Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen elzárkozott, mi...

Teljesen elzárkozott, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A lányom 14 éves, és minden családi programból megprobál kimaradni. Ha strandra megyünk, ha ismerősökhöz... Enni sem az asztalnál szokott mindig azt mondja hogy melletünk nem eszik. Folyton elzárkozik a szóbájába és nagyon nehezen viseli ha bemegyünk hozzá. Sokszor sérteget, mintha arra vágyna hogy egyedül legyen... Már nem tudom mihez kezdjek, vagy hogy mi válthatta ki ezt belölle

#lány #elzárkozás
2016. júl. 10. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

még neve is van a kamaszkornak erre a jelenségére: "sündisznózik"...

Jó egy kicsit egyedül lenni, persze, hogy vágyik rá, ez alapvető emberi igényünk. "Hagyd, most születik a lelke" - mondta az ablakon kibámuló kamaszra Szabó Magda - és szülőin idézte a tanárnő.

2016. júl. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Most van az emo korszaka. Hagyd, majd kinövi idővel (vagy nem).
2016. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem akar veletek enni, akkor ne egyen egyáltalán. Legalább a fő étkezésnél méltóztasson leülni mellétek a nagyasszony, ez nem nagy kérés szerintem. Így meglenne a magánszférája is, de veletek is lenne.
2016. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, csak közel 20 éves. Egyszerűen csak nem kedvelem a családom annyira, hogy elviseljem őket akkor is, ha nem muszáj. Vagy kinövi, vagy nem. Most lázad. Pszichológus talán segíthet rajta. Én kb 12 évesen kezdtem ilyen lenni, nem beszéltem senkivel a gondjaimról, így ilyen is maradtam.
2016. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MZ.per.X ***** válasza:

Nekem is volt ilyen időszakom gyerekként, majd elmúlik.


Ezt a "ne adj akkor neki enni" szöveget meg el kellene felejteni.

2016. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
ebben a korban már viselkedni kel emberek között nyilván kényelmesebb a képernyő elött gubasztani
2016. júl. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 16éves fiú vagyok és kicsit magamra ismertem. :) Ennyire azért nem zárkózok el, de sokszor én is megcsinálom magamnak a kaját aztán a szobámban csöndben elfogyasztom és létezem. Kicsit büdös van, mert ritkán szellőztetek, de már fel se tűnik :D Igyekszek a jelenlegi "ilyenségem" ellen tenni, de nem egyszerű. Teljesen normális a lányod viselkedése, de ha 18évesen is ezt csinálja, akkor baj lesz. De most hagyd csak létezni. :)
2016. júl. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nincs kedve hozzá, ennyi. Idősödik, önállósodik. Én is jó 15-16 éves korom után nem mentem már szüleimmel nyaralni, maximum akkor, ha olyan helyre mentek ahol nem voltam (pl külföld, azt szerettem mindig). Ne menj be hozzá, ha lesz kedve a társasághoz előjön. Ételt ne engedj neki szobájába vinni (ha oda viszi) kivéve, ha ő takarítja a szobáját. Add meg neki az egyedüllétet mert ha nyomulsz rá csak rosszabb lesz.


20 évesen én is jobb szeretek egyedül lenni. Mindig is jobban szerettem. Teljesen mindegy milyen nap volt, ha nem kellett valamit segítenem mindig a szobámban voltam (és vagyok most is). Fogadd el, erre van most szüksége. Tudasd vele, bármi kell neki lelkileg is fordulhat hozzád. Így megadod neki az egyedüllétet de bízni is fog benned és nem fog "utálni" amiért megfojtod a jelenléteddel (ha érted mire célzok).

2016. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!