Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor fogadja el, hogy én...

Mikor fogadja el, hogy én boldog vagyok a gyerekekkel? Miért kell ezt mindig felhozni?

Figyelt kérdés

Apukámnak nagy törés volt az életében, hogy őt követve nem az orvosira mentem, pedig jól tudta, hogy a kémiát és a fizikát gyűlölöm, a biológia sem volt a kedvencem.

Az egyetem alatt terhes lettem és akkor közölte, hogy nem érdekli tovább, mi lesz velem, szégyent hoztam rá és sosem csalódott még senkiben akkorát, mint bennem. Mindezt azért, mert az anyaságot választottam.

Nemrég született meg a 3. babánk és boldogok vagyunk a férjemmel, nem állt meg az életünk a gyerekek miatt, ahogy páran megjósolták, sőt.

Viszont az apám a mai napig mondja, hogy orvosként milyen sikereket érhetnék el. Havonta egyszer ebédelünk együtt általában, de ez mindig feljön. Egyszerűen mintha nem fogná fel, hogy én boldog vagyok így.

Pl. itt van egy barátnőm, akit felvettek az orvosira és 23 évesen döntött úgy, hogy elege van belőle, neki az nem való. És kezdhette újból az egész egyetemet.

Én örülök, hogy még csak el sem kezdtem, hiszen tudtam, hogy nem vagyok orvosnak való.


Szerintetek mit mondhatnék, amitől megérti, hogy nekem így teljes az életem?



2015. nov. 13. 11:26
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
98%
ha azért pampog, mert csak anya vagy és semmi más akkor csak az aggódás szól belőle, hisz ha egyszer beüt a krach akkor ott állsz 3 gyerekkel munkatapasztalat nélkül. Persze ettől még nyugodtan helyre rakhatod őt, mert tök felesleges ezt minden egyes találkozásnál felhoznia.
2015. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
92%
Te komolyan azt hiszed, hogy azért nem fogadja el, mert te még nem találtad meg a megfelelő meggyőző érvet?
2015. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
90%
amúgy nem az zavarja, hogy nem orvos lettél, hanem hogy pont ezért hagytad félbe a tanulmányaidat és nem folytattad tovább(te javítsd ki ha tévedek)
2015. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
96%
Mi a végzettséged? Ha felnőnek a gyerekeid abban ki fogsz tudni teljesedni?
2015. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
50%
Azért mert ő azt akarta hogy legyen valaki belőled, ne csak egy kitartott htb. Vaszeg kicsit túlbecsülte a kvalitásaidat.
2015. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

"Azért mert ő azt akarta hogy legyen valaki belőled, ne csak egy kitartott htb."

De kedves vagy. :)

A "kitarott htb" helyett én jobban szeretem a feleség és anya kifejezést, de hát ki mit hoz magával ugye...


Anglisztika szakon végeztem, de a férjemmel megbeszéltük, hogy mivel nem szükséges, nem megyek el dolgozni azután sem, hogy a legkisebb elkezdi majd az ovit.

2015. nov. 13. 11:46
 7/52 anonim ***** válasza:
54%

Itt kérdező ilyet ne kérdezz, mert a legtöbbje aki válaszol ugyanolyan megkeseredett boldogtalan kisember , mint az apád akik azt hiszik agyontanulva és csak nagy névvel lehet valaki az ember. Ezeknek fingjuk sincs a boldogságról és habzást kapnak ha valaki az ...és persze mindig mindent jobban tudnak főleg a jövő , de persze a másikét..ök meg élik tovább a semmitmondó életüket kiekégülve, hogy most jól megmondták... bizonyíték erre, hogy majd jól felháborodnak ezen ;)

Apád sose fog leszállni erről , mert tipikus szükség gyerek vagy magyarán azért élsz , mert házasságban gyereket szülni szokás...és azt hiszik a szülők , hogy mert dugtak egy "jót" , ( de a mai párok azt se tudnak...) és belőlük lettél akkor már megszabhatnak mindent.

Ezek szülők halnak meg egyedül.

Ha téged zavar hogy mindig felemlegeti akkor mond meg hogy a havi 1 ebédtől is eltekinthet. A jövőd meg rajtad múlik, bármi lehetsz ami akarsz.

2015. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
56%

az milyen élet már? én nem tudnék úgy létezni, hogy csak gyerek, legalábbis bejojóztam akkor is amikor munkanélküli voltam és mindent kisuvickoltam a házban és otthon végezhető munkát is végeztem,de egyszerűen halálra untam magam és úgy éreztem nem vagyok kellőképpen értékes. Persze htb akarsz lenni, az a te dolgod de én úgy érezném, hogy "csak egy htb vagyok és semmi több" értéktelennek érezném magam és nem azért mert mások mit gondolnak, hanem mert gyerek csinálásnál többet akarok elérni

mindezt azért írom le, mert apád is így lehet ezzel(megjegyzem így okkal)

ja és a férjek előzékenyebben kérik ezt a nejüktől, mert akkor ők lesznek a kereső férfi és ez növeli az egójukat, plusz így kényelmesebb hisz mire hazaér minden meg van csinálva

2015. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
76%

Apádat nem fogod tudni megváltoztatni.

Azt meg éppen láthatod az itt lévő hozzászólásokból, hogy ma Magyarországon, aki nem dolgozik "valamit", az eltartott.

Éld az életedet úgy, ahogy a férjeddel nektek megfelel. És ne foglalkozz azzal, ki, mit mond.

Apádnak egyszer ,úgy alaposan mondd el, akárhányszor fogja felhánytorgatni, hogy nem teljesítetted az ő megvalósítatlan vágyait,te nem fogsz változtatni , sőt, az ebédeket is le fogod csökkenteni.

2015. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
86%
aztán a gyerekeknek idővel nem lesz szükségük rád és el vannak egyedül, te pedig ott fogsz állni, hogy mit kezdj magaddal és te leszel a tipikus anyós, akinek csak a gyereke az élete :D
2015. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!