Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mért utasít el teljesen az...

Mért utasít el teljesen az édes anyám? Mért nem szeret?

Figyelt kérdés

Nem sokára 18 éves leszek van egy 15 éves hugom.


Anya és apa a nagyszüleimnél laktak mikor megszült.


Anyám szó szerint nem foglalkozott velem. A pelenkám nem cserélte ki ha 8-10 órán keresztül csak ő volt velem akkor se. A Dédim jött át etetni, pelust cserélni ha senki nem tudott otthon lenni velem. Mert az anyám inkább egyedül ült valahol( mivel egy barátja se volt).


Majd lett egy hugom Őt már ellátta teljesen.


Én 5 a hugom 2-3 volt mikor egy nagy kertes házba költöztünk , mert addig ( apa, anya, hugom, én) egy szobába voltunk.


11 voltam mikor elküldte apát , egy új csávó miatt aki kezdetben elvitt a hugommal fagyizni, biciklizni ... egy szóval apánk helyett apánk volt. Majd egy fél év után már velem nem foglalkozott ( annyit szidott anyám) ha úgy mentünk volna vala hova , hogy anya is jön akkor én nem mehettem.


Végül a csávó elhagyta mert sok lett neki amit csinál anyám.


Anyám nem fizette a kölcsön amit arra vettek fel hogy kocsit vegyenek új bútort, és ruhát ( anyának és a hugomnak)


Mama háza volt a fedezet( nem tudom ez e a pontos neve)


Így elköltöztünk.


Kb fél éve laktunk ott mikor mama talált magának egy pár.

nála alud ott éltek , reggel mielőtt mentünk suliba jöttek haza nekünk hozni kaját a suliba (bár inkább nekem) ill megfőzött nekünk ebédre ha maradt vacsira. Mivel az édesanyánkat nem érdekelte , hogy mit eszünk a hugom mindennap kapott egy 1000 rest osztja be én meg oldjam meg alapon.


Végül mama közölte hogy költözünk el, mert ő nem fogja anya helyett fizetni a rezsit ( ami csak a víz egy hónapban 70 ezer volt)

1,5 évvel később elkelt a lakás anyám kapott volna önkormányzatit de vissza mondta. Az alkoholista csávójához költözött a hugommal. Engem meg elküldött a "barátomhoz"

Apa adott 10.000ft nekem, de a 70.000 gyerektartást vonták tölle és anyam abból élt.


Aki egy forintot se adott.


Majd anyám csávója 200km dolgozott és hétközbe nem volt "otthon" így akkorra vissza mentem a "barátommal" ( igazából ha lett volna biztos helyem szakítottam volna vele). Anyáméknál is abból a 10ezer ft ből éltem amit apa adott+ mamánál ebédeltem vittem haza vacsorát.


Majd egy lány fogadott be magához.

De az apukájának sok lett ( bár ez nyilván való volt)

Most mamáéknak kell építkezni hogy legyen egy szobám.

Anyám most is elteszi a gyerektartás, a családi pótlékot. Nem keres a hugomtól se kérdezi mi van velem.

Mivel fodrász volt ( napi 3 órában) azoknak a vendégeinek akik ismernek szid ( hogy én mekkora r.i.ban.c vagyok , én bántom őt én megloptam , ami nem igaz és sok sok ehez hasonló dolgot)


Apám felhívta hogy ilyen nincs, hogy nem lát el. A válasza az volt , hogy én azért kellettem neki hogy ne keljen dolgoznia az lenne a legjobb ha meghalnék ( de ezt nem ilyen szépen mondta.)


Nem tudom, miért nem szeret és miért nem érdeklem.


3 hónapja nem beszéltünk (2 hete hívtam de kinyomja) akkor is azért mert behívták a suliba mert nagyon sokat rontottam az iskolába 1-2 tantárgyból bukás veszélybe kerültem amiből tavaly 3-4 es voltam .


Ott azt mondta ő ide adja a gyerektartás, családit.


Ill: Volt kb 5 nap mikor ottvoltam és a barátja is ott volt.


Egyszer megütött a "barátom" fogta le. Oda jött hogy neki akkora van hogy alul be számon ki, elkezdett fogdosni, hogy én egy senki nem vagyok mindenki gyűlöl stb. ezt a lehető legrondább módón. Fogdosta a cicim, szorongatta a kezem...



Anyám meg közbe rohogott .



MI az oka ennek?


Bocsánat a hosszú szövegért, köszönöm aki elolvassa és válaszol.


2016. júl. 3. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Panaszkodj a gyámügyön.Tetves egy anyád van.
2016. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Anyád nem érdemel meg téged. Sajnos vannak iyen emberek is.

Csak annyit tudok mondani, hogy kitartás, szerezz egy jo szakmát es probalj minnel hamarabb fuggetlen lenni

2016. júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

A gyermektartást tisztázzuk: nem a gyereknek van, hanem a szülő kapja, hogy feltudja nevelni a gyereket, iskoláztassa, ételt adjon neki, szóval nem zsebpénz.


A barátodat hagyd el, jobb nőt érdemel, aki nem csak kihasználja, hogy legyen hol laknia.


Anyukádat nyomd fel a gyámhivatalnál, kimennek 2-3x, megkérdezik a húgod, hogy hogy érzi magát, állapotfelmérés stb

2016. júl. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk a barátom megcsalt, kihasznál, meglopta mamáékat, lelkileg bántalmazott. Volt mikor el akartam hagyni és kárt tett magában.

Kimennek és majd azt látják hogy zsákokból öltöznek retek van, és egy alkoholistával él... aki állatokat kínoz.

Kiflin élnek, nincs gáz, de Tv és internet az mindig be van fizetve " mert persze az az első"

A kérdés az volt , hogy miért nem fogad el, szeret az anyám.

2016. júl. 3. 16:56
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen a gyerektartás a gyerek felneveléséhez van, de ő abból él abból iszik a csávója.. és én nem kapok belőle semmit. Ha nem lennék nem kapná. Nem zsebpénzre kell hogy elverjem ruhára, bulira.

Arra hogy egyek és rezsit fizessek mamáéknak, mert nem az ő feladatuk eltartani. Az iskola kezdésemre hogy nem a barátnőim adjanak füzetet ( aranyosságból) hogy legyen mibe írnom . Meg mivel rajz iskolába járok a rajzhoz kellő felszerelést. Meg kabátot vegyen ne a barátnőm adja ide a régit hogy ne fagyjak meg, mert az előző mar szét ért 5 év alatt és kicsi is. Meg ruhákat hogy legyen mibe iskolába járnom.

2016. júl. 3. 17:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogy ennek mi az oka, miért ilyen veled anyád, azt csak úgy tudná megmondani.

A helyzet megoldása: ha boldogulsz nélküle is anyagilag, szard le magasról. Tanulj, és próbálj majd munkát vállalni, hogy el tudd magad tartani.

A gyámügyhöz is fordulhatsz ezek mellett.

2016. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
úgy helyett: ő tudná megmondani.
2016. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

csak kitalálod egyszerüen nem vagy képes elfogadni hogy anyád csoró és nem egy amerikai tini filmben élsz ezért álmodozol a szöke hercegről aki majd megment és elvisz a kastélyába

azért nem bír mert egy pénzéhes kis hisztigép vagy

2016. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pénz éhes hisztigép? El is tudod mondani miért? Azt hogy ételt adjon ( apám pénzéből) kötelessége, a kontakt lencse szemüveg szintén , és ruha is mert pucéran nem járhatok.

A gyerektartás, családi a gyerekre van ... nem arra hogy ő ruhát meg cipőt vegyen magának 20-30 ezerért.

Tini film ... Meg szőke herceg ne magadból indulj ki.

Ne játszd a buta embert megad nevetteted ki.

2016. júl. 4. 12:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a helyzeted. Valószìnűleg anyád nem volt felkészülve a gyerekvállalásra, gondolom nem tervezett gyerek voltál és ki se alakult benne az anyai ösztön. Fontosabb neki a pia és a pasizás. Nehéz életed lesz sajnos szülői támogatás nélkül. Két utad van, vagy olyan leszel mint anyád, és lezüllesz, vagy kínkeservesen csak azért is talpra állsz és leszarod a családod és elindulsz az életbe. Sok sikert kívánok, és próbáld meg lezárni a kapcsolatot anyáddal nem érdemel meg téged.
2016. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!