Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire "gyengén" fogtak?

Tényleg ennyire "gyengén" fogtak?

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettünk a haverokkal és előjött, hogy bezzeg régen. 16 éves koromban kezdtem eljárni szórakozni akkor leültem szüleimmel megbeszélni az "alap"szabályokat. Mindig addig maradtam ki ameddig akartam ha elérhető voltam telefonon és másnap nem volt feladatom vagy iskola.Például volt olyan mikor 17 voltam, hogy felmentünk egy nagyobb városba bulizni ahol haverom lakik és haza akartunk jönni az esti vonattal viszont lekéstük, ezért felhívtam őket beszéltünk 4-5 mondatot és már is ott maradhattam haveroméknál. Sokszor volt olyan, hogy hétvégéket nem voltam otthon mert túrázni mentünk akkor is csak egyszer felhívtak jól éreztem-e magam stb. stb. Sok haveromat még a mai napig hívogatják mondjuk mikor fesztiválozni vagy kirándulni vagyunk. A társaság egyik tagjának(20 éves fiú) a mai napig részletesen el Kell mesélnie kivel,hova,mikor,miért akar elmenni akár csak egy buliba is. Nem cigizek, nem tolok semmit nem is szoktam túl sokat inni hiába nem fogtak meg kontrolláltak teljesen. Ellen példának ott van egy volt osztálytársam aki egy szerintem már szélsőségesen konzervatív katolikus családból ment tanulni ahol a kollégiumban teljesen leépült. Elkezdett inni,herbálozni cigizni amint kilépett az oltalmazó kezekből. Miért van ez?

2016. júl. 14. 20:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
42%
igen
2016. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
47%
szerintem is
2016. júl. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
30vagyok én 15-16évesen falusi discoba jàrtam nagyiméknàl. Cigiztem be be rúgtam de mégse lettem alkesz cigit is egyik napról màsikra letettem. 16-17 évesen nagyobb klubbok mindenféle bulik amihez kedvem volt. Sose volt gond vagy 2szer volt majdnem verekedés. Szóval engem se fogtak, sőt a bulizàs segìtett a tanulàsban kiadtam a feszűltséget szombat este. Erettségi előtt volt pàr kalandocska is.
2016. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
33%
Igen
2016. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
33%
igen
2016. júl. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
27%
Igen
2016. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
27%
Igen:)
2016. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
27%
igen
2016. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

Engem is így neveltek, és a 2 nővéremet is.

15 évesen már bulizni mentünk reggelig, 17 évesen már nyaralni Balcsira haverokkal stb. Sosem kellett kéredzkednünk, csak megmondtuk hova megyünk és kikkel. Persze ittunk és cigiztünk is, ezt nem is titkoltuk a szüleink előtt annyira, de nem izgatták magukat rajta. Cserébe mi is jól tanultunk, mindig őszintén megmondtuk hol vagyunk, és segítettünk a házimunkában.

Ma mind elmúltunk 25 évesek, mind a hárman főiskolát végeztünk, jó munkahelyünk van, rendes férjünk, a tesóméknak már gyerekeik is. Egyikőnk sem züllött le.


Ellenben haverok, barátok akiket anno tiltottak, még 18-19 évesen is alig engedtek valahova a mai napig is felnőtt fejjel csak buliznak, iskolával kínlódnak stb...


Én örülök, hogy fiatalon éltük ki a bulizást, nem 25-30 évesen.


Nem vonok összefüggést a dolgok között, de tényleg érdekes, hogy azok az ismerőseim, akiket nagyon fogtak, és maximum hazugság árán tudtak néha eljönni 1-1 buliba még felnőtt korukra alig értek el valamit, mert inkább buliznak most stb, minthogy család vagy karrier.

2016. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
17%
Igen
2016. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!