Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Párommal szétmentünk. Mondtam...

Párommal szétmentünk. Mondtam ha a lányát (1 éves múlt) látni akarja, menjen bírósághoz, majd ők eldöntik. Ma a tudtomon kívül elvitte. Kihívhatom a rendőröket?

Figyelt kérdés
2016. júl. 2. 17:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Ha csak nincs nyomós érved ami miatt nem tudtok megegyezni normálisan, akkor hogy finoman fogalmazzak, nem szép dolog a gyerek láthatásával zsarolni. Amennyiben van ilyen indokod, akkor hívd ki a rendőröket, majd elválik, hogy mit tudnak tenni.
2016. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Az az érvem, hogy engem többször megvert...amit sajnos bizonyítani nem tudok...ő pedig nyilván tagadja
2016. júl. 2. 17:22
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
Nem elrabolta :D Az ő gyereke is és nem tilthatod el tőle.
2016. júl. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs bírósági döntés arról, hogy a gyerek nálad van elhelyezve, akkor nem hívhatod ki a rendőröket. ( Vagyis kihívhatod, de nem fognak semmit csinálni.) Ugyanis nála éppen úgy lehet, mint nálad. Neki is annyi joga van a saját gyerekéhez, mint neked.
2016. júl. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%

"engem többször megvert...amit sajnos bizonyítani nem tudok"


Miért nem mentél orvosi látleletért, amikor épp megvert? Többször is lett volna rá ezek szerint lehetőséged... Miért nem jelentetted fel?

2016. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
és ha nincs bírósági végzés, akkor úgy megy, hogy a tudtomon kívül, amíg én alszok, elviszi a gyereket?
2016. júl. 2. 17:46
 7/35 anonim ***** válasza:
89%

Amíg nincs hivatalos (bíróság által jóváhagyott) gyerekelhelyezés, addig ugyanolyan joga van elvinni a gyereket amgához, mint neked, elvégre ö az apja.


A rendörököket ugyan kihívhatod, de le fognak küldeni a fenébe, mert ok nélkül tetted.


Ha meg az exed többször megvert, akkor kellett volna látleleletet felvetetni, mert bemondás alapján senki nem fog hinni neked.

2016. júl. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%
Jogilag közös szülői felügyelet alatt van a gyerek?
2016. júl. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%
Van joga bemenni a lakásba, amiben aludtatok? Adtál neki kulcsot?
2016. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
84%

"és ha nincs bírósági végzés, akkor úgy megy, hogy a tudtomon kívül, amíg én alszok, elviszi a gyereket?"


Erre ugyanaz érvényes, mint amikor együttéltetek: ha el akarja vinni a gyereket, akkor nem kell engedély a másik szülötöl. (Szólni illik, de ha nem teszi, akkor sem csinált semmi törvénybe ütközö dolgot.)

2016. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!