Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esik rosszul, hogy...

Jogosan esik rosszul, hogy ilyen a családom?

Figyelt kérdés

26L vagyok, és van egy unokanővérem, aki 11 évvel idősebb, mint én. Őt mindig támogatta a családja: kifizették neki az egyetemet, a jogosítványt, sosem kellett dolgoznia, mindig a legjobb helyekre járt.


Az én szüleim elváltak, gimis koromban már komoly anyagi gondjaink voltak. Évekig ápoltuk otthon apukám édesanyját (ő nem rokona az unokanővéremnek), sokat segítettem.


Én direkt olyan szakra mentem az egyetemen, ami mellett dolgozni tudok, az utolsó évben már főállásban voltam. Mndig próbáltam kedves lenni a rokonaimhoz, próbáltam összetartani a családot.


Egy éve meghalt az unokatesóm édesanyja. Az anyuám fogta, feladta a munkahelyét, és hozzá költözött, hogy gondoskodjon a gyerekeiről. Többen vannak testvérek, elkényeztetettek, hisztisek. Nagyon türelmes vagyok a gyerekekkel, de ők folyton kiborítanak - sem anyu, sem senki nem mer rájuk szólni, mondván, hogy az unokatestévrem és a férje kiborulnak - szóval nem megoldás, hogy ha egy kicsit a családra vágyom, elmegyek hozzájuk.


Anyukám egy darabig támogatott anyagilag valamennyire, de semmi másban nem számíthattam rá soha.


A család ráadásul elvárná, hogy néha én is vigyázzak a gyerekekre, jópofizzak velük. Apukám nem egészséges, sokat kell látogatnom őt is.


Közben a család részéről ott a nyomás, hogy mikor megyek már férjhez, miért nincs nagyobb rend a lakásomban, miért nem főzök. Dolgozom, alig van szabadidőm, volt, hogy idegösszeroppanást kaptam, mert nagy volt a munkahelyi nyomás.


Ha valakinek segítségre van szüksége, rögtön én vagyok berántva. Ha nekem néha jól jönne, hogy valaki eljöjjön, és segítsen arrébb tenni egy bútort, a haverjaimat kell megkérni...


Szerintetek mit tehetnék? Sokszor gondoltam rá, hogy megzakítom a kapcsolatot a családommal, nem erőlködöm többet, ha ennyire nem vevők rám. Mert így csak fáj, hogy mindig nekem kell mindenről lemondani...


2016. jún. 27. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ok mit tesznek erted? Semmit. Mond, hogy nem ersz ra es kesz. A sajat jovodet epitsd, ne mas gyerekeit ajnarozd a nagy semmiert. Ha pedig kiakadnak, hat ez van. Mi a vesztenivalo? Tobbet nem nyaggatnak majd.
2016. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog a saládi összetartás, de nem áldoznám fel magam értük. Azt a részt nem is egészen értem, miért ment el édesanyád házvezetőnőnek az unokatesódhoz, de ez az ő dolga. Te meg nyugodtan közöld, hogy miután gyerekkorod óta magadon kívül senkire nem számíthatsz, így az idődet és az energiádat teljesen leköti a saját egzisztenciád felépítése, forduljanak máshoz, ha segítség kell. Az életedbe pedig csak az szólhat bele, aki támogat is, aki nem, az foglalkozzon a saját dolgával, te is így teszel. Azt is nyugodtan értésére adhatod mindenkinek, hogy vendégként látogatsz családot, tehát nem bébiszitterkedsz, cipekedsz stb. Ha ez így nem felel meg, akkor max telefonon tartod a kapcsolatot.

Szerintem anyudat hívd el néha magadhoz, EGYEDÜL, vagy csináljatok közös programot, ha a család nem ért a szóból, a többieket meg építsd le.

2016. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Jogosan persze, sajnos a segítőkész embereket kihasználják, azért nem szabad nagyon engedni a kihasználást, mert csak úgy is tönkremész benne, vagy akit hasonlóan kihasználnak.
2016. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben kell megtanulnod a szót: nem!
2016. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mérlegeld, hogy megéri-e a befektetett munka és annak az ára azt, amit cserébe kapsz tőlük.

Szerintem nem. Érdemes volna hanyagolni őket, hátha leesik nekik. Ha nem, akkor meg nem veszítettél semmit sem.

2016. jún. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En nem latok itt olyan nagy problemat... Semmi olyat, ami miatt meg kene szakitanod a kapcsolatot veluk!

Evente egyszer-ketszer vallald csak el, hogy vigyazol az unokatestvered gyerekeire, ez is nagy segitseg egy nem is kozeli rokonnak. De ha nem akarod, egyszer sem kell!

Ha kerdezik, mi az oka, mondd, hogy nem ersz ra, randid van.


Eleg fura amugy, hogy az unokatestverednek jol van az ugy, hogy egyutt el a nagynenjevel... Elkepeszto..!

Na de, igaz, hogy errol nem kerted a velemenyunket, csak mar nem birtam megallni, hogy ne kommentaljam, annyira szokatlan az ilyesmi.

2016. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!