Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engednek el szinte sehova,...

Nem engednek el szinte sehova, több szabadságra vágyom?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, augusztusban leszek 18. A kedves "anyukám" , már ha lehet annak nevezni (itt más dolog van), nem hajlandó dönteni hogy mikor hova mehetek, mert ő nem "támogatja" a baráti körömet és a barátnőmet. Apa csak úgy enged el ha ő is elenged, ergó SEHOVA nem mehetek. Néha apu elenged, de most megint nem engednek sehova merthogy szerda este szülinapra mentem és csütörtökön 15 ra jöttem haza. Ma (péntek) pedig mennék a barátnőmhöz ( NEM a VÁROSBA BULIZNI, NEM INNI MEGYEK) a barátnőmhöz akarok elmenni és nem mehtek mert mi az már hogy menni akarok valahova majdnem minden nap, nyári szünetben. EGyébként megkérdeztem őket, nem kell semmiben segtenem már itthon, amit kellett megcisnáltam. Szóval msot ülök a gép előtt, meg a tévé előtt, NYÁRISZÜNETBEN, mert így jó nekik. Most komolyan....

Mi a szart csináljak?


2016. júl. 1. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

1. Probalj meg veluk beszelni, es listazni az esemenyeket a multbol, amik altal bizonyitottad hogy meg lehet bizni benned.


2. Kerdezz ra konkretan hogy mit kellene csinalni ahhoz, hogy elengedjenek?


3. Torodj bele, es koltozz el amilyen hamar tudsz, akkor majd azt csinalsz amit akarsz.

2016. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Szart azt ne csinálj, de helyette próbálj meg velük leülni, és higgaddtan, értelmesen felvázolni nekik a helyzetet.


Te szeretnél kimozdulni, és a barátnőddel lenni, mert nem akarsz egész nap a házban aszalódni. Próbálj anyuddal minnél kedvesebb lenni. Nem kell megalázkodni, de én is voltam hasonló helyzetben. Sajnos amíg velük élsz, addig alkalmazkodnod kell hozzajuk, ami tudom hogy nehéz,de nem tart örökké!

2016. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Hát ha gyerekem lenne és szerda este elmenne szülinapozni, majd csütörtök délután 3-ra érne haza nem is tudom mit tennék. De hogy egy alapos fejmosást kapna az biztos, de lehet valami büntetést is.

Azért az túlzás volt te is beláthatod. Nem írtad le, hogy ők tudták e, hogy egyáltalán életben vagy. Sokat javított volna a helyzeteden ha reggel 6-ra hazaérsz, vagy legalább írsz egy sms-t hogy ne aggódjanak. Akkor most mehetnél barátnőzni szerintem.

2016. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Ülj le velük komolyan megbeszélni ezt. Szülő vagyok, én sem örülnék az ivásnak és a bulinak, de délutáni programok, mint a barátnőzés, nem is értem hogy miért ne lehetnének? Nem jó bezárkózni. Én magam is eléggé itthon ülős típus vagyok, remélem hogy a gyerekeim ennyire nem lesznek azok. Ez sem jó. Nyár van. Fagyizni, strandolni, mozizni egy kicsit... Kérdezd meg, hogy mi ennek az oka. Esetleg kérd apukád segítségét, mert úgy látom, hogy itt valami miatt anyukád zárkózik el.
2016. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Augusztusig még kibírod oszt'cső.
2016. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha szabadságot akarsz, robbants ki felkelést, mások is így csinálják lásd 1848, 1956 stb
2016. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Beszélgess el apáddal erről a helyzetről, lehetőleg úgy hogy anyád ne legyen ott. Gyere neki ugyanezekkel az érvekkel, elég épkézláb érvelést ki lehet belőle hozni. Hátha belátja apád hogy amit anyád csinál az hülyeség.

(Esetleg az lesz az igazi, amikor megkapod, hogy egész nap csak a gép/tv előtt ülsz ;) )


#3 Olyat mi is csináltunk hogy másnap délután jöttünk haza: rendet raktunk. Jajj tényleg mit képzelünk, hogy nem hagytuk ott a házigazdát, hanem segítettünk.

Vagy az a baj, hogy túl sokat ittunk és nem akartunk részegen végigmászni a városon? Mennyivel biztonságosabb részegen mászkálni, hátha elüt egy autó, mint később, de józanul.

2016. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Azért ez kicsit túlzás a szüleidtől. Az én fiam 17 évesen Ausztriába ment a barátnőjével dolgozni 2 hónapra, egy nyári táborba a hegyekbe.


Beszélj velük, ültesd le őket, és valahogy magyarázd meg nekik, hogy vagy lazítanak a pórázon egy kicsit, vagy augusztusba elhúzol otthonról. Nyár van, nehogy már még a barátnődhöz sem mehetsz el.

2016. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem kellett volna a szerda esti szülinapról csütörtökön 15-re érni haza...akkor most valószínű mehetnél barátnőzni. Ennyi!
2016. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sokan olyan könnyen tanácsoljátok, hogy majd augusztusban elmehet otthonról... Miért mi történik augusztusban? Hirtelen lesz egy lakása, állandó jövedelme?

Ha olyan könnyű lenne elköltözni otthonról nem hinném hogy valakit a nagykorúságához hiányzó két hónap választana el attól.

2016. júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!