Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vagyonmegosztas, szuleim...

Vagyonmegosztas, szuleim bizalmatlanok velem, igazuk van?

Figyelt kérdés

Egyeduli gyerek voltam , mindig szorgalmas voltam, lelkiismeretes , tanultam , segitettem otthon sokat .

Kaptam dijat olvasasbol nyelvtanbol " miert nem matekböl kaptad" volt a valasz .

Soha nem voltak elegedettek velem .

Adakozo voltam joszivu , nem jartam ki diszkoba magambafordulo voltam ....

Apam sokat szekirozott anyam nem allt ki mellettem ...

Adossagok ellen menekulve apamek ramirattak a hazukat ....

Ez 6 eve volt azota se törtent semmi erdekes

Nekem van egy masik ingatlanom ahol tarstulaj vagyok a volt parommal es 4 eve pereskedes folyik , a perköltsegeket a szuleim fizettek ( ami nem keves összeg volt) mert en elsö es utolso szulesem utan lebetegedtem es nem tudtam dolgozni .

Mondtam nekik ha eladodik az ingatlan minden penzt amit költöttek visszafizetem nekik , söt azt terveztem h az ingatlan ertekenek 30% at nekik adom.

Most ezt irasba akarjak jegyzönelh nem biznak bennem amire semmi okuk ... Apam nökre herdalt el egy vagyont en a gyerekem es a csaladom sose röviditettem meg prostikert .

Söt az ingatlan aranak felet kerik ....irasban lerögzitve....

Rosszulesik nekem h nem biznak semmi okuk erre ... Nem tudom hatha tudtok tanacsot adni


2016. júl. 7. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

"Rosszulesik nekem h nem biznak semmi okuk erre"

Szerintem, érzik, hogy nem szereted őket (mint ahogy ez süt a soraidból, ahogy írsz róluk - csak rosszat... magadról csak jót...)

Shakespeare Lear királyát olvastad?

2016. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Ejnye.. rögvest 0 ? hányról pontozik kend?
2016. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
A helyedben csak a perköltséget fizetném vissza nekik.
2016. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
En felpontoztam mindenkit
2016. júl. 7. 17:28
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

nem értem hogy jön ide az általános iskolás teljesítményed?

amúgy mi alapon kérik el az ingatlan árának a felét? ezt nem értem? ha jól látom,akkor a perköltségeket fizették a szüleid. azt fizesd nekik szépen vissza. az ingatlan árát viszont ne, az a tiéd.

2016. júl. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hat mar idösek es nem akarom elszamolni csak a perköltsegeket , fajdalom dij stb h ezzel foglalkoztak.

Ök se allnak jol anyagilag es segiteni akarom öket ....

2016. júl. 7. 17:46
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy a perköltségeket visszafizeted nekik, még rendben van. De az ingatlan árának felét, vagy harmadát??? Azt nem értem...

Nem értem a szüleid. A szülők alapvetően mindent megadnak a gyereküknek, mindent megtesznek a gyerekükért. És ezért nem várnak cserébe semmit. Szép is lenne, ha írnám a listát, hogy mit költöttem a fiamra, és benyújtanám a számlát.

2016. júl. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Aki ilyen az egy rajszoget nm erdemel
2016. júl. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
89%

Ha jól értem egyedül neveled a gyermekedet, nincsen munkád, sem végzettséged, betegeskedsz. Így nem benned nem bíznak, mint emberben, hanem abban nem biztosak, hogy megengedheted magadnak anyagilag, hogy vissza fizesd nekik a perköltségeket.

Gondolom ők sem állnak túl jól, de "kamatot" kérni a gyermeküktől nem csak szemétség, hanem jogtalan is. (Itt arra gondolok, hogy az ingatlanod értéknek fele, amit kérnek, valószínűleg több, mint a perköltségek összege.)

Mivel nem írtál semmit alá arról, hogy amennyiben kisegítenek, te visszafizeted/fizetsz nekik pluszban, így nem kérhetnek tőled semmit. (Jogilag még egy olyan szerződés sem lett volna helytálló.)


Annyit tudok neked tanácsolni, hogy egész egyszerűen engedd el a füled mellett ezt a követelést. Ha akarod, fizesd vissza amit adtak neked, de többet ne. Nem tudnak tenni semmit. A viszonyotok amúgy sem felhőtlen, nem fog sokat rontani, ha most ellenállsz a nyomásuknak. Ne hagyd magad, soha, senkinek!


Hány éves vagy egyébként?

2016. júl. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

ha eladodik az ingatlan


Milyen díjat kaptál te magyarból? nincs egy értelmes mondatod.

2016. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!