Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Holnap fogok találkozni...

Holnap fogok találkozni először a barátom családjával, barátaival. Mit tegyek ha félek, hogy nem fogadnak el?

Figyelt kérdés

Barátom nem magyar egyébként, sem az ottani kultúrát, sem az ottani nyelvet nem beszélem. Félek, emiatt le fognak nézni vagy valami hasonló. Ráadásul soha életemben nem jártam még abban az országban, sem a közelében.

Egyetemen ismertük meg egymást, ő cserediákként érekezett ide. Nem hiszem, hogy tudna találni itt magának munkát, mert vízumköteles, ráadásul nem egy olya országban lakik, ami tagja az Eu-nak. Jó, inkább leirom, mert nem akarom túlbonyolítani, csak nem akarom, hogy bármely ismerősöm rámismerjen, de teljesen egal. Barátom orosz.

Nem tudom, vannak-e másoknak tapasztalatai ezzel kapcsolatban, abban a remémyben írtam ki, hogy azért találok olyan embereket, akik sokkal jártasabbak ebben a témában. Nem nagyon volt alkalmam külföldön járni, csak néhányszor, akkoris azt tapasztaltam, hogy nem annyira kedvelik a magyarokat. Legalábbis Csehországban ez volt, ott próbáltak lehúzni pénzügyileg, ahol tudtak. Ettől függetlenül találkoztam teljesen normális emberekkel is.

A lényeg, hogy fogalmam sincs, hogy a legtöbb orosz hogyan áll a magyarokhoz. Van egy olyan érzésem, hogy a felül azt sem tudja hol van Magyarország.. :D De mint mondtam, fogalmam sincs, mert még nem jártam ott, ezért inkább nem állítgatok semmit. Pusztán most elgondolkoztam ezen, hogy mi van ha nem fognak kedvelni? Mi van ha el fognak ítélni? Mi van ha szóba sem akarnak velem állni? Még 2 évünk van hátra az egyetemből, szóval meg az sem biztos hogy együtt maradunk. Egyébként 1 éve vagyunk együtt.


2016. júl. 13. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De azért a barátoddal valamilyen nyelven vartyogsz, nem?


"Kedves Vlagyimir, anyádék magyarellenesek?"

2016. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Te ne a családnak meg a barátoknak akarj megfelelni :) Ha a barátod szeret és te is Őt, akkor ne foglalkozzatok másokkal. Nyilván jó dolog jóban lenni az anyósodékkal, de nem feltétlenül muszáj. Nem lehetünk mindenkivel jóban, nem vagyunk egyformák :)
2016. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
1 év együttlét alatt egyszer sem kérdezted meg a barátodat, hogy hogyan gondolkodnak az oroszok a magyarokról ?? Ha még 2 évetek van hátra, akkor az is lehet, hogy ez egy futó kapcsolat. Az oroszok meg ugyanúgy gondolkodnak a magyarokról, mint bármely más náció polgára, aki vagy tájékozott a szomszédos országokról, vagy nem. Általánosságban kit érdekel ez a bolha nagyságú ország, amelyet 1945 után megszállva lehetett tartani 45 éven át ? Se természeti kincsei, se dübörgő gazdasága, se pénze, a polgároknak meg esze sincs. Az oroszok egy nagy nemzet, hatalmas nacionalizmussal, hatalmas orosz néplélekkel és hagyománnyal, amit az ő politikusaik ugyanúgy meglovagolnak, mint a mieink a magyart.
2016. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jah, hát én ismerek egy orosz csajt aki ide házasodott be. De nem szerelemből, hanem anyagi okai voltak. Onnan nagyon menekülnek a nők... A családjuk nem szeretik a magyqrokat,de a pénzt amit innen küldenek azt nagyon is.

Erre nem lehet általános dolgot mondani, vagy fognak kedvelni vagy nem. Lehet a te oroszod nem olyan anyagias, mint a női változata akit én ismerek.

2016. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"akkoris azt tapasztaltam, hogy nem annyira kedvelik a magyarokat. Legalábbis Csehországban ez volt, ott próbáltak lehúzni pénzügyileg, ahol tudtak"


Minden külföldit megpróbálnak lehúzni, nem kell "személyes gyűlöletnek" venni.


Az, hogy nem tudják, hol van Mo. hülyeség. Ez inkább keleten jellemző, az ország nyugati felén csak kb. az nem tudja, aki a saját nevét sem tudja leírni.

Meg kell szoknod az ottani mentalitást, a távolságtartó viselkedést, mégegyszer mondom, ne vedd rossz néven, ők ilyenek (tiszt. kiv.) a legtöbb külföldivel, nem csak a magyarokkal. 23 éve élek itt, tapasztalatból beszélek.

Legyél elegáns, előzékeny, ha szar a humorérzékük, akkor a humort nem kell erőltetni. Ne félj, nem fognak megenni :)

2016. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Duenna ***** válasza:

Minél jobban félsz, annál jobban elrontod. :)

Inkább gondolj arra, hogy milyen kedvesek lesznek, és ez igaz is lesz. Beszéld meg a barátoddal, hogy milyen ajándékot vigyél. Ha semmit nem akar, akkor vigyél virágot, egy doboz jó minőségű bonbont, vagy egy üveg márkás italt, ezek megszokott, általános ajándékok, ezzel senki sem sül fel. Ha nem tudsz oroszul, akkor is meg fogod érteni a jelzéseket, mulatságos lesz, hidd el. Csak jó és szép dolgokat képzelj el, akkor hidd el, hogy úgy is fog történni.


Sok sikert! :)

2016. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy ment?
2016. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!