Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne itthon ülnöm az...

Miért kéne itthon ülnöm az ikrek miatt? Ez most mi nála? Mit csinálhatnék, hogy elviseljem?

Figyelt kérdés

Júniusban megszülettek anya ikrei, egy hete itthon vannak. Azóta anya nem hagy békén.

Bárhová megyek, piszkál, összeveszünk, mire kilépek a kapun.

Ma előkerestem a bőröndömet és kérdezi, hogy hová megyek. Mondom, hogy majd hétfőn megyek a Balatonra a lányokkal, mert úgyis kezdődik majd a Sound és megyünk hamarabb. Erre elkezd velem vitázni, hogy ő nem hiszi el, hogy képes vagyok elmenni bulizni ilyenkor. Kérdezem, hogy mert mi van most, erre az a válasz, hogy itt vannak az ikrek. És nem értettem, hogy ezzel nekem most mit kéne csinálni, hiszen elég sokáig itt is lesznek, akkor én évekig ne menjek sehová?

Kitalálta, hogy mivel ő nem akar a picikkel repülni a nyáron, menjünk el majd wellnessezni öten. Ez jó is lenne, de mondtam, hogy én már a nyáron nem leszek itthon úgy, hogy végig egy hetet, csak ilyen 3-4 napokat jobb esetben, de ezt tudta. Mondtam is, hogy akkor inkább ősszel nézzen szállodákat, mert nyáron nekem már nem jó. Elkezdett velem veszekedni, hogy nem fogja hozzám igazítani ezt, én meg mondtam, hogy jó, hát akkor nem megyek. Akkor meg ez volt a baja...

Semmi nem jó neki.

Kb. alig vagyok itthon, mert mindig van valami programom. Ma nem voltam még sehol és beáll a szobaajtómba, hogy "egész nap sorozatokat szeretnék-e nézni", meg hogy nincs-e kedvem elmenni valamerre.

Jövő nyáron költözök Pestre (kezdem majd az egyetemet), ha még egy évet így kell kibírnom, én megőrülök.


2016. júl. 2. 15:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%

Lehetnél kicsit empatikusabb anyukáddal. Most szült, valószínűleg nem akar mindig csak a testvéreid körül sürögni-forogni, néha szeretne a lányával kikapcsolódni, amire te meg nem vagy vevő.

Meg lehetne ezt beszélni normálisan és néha szakíthatnál rá egy kis időt.

2016. júl. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Sosem csináltunk közös programokat.
2016. júl. 2. 15:58
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Minek szült gyereket, ha nem akar velük foglalkozni? Mert nem a nagytestvérnek a dolga velük foglalkozni, hanem az anyának. az más ha besegít, de az anyukának is meg kéne érteni, hogy meg van neked a saját életed. és mi lesz ha gondolsz egyet és elköltözöl? Másrészt elvileg azoknak az ikreknek apjuk és nagyszüleik is vannak, akik tudnak még velük foglalkozni, ők merre vannak?
2016. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Anyád féltékeny a szabadságodra, és téged is magához meg az ikrekhez akar láncolni. Az ilyet én se értem. Mégis mit gondolt, ha megszül, akkor az egyenlő lesz a Hawai-ozással? Az ő élete, az ő döntése. Téged pedig hagyjon fiatal felnőttként élni, ahogy minden más fiatal is éli az életét.
2016. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Van segítsége.

Heti kétszer jön a takarítónő, főznie sem kell.

Itthon van a nevelőapám is (amúgy sem beosztottként dolgozik, szóval kötetlen a munkaideje, itthonról is tudja végezni a nagy részét). Kb. naponta jönnek mamáék, a mostohaapám szülei, vagy anya húga. Szóval nem az van, hogy itthon rászakadt minden és mindent egyedül kell csinálnia...

2016. júl. 2. 16:15
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Én sem értem,hogy mit vár,hogy egész nap majd otthon ülsz, csak mert neki gyerekei születtek?

Nem a te dolgod nevelni őket és vigyázni rájuk. Hatalmas a generációs különbség közted és a tesóid között, az is előfordulhat,hogy sosem lesztek jóban . De akkor meg főleg nem,ha rád erőlteti,hogy foglalkozz velük. Majd jön magától, nem szabad erőltetni.Ha vannak programjaid akkor menj,gondolom már előzőleg elengedtek.

2016. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

A 4. válaszát osztom. Tervezték egyáltalán a féltestvéreidet vagy csak becsúsztak? Hány éves anyukád? Én is arra gondoltam inkább, hogy most, hogy te kirepülsz a fészekből, ő is inkább a szabadságot élvezné, nem pedig babázna, ezért ha neki szar, legyen az neked is elven inkább beléd köt.

Tőle ezt megkérdezted már amúgy, miért kéne otthon ülj mégis? Na meg az se derül ki, hogy ugyan a fél família átjár hozzátok, de te is segítesz otthon valamit vagy csak eljársz állandóan?

2016. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Ez hülyeség. Ennek semmi köze ahhoz hogy hova mész, van segítsége bőven, előre megengedték már neked, innentől nem kéne reklamálni.

Azzal meg hogy maradj itthon az ikrekkel csak annyit ér el hogy megutálod őket.

Ha van olyan opció akkor egyik füleden be, másikon meg ki. Szerintem ez a leghatékonyabb megoldás. Esetleg fülhallgató.

Olyannal meg ne számolj hogy tudsz olyat tenni ami neki megfelel, ne is próbálkozz :D

2016. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Ne törődj vele, nem neked szült
2016. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

Utálom az ilyen szülőket, akik a kamasz mellé szülnek még, és a kamasz nyakába akarják varrni, meg álljon meg a gyerek élete, mert ők szültek.


Kerdező, anyádba tombol a hormonhiszti, menj, érezd jól magad! Az ikrek nem a te felelősséged, anyád vállalta, oldja meg...

2016. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!