Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya viselkedése kicsit...

Anya viselkedése kicsit idegesít és olyankor úgy viselkedek, ahogy nem szeretnék. Hogyan tudnám ezen megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Anyával elég jó a kapcsolatunk. Mindent megtesz hogy boldog legyek. Egyáltalán nem szigorú. Viszont pár éve elkezdett idegesíteni a jelenléte is. Sokszor iszonyatosan feszült vagyok a jelenlétében. Eléggé önbizalom hiányos, ügyetlen és nagyon határozatlan. Tudom, nem szép ilyet mondani saját Anyukámra de tényleg így van. Sokszor teljesen nyugodt napom van, aztán találkozunk és elkezdünk beszélgetni és elönt az az érzés. Idegesség, feszültség, nyom a fejem. Az idegesít legjobban mikor valamire azt mondom nem, de ő még egyszer megkérdezi, hogy biztos nem? Vagy ma pl: kérdeztem tőle hogy meddig van nyitva egy hely, mert lehet edzés után beugranék oda. Mondta hogy 7 óriáig. Én mondtam hogy annyi idő alatt nem edzek le. De ő megkérdezte hogy akkor viszek e pénzt. A válaszom az volt: "mondtam hogy addigra nem edzek le, csak tudom meddig edzek" elég durva hangnemmel. Ez neki rosszul esett, amit meg is értek, de ilyenkor mint ha hülyének nézne. És nagyon ideges leszek tőle. Nagyon szeretem, és nem tudom miért van ez. Ha pl barátnőm lenne, vagy ha van egy lány akkor azt el se mondom neki mert állandóan azt kerdezgeti. "szép kislány?" "milyen kislány?" ... ezzel a kislányozással is megőrít. Bátyám huszon valahány éves barátnőjet is kislanyozza. Ez is idegesít, a sok más dolog mellett. Leginkább a határozatlanság és az ügyetlenség, illetve hogy mindig késünk miatta. Persze ezekről nem mindig tehet. Az a furcsa hogy csak ő frusztrál engem ilyen szintem. Mindenki mással nagyon jól elvagyok, és alapból egy nyugodt ember vagyok.
2016. jún. 27. 12:30
 1/6 anonim válasza:
100%

Édesanyád maximálisan melletted áll és habár azt mondod idegesít szerintem tedd össze a két kezed, hogy foglalkozik veled.

Tudod..van olyan szülő aki csak felszìnesen foglalkozik a gyermeleivel szóval inkább tedd össze a kezed. Az hogy kérdésekkel bombáz annyit tesz..érdeklődik stb. Ne hisztizz inkább próbálj vele normálisan viselkedni.

2016. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
*gyermekeivel
2016. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van elozpnek, Anyud szeret Teged:)
2016. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukád semmi idegesítőt nem csinál. Csak olyan anyukás. Érdeklődik, stb. Képzeld még engem is lekislányoznak így 30-on felül is. És? Nyilván van, akinek még én is kislány vagyok. Mondjuk egy 70 évesnek.

Miért kéne megváltoztatni???? Nem változtatunk csak úgy emg embereket. Mi lenne, ha anyukád is meg akarna változtatni téged, hogy ne akadj ki azon, amiket kérdez? :)

Szerintem túl érzékeny vagy, ha ilyenek miatt frusztrált leszel.

Az meg természetes, hogy tini korban nem az anyukája társaságára vágyik leginkább az ember. Nincs ezzel semmi gond. De amikor együtt vagytok, akkor ne szólogass be neki így.

2016. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés is volt már...
2016. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de az ilyenek engem is erősen idegesítenek. Nekem több családtag is ilyen.

De összeteheted a két kezed, van ennél sokkal rosszabb is, nézz szét a kérdések között :D

2016. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!