Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vissza lehet még nyerni...

Vissza lehet még nyerni szüleim bizalmát?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hosszú lesz, ennek ellenére próbálok rövid lenni, csak így talán jobban érthető a problémám.


Egy 18 éves fiú vagyok, egész végig az volt a gond, hogy szüleim túlságosan engedékenyek voltak, semminek nem voltak következményei. 2 évvel ezelőttig sok probléma volt velem, főként azért mert nem válogattam meg a barátaimat és az akkori legjobb barárom speciel minden hülyeségbe belerángatott és úgy viselkedtem mint ő, mert túl naiv voltam és azt hittem ez a jó. Rászoktatott a cigire (ekkor 15 voltam), ami úgy kezdődött, hogy megkért, hogy próbáljam ki, kipróbáltam és mivel láttam, hogy ő is mindig ezt csinálja, ezért követtem a példáját. A szüleimmel is sokszor úgy viselkedtem ahogy nem kellett volna, tiszteletlen voltam velük és nem érdekelt, amikor azt mondták, hogy nagyon rossz felé halad az életem és hogy meg kéne változnom. Mivel nem hallgattam rájuk, így mindig minden veszekedésig fajult, sőt még meg is ütöttek párszor (így visszagondolva meg is érdemeltem).

Viszont elköltöztünk (az ok nem lényeges most), így más iskolába mentem, amit jobban szeretek, mert azt tanulok, amit mindig is szerettem volna. Jövőre fogok érettségizni, és már most sajnálom, hogy ott kell hagynom az osztálytársaimat. A lényeg, hogy mióta nem tartom a kapcsolatot azzal a sráccal, és olyan emberek közé járok, akiket kedvelek és ők ugyanúgy kedvelnek engem. Rájöttem, hogy amikor az ő példáját követtem, csak elrontottam vele mindent. Olyanokkal voltam bunkó, akikkel nem kellett volna, nem érdekeltek a jegyeim sem. Most valahogy azt érzem, hogy szüleimnek végig igazuk volt, de úgymond már teljesen feladták a velem való állandó harcot és nem érdekli őket semmi. Sajnálom, hogy nem úgy viselkedtem, ahogy helyénvaló lett volna és hogy cigizni is kezdtem, amit igyekszem abbahagyni. Rájöttem, hogy egy utolsó suttyóként viselkedtem és már érzem hogy teljesen megváltoztam. Az mostani osztálytársaim szerint aranyos vagyok és imádnivaló. Most van egy barátnőm, akit szeretek.

A szüleimnek is elmondtam, hogy tudom, hogy szánalmas voltam, de igazuk volt, és most már más vagyok. Túl későn jutott el hozzám, hogy mit szeretnének nekem elmagyarázni..

Mindenestre szeretném ha a kapcsolatunk újra a régi lenne.


2016. júl. 15. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kérdéssel indítok: mit takar az, hogy újra a régi legyen a kapcsolatotok?

Annak a lapján amit leírtál semmi olyat nem követtél el amiért "halálbüntetés" jár. Igen csináltál hülyeségeket, egy tahó voltál mindenkivel (te mondtad), de kamaszodtál, kamaszodsz, és minden kamasz próbálja feszegetni a határait, bontogatni a szárnyait. Még a szüleid is voltak tinik, csak ezt valamiért mi felnőttek hajlamosak vagyunk elfelejteni.

A lényeg az, ha látják rajtad az őszinte megbánást és igyekezetet, bízni fognak benned.

2016. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van barátnőd akkor vidd fel hozzájuk és had mondja el ő mennyit változtál így hátha elsül valami jó
2016. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én anno anorexiás voltam, (kórházi kezelésem+a pszichológus összesen kb 400.000ft volt a szüleimnek), állandóan üvöltöztem velük, párszor elszöktem, hetente lebuktam, hogy csaltam a súlyméréseken stb. Utána cigiztem, esténként csak úgy elmentem barátaimhoz, szó nélkül... Aztán most 3 év után jól megvagyunk. Soha nem késő bocsánatot kérni.
2016. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tettél semmi megbocsáthatatlant.
2016. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!