Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire "gyengén" fogtak?

Tényleg ennyire "gyengén" fogtak?

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettünk a haverokkal és előjött, hogy bezzeg régen. 16 éves koromban kezdtem eljárni szórakozni akkor leültem szüleimmel megbeszélni az "alap"szabályokat. Mindig addig maradtam ki ameddig akartam ha elérhető voltam telefonon és másnap nem volt feladatom vagy iskola.Például volt olyan mikor 17 voltam, hogy felmentünk egy nagyobb városba bulizni ahol haverom lakik és haza akartunk jönni az esti vonattal viszont lekéstük, ezért felhívtam őket beszéltünk 4-5 mondatot és már is ott maradhattam haveroméknál. Sokszor volt olyan, hogy hétvégéket nem voltam otthon mert túrázni mentünk akkor is csak egyszer felhívtak jól éreztem-e magam stb. stb. Sok haveromat még a mai napig hívogatják mondjuk mikor fesztiválozni vagy kirándulni vagyunk. A társaság egyik tagjának(20 éves fiú) a mai napig részletesen el Kell mesélnie kivel,hova,mikor,miért akar elmenni akár csak egy buliba is. Nem cigizek, nem tolok semmit nem is szoktam túl sokat inni hiába nem fogtak meg kontrolláltak teljesen. Ellen példának ott van egy volt osztálytársam aki egy szerintem már szélsőségesen konzervatív katolikus családból ment tanulni ahol a kollégiumban teljesen leépült. Elkezdett inni,herbálozni cigizni amint kilépett az oltalmazó kezekből. Miért van ez?

2016. júl. 14. 20:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%

Igen


Teljesen természetes ha a szülő tudni akarja hogy hol és kivel vagy. Mert ha történik veled valami és nem érsz haza,akkor legalább tudják merre és kinél keressenek.

2016. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
84%

Aki tiltva nevel, hazudni tanít.


Sajnos ezt nagyon sokan nem látják be.

Ha elengeded a gyereked oda ahova menni szeretne, akkor nem fog titkolózni stb.

Ha nem engeded el, akkor is megoldja hogy elmenjen, maximum hazudik stb. és nem fogod tudni hol van a saját gyereked...

Aki a másodikat választja, szerintem alapvetően elb*sz valamit.

2016. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Alain Delon ***** válasza:
87%
Téged pont jól kezeltek.
2016. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
11%
76%-os, már vártam a napi ki tiltva nevel okosságodat. Nem, aki tiltva nevel, életre tanít...
2016. júl. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%
16 vagyok, engem is elengednek akármeddig.(3-4 óraáig). Sose volt még semmilyen baj, bár igaz, hogy kisvárosban élünk.Nem cigizek, nem drogozok, mindkettőre lett volna/van lehetőségem. Inni mértékkel szoktam. Szerintem sokkal jobb így.Ha tiltanák, szabályoznának, lehet egy lázadóbb típusú tini feszegetné azokat a bizonyos határokat.
2016. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Szerintem nem,vagyis hát nem voltak szigorúak,de szerintem nem fogtak túl gyengén.

Engem felhív édesanyám most is(18 vagyok),ha olyan helyre megyek és elég aggodós típus,de én is épp csak 16 lettem mikor jártam bulikba,kocsmákba volt hogy a bátyámmal,de volt hogy nélküle,idősebb társasággal és megbeszéltem anyámmal hogy mondjuk x időpontba egyszer felhívom pár percre de ennyi nem több,és mégsem feküdtem le senkivel stb semmi gond nem volt,persze ittam,de nem olyan szinten hogy azt sem tudtam hol vagyok,egyszer volt hogy túlléptem ivás terén egy határt,de így megtanultam legalább a határt,é

2016. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
22%

Tehát csak olyan gyerek van, akinek

- megengednek valamit, és csinálja

- megtiltanak valamit, és csinálja


Olyan nincs, hogy megtiltanak valamit, és nem csinálja?

Mert én hallgattam a felnőttekre. Igaz, nem voltam ilyen ablakon kimászós hülyegyerek.

2016. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

És nem műveltem semmi olyat amit szégyellnem kéne. Meg van több példa hogy elég engedékeny volt.

Azóta alig iszok,ilyen helyekre már nem is járok.

Szóval

2016. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%

21:


1. Ismersz, hogy vártál rám ? :D


2. Aki tiltva nevel életre tanít? Na nee, ezt te se gondolod komolyan. A tiltásból nem lesz tapasztalás, ergo életre való sem lesz senki. Ha a saját kárán is, de tanul dolgokat, attól már inkább.

2016. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltatok, hogy nem egyikből jön a másik, hanem a másikból az egyik?


Nem azért vagy "normális", mert a szüleid elengedtek, hanem a szüleid úgy neveltek, és ismertek annyira, hogy tudták, hogy elengedhetnek?

2016. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!