Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire sérül lelkileg egy...

Mennyire sérül lelkileg egy 4-5 éves gyerek ha haláleset történik a családban és ha?

Figyelt kérdés

1.Például meghal a bátyja és utána látja az édesanyja szomorúságát, próbál megfelelni neki, a kedvében lenni.

2. A szülők folyamatosan veszekednek, az édesapa nincs otthon gyakran, ha igen akkor is részegeskedik, a gyerek fél tőle.


2016. jún. 29. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

biztos, hogy nem tesz jot a gyerek lelki vilaganak a halal eset, de szerintem napjainkra kicsit tul van ez dramatizalva, regen sokkal termeszetesebben vettek a halalt. persze akkor is fajt a csaladnak a veszteseg, de nem igy alltak hozza, es a gyerekeknek sem ennyire tavolinak alitottak be a halalt.

az 1. esetben ha a testvere hal meg, es latja az anyja szomorusagat, akkor szerintem vigasztalni probalja majd az anyukat, es kerdezni fogja, hova tunt a testvere. az o nyelven el kell neki magyarazni, de nem olyan mesevel, amiben a halott majd visszater...

2. ez sokkal rosszabb eset, de szerintem ezt magadtol is tudod. ilyenkor jobb ha anyuka elval a reszeges apukatol.

2016. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek az előző válaszolóval.
2016. jún. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Igazából ők még nem ismerik ezt a kifejezést, érzést, jelentést, az a rossz nekik, hogyha el van magyarázva, hogy többet nem jön vissza.

Tehát ők magát a fogalmat és a miértjét nem értik, csak a vele járó következményeket.

2016. jún. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

"A gyermekkönny hamar kicsordul és gyorsan felszárad"

-Móra Ferenc, Kincskereső kisködmön

Ez így is van.

Egy barátnőmnek a bátyja és a húga is autóbalesetben halt meg, kevés híján ő is ott maradt.

Mesélte hogy először szörnyű volt egykének lenni, de a kórházból kijövet már félig-meddig feldolgozta, hogy nincsenek.

Én a szüleit csodálom, mert nem zuhantak össze, hanem kitartottak.

Most már két gyermekes édesanya.

2016. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Ovisok voltak a gyerekeim, mikor meghalt anyósok. Hosszú betegség után, szóval mi felnőttek számítottunk rá, de hogy készítesz fel erre egy gyereket? Szerencsére nem itthon, kórházban ment el, szóval legalább azt nem látták. Megmondtuk a gyerkőcöknek, hogy a mama már meghalt, és elmagyaráztuk nekik, hogy ez mit jelent. Szegénykéim mint később kiderült nem sok mindent érthettek meg belőle mert mikor anyámmal beszéltek telefonon, (akkortájt kezdett velük beszélgetni) egyszer megkérdezték tőle, hogy mikor jön már haza az angyaloktól. Anyám egyből lement hídba. A történethez azért hozzátartozik, hogy anyámat életükben talán 5-6-szor látták, pedig már tízenévesek. Megviselni őket amúgy nem viselte meg maga a halál.
2016. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5 éves volt a fiam, amikor az édesapja meghalt. Hidd el, hogy tökéletesen megértette, mit jelent ez. Nem neveltem gyászban, ellenkezőleg, mindent megtettem, hogy túljusson rajta, és boldog gyerekkora legyen. Ez sikerült, kiegyensúlyozott, vidám, társasági srác lett, de nagyjából 8 évbe telt, hogy anélkül tudjon beszélgetni róla, hogy egy idő után elsírja magát.
2016. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!