Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom megbántani. Hogyan...

Nem akarom megbántani. Hogyan beszéljek vele erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet kicsit hosszú lesz, szóval előre is bocsi.


Egy 19 éves fiú vagyok és idén érettségiztem, megyek tovább egyemetre, ahol azt fogom tanulni, amit mindig is szerettem volna.

Viszont szüleim elváltak, amikor kicsi voltam. Anyáról most nem szeretnék beszélni, mert ez nem ide tartozik. Apa nevelt fel, sokat köszönhetek neki.

6 évvel ezelőtt összejött egy másik nővel, majd összeházasodtak. Sosem tekintettem rá úgy, mint aki anyám helyett anyám lenne. Érezhető volt, hogy soha nem szeretett, mindig csak kiabál velem, megmondja mit csináljak, ha valami nem tetszik neki akkor l*csesz sőt valamikor meg is ütött. Apának is beszéltem erről, de mindig azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele, csak hozzá kell neki is szoknia ehhez a helyzethez. Na ja, ettől függetlenül ez megy már 6 éve és semmit nem változott.

Néhány hónapja pár haverommal elhatároztuk, hogy elkezdünk énekelgetni, erre mind a ketten elkezdtek ódákat zengeni, hogy ez mekkora hülyeség és a haverjaim sem normálisak hogy ebbe belementek, az egyetemi éveimre ezt már hagyjam abba.

Nos, nem megyek koliba, mert abszolút nincs messze az egyetem onnan, ahol lakunk, kb 10-15 perc. Van valamennyi félretett pénzem, de abból kb csak 2 hónapig tudnék elmenni albérletbe. Diákmunkára nem hiszem, hogy lenne sok időm elmenni, legfeljebb nyáron.


Szóval nem akarom apát megbántani, de ez a nő valami katasztrófa. Hiába beszélek vele, hogy hagyja abba, ugyanúgy folytatja.


2016. jún. 28. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a lakásnál ki a haszonélvező, de ő dönt az ottlakókról.


A nőt meg kerüld el, apád nem fogja elhagyni, ő meg nem fog leszállni.

2016. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Azért vannak a szülők h támogassanak ha tetszik ha nem nekik. Apukádat kérd meg hogy amig nem jossz egyenesbe addig segítsen kifizetni az albérletet. Ő is volt annyiidős es biztos neki is segítettek a szülei ... Ha ő már megért nagyobb eséllyed lenne! En is az álmokat követem ! Te is azt csináld amiben jo vagy ! Ha nem megy valami , es van ra esély h azt csináld ami megy es jo vagy benne , akkor azt válaszd !!! Sok sikert
2016. jún. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz lelkileg ronccsá lenni, akkor sürgősen költözz el onnan!

Oldd meg akárhogy, mert ez a nő nem fog leszállni rólad - apád csak a punciig lát -, és megkeseríti az életed.


Tudom, mit beszélek, én sehová! nem mehettem egyetem alatt, aztán másodévben kitalálta, hogy kidob. Persze nem te(het)te meg, de minden nap bántott, üvöltözött, brom voltam, stb.

Hat év után tudtam elköltözni, semmi önbizalmam, csúnyának, értéktelennek érzem magam, stb. NE várd meg, hogy ez legyen belőle, lépj le mielőbb!

2016. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es, szép és jó, amit leírtál, de ha a punci nem akarja, hogy apuka támogassa a kérdezőt, apuka NEM fogja!


Én apám is megtehetné, hogy segít, mert havonta félmillát keres, ehelyett oda szórja a pénzt, a mostohámnak mindent megcsinál, amit kitalál, én meg egy éve nyomorgok, mert sajnál tőlem 20 000 ft-ot, hogy hó végén ne vajas zsömlén éljek.

Új ruha, koncert, mozi, strand? Áh, dehogyis, mert akkor semmit! nem eszek két hétig.

2016. jún. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!