Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok akik úgy nőttek fel hogy...

Azok akik úgy nőttek fel hogy a szülei lelkileg tönkretették, és csalódott a szüleiben, azok hogy dolgozták fel ezt a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Úgy érzem rettenetesen nagy düh és gyűlölet van bennem a szüleim iránt, hiába nem élek már velük. És nagyon rossz mert sosem voltam ilyen aki konkrét embereket gyűlöl. De most hogy már nem élek velük, meg az egész légkörben ami volt, meg a szituációk, így visszatekintve nagyon nagyon dühít.

Ti hogy dolgoztátok ezt fel?


2016. jan. 31. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
keress meg egy pszichologust, ha egyedül nem megy
2016. jan. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Volt olyan időszak hogy lelkileg terrorizáltak a szüleim. Ezért úgy alakítottam a körülményeket ahogy más kártékony ember esetében is szoktam, szolgámmá tettem őket. No nem a szó szoros értelmében, hanem úgy hogy anyagilag támogattak hogy minél könnyebben építhessem életem. És így, miután betartották a természetnek azt az íratlan törvényét hogy

"A szülő dolga hogy adjon, halála után pedig hagyjon."

utána kiválóan viselkedő szülők lettek, nem csak velem hanem másokkal is. Mint ha egyes emberek terhelésre és szolgaságra születtek volna, mert ha nem teszi őket az élet szolgává akkor például lelkileg gyötörnek másokat. Sőt egymást és saját magukat is gyötörték amíg nem voltak a támogatásommal lekötve. De így már nem tesznek kárt sem másban sem magukban.

2016. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ennyire pszichopata válaszra nem számítottam kedves 2. :D de köszönöm.
2016. jan. 31. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Pszichiáter segítségével és kőkemény munkával, hosszú idő alatt.
2016. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon sok önfejlesztő könyvet elolvastam (pl. Mérgező szülők) és jártam pszichológushoz amikor már lett munkám és spórolgattam rá direkt. Egész jól szinten tudom tartani magam velük kapcsolatban de természetesen így is akadnak rossz napok, pl mikor a gyerekeinkkel érzelmileg próbálnak manipulálni. Olyan szörnyűségeket nem tettek h megszakítsam egy életre a kapcsolatot, de igyekszem minimálra fogni. 1-2 hetente telefon, évente a szüli/névnapokra, Karácsonyra megyek csak haza.
2016. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A férjem is ilyen családban nőtt fel. A szülők elhagyták őt, a nagyszülőktől komoly lelki sebeket kapott. Mikor összejöttünk egy sérülékeny, önmagát semmire nem tartó visszahúzódó ember volt. A családom és én jó hatással voltunk rá, látta hogy másképp is lehet élni. Hosszú idő volt mire megbízott bennünk és bennem is, évek. De mikor sikerült akkor elkezdett gyógyulni. Mára nem érdekli a szülei , az a fontos hogy nekünk jó legyen. Amúgy a közelmúltban is alkottak a szülők. Jól átbeszéljük a dolgokat , lelkizünk és ez sokat segít. Pszichológusnak nem biztos hogy úgy megnyílna mint a családnak. A férjem túl van már a düh részén, az anyjával megszakított minden kapcsolatot, azt hittük az apja különb de nem, így vele is megszakítjuk még azt a minimális kapcsolatot is ami az elmúlt éveket jellemezte. Annyit mondott, hogy jöhetnek majd idős korukban hozzánk bármilyen segítségért, akkor mutat majd ajtót nekik. Az idő nekünk dolgozik, a férjem már túl van azon az időszakon hogy a szülei támogatása , segítsége kellene, most majd a szülők jönnek, idősödnek stb.. Akkor fog nemet mondani.
2016. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, sokaknak sajnos csak ez a sovány reménysugár marad az utolsó, hogyha a szülei öregségükre már rászorulnának, na, akkor majd ő jól nem segít rajtuk.

Azt látom, hogy valahol mindenki, akit megaláztak, arra vágyik, hogy egyszer majd az őt bántó személy legyen neki kiszolgáltatva. Mert csak akkor tudja "megmutatni neki", és élvezi, hogy "akkor már késő", élvezi a szülő (vagy más bántalmazó) kései megbánását.

Igen ám, csakhogy ez egy nagyon hiú remény. Egyáltalán nem biztos, hogy a szülő megéri a szép öregkort. Nem biztos, hogy ki lesz szolgáltatva. Nem biztos, hogy legalább utólag felfogja, mi mindent is tett, és milyen volt. Nem biztos, hogy megbánja. Stb... stb...

Én teljesen megértem ezt, de szerintem nem érdemes erre várva, ebben reménykedve élni.

2016. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!