?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves gyerekem.Az "apja" letagadta.Mondván hogy én megcsaltam többször is.Viszont szeretnék apasági tesztet csináltatni.Ennek mi a menete?Hova kell fordulnom?Mihez kell mennem?Mit kell beadnom,elküldenem/elküldetnem az apának?(Tudom a teljes nevét,lakcímét stb. ez is kell bele?És ha ez megvan akkor mit kell tennem?Mert azt tudom idézem: "ha az enyém akkor többet nem látod!" Meg hogy majd ő fogja nevelni.És ezt nem szeretném tehát ha megvan a DNS eredménye mit kell tennem hogy velem maradjon?Azért nem léptem eddig mert féltem hogy elveszi tőlem,tudom mire képes,és jobb anyagi helyzetben is van,arra vártam hogy legyen saját lakásom,jobb munkám és most hogy van el szeretném indítani az ügyet.(Nem tudom számít-e valamit de a gyereket egyszer sem látta,nem is érdeklődött iránta,baba születése előtt beszéltem utoljára vele,és akkor fenyegetőzött hogyha az övé elveszi csak indítsam el..de féltem,külföldön dolgozik ezért is féltem hogy kiviszi vagy ilyesmi.. (Remélem elég az infó,értelmes válaszokat köszönöm,kioktatást stb. nem kérek.)
2016. jún. 24. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Nézd, "ha megcsaltad többször is", akkor miből gondolod, hogy pont az övé?

Mert jól áll anyagilag?!


Ráadásul másfél évig gondolkodtál??!

2016. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Mondd hogy igazad van nem a tiéd. .mit érdekel téged nem kell hogy elvegye eddig is eltartottad a gyereket ezután is el fogod emiatt ne kockáztasd meg hogy elveszi szerintem.
2016. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

100% hogy az enyém,nem voltam mással azóta sem nem hogy akkor..

Mert engem ez a dolog zavar hogy úgymond "ő nyert".És ezért csúnyán néznek rám az emberek meg akiknek elmondja mindenkinek én vagyok a "k**va" mikor tudom az igazam.Ez egy kis falu megy a hír..Mikor oda jönnek hozzám hogy tényleg nem tudod ki a gyerek apja?És akkor mondom tudom az xy..Ő meg tagadja..Nem akarom hogy apa nélkül nőljön fel,mert én is,anyukám is így nőttünk fel.Mért nem lehetne úgy megoldani hogy láthatná hétvégente 2 hétvégente mint más "normális családoknál".?

2016. jún. 24. 21:33
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

1,5 éves gyereket nem tud elvenni tőled, ha fejre áll, akkor sem. Kivéve, ha drogos/alkoholista vagy, bizonyíthatóan bántalmazod vagy súlyosan elhanyagolod.

Ha biztos vagy benne, hogy ő az apja a gyereknek, keress ügyvédet, úgyis szükséged lesz rá, majd ő elmondja, intézi a továbbiakat.

2016. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha most nem kíváncsi a gyerekére, az ítélettől nem lesz az. A gyerektartást kaphatod tőle, azt nem tudom, hogy utólag lehet-e a gyerek vezetéknevét megváltoztatni, de ügyvéd ezt is el tudja mondani.
2016. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Komolyan úgy véled, ahogyan leírtad az "apa" reakcióját, hogy a gyereked boldog családi életben fog élni kettőtökkel?
2016. jún. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Az anyakönyvben ki szerepel apaként?

Ha ő, akkor semmi szükség az apasági vizsgálatra, mert jog szerint ő az apja.

2016. jún. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem írtad, aláírta-e az apaságit. Ha igen, akkor indíthatsz pert, hogy gyerektartást fizessen. Ha nem, akkor a gyámügy úgyis kérdezgetni fogja, ki az apja a gyereknek és majd úk intézkednek. DNS vizsgálatot majd végeztet a bíróság, ha a pasi nem ismerné el magától, amúgy is csak azt a vizsgálatot fogadják el, amit ők csináltatnak.
2016. jún. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

1) másfél éve ki az apja a gyereknek? Muszáj, h legyen vmi beleírva az irataiba.

2) nem fogják neki itélni az ilyen idős gyereket, főleg ha meghallja a bíró h eddig sem törődött vele

3) csak fenyegetőzik h megfélemlítsen, nem akarja nevelni azt a gyereket

4) keress ügyvédet először, aki megmondja mit tegyetek

2016. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!