Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiket gyerekként bántalmaztak...

Akiket gyerekként bántalmaztak, azoknak felnőttkorukban jó a kapcsolatuk a szüleikkel?

Figyelt kérdés
Én úgy veszem észre, hogy igen. Régebben az volt a divat, hogyha a gyerek rosszat csinált, anyuka felpofozta vagy apuka lecsatolta a nadrágszíját. Dehát ezek a felnőttek is látogatják a szüleiket és jó a kapcsolatuk, hisz felnevelték őket, akkor is, ha a gyerekkoruk nem az életük legfelhőtenebb része volt. Más szülő meg megbeszéléssel és szobafogsággal próbál hatni a gyerekére. De lehet, hogy feleslegesen? Hisz így is, úgy is ember lesz belőle.
2016. júl. 15. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Én személy szerint amikor 18 évesen végre elmentem az agresszív alkoholista anyámtól, többé nem látogattam meg. Elég verést, fájdalmat, bánatot kaptam, nem akartam a felnőtt életemben is részt venni a dolgaiban.

3 éve meghalt. A temetésére sem mentem el.

2016. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Első. A kettő között az a különbség, hogy téged ok nélkül vertek otthon. (Vagy elnézhető dolgokért, mert ugye az alkohol gátlástalanná teszi az embert). Mindenesetre sajnálom azt, hogy egy ilyen helyre kellett születned. :(

Remélem, azóta helyre sikerült rázódnod valamennyire.


Én is kaptam itthon, ha igazán megérdemeltem, és nem nagyot. Az eredménye az lett, hogy egy tiszteletteljes, kötelességtudó, és segítőkész felnőtt lettem.

A hozzám hasonló korú fiatalok, akiket ejnye-bejnyével próbáltak/próbálnak nevelni, pedig senkit nem tisztelnek.

Nem hogy önszántukból nem segítenek, gyakran még a kötelességeiknek se tesznek eleget.

2016. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és hálás vagyok a szüleimnek.
2016. júl. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, a bántalmazás meg egy-egy nevelő célzatú pofon marhára nem ugyanaz. Bántalmazás az amit apám csinált velem: Ha szar napja volt, mindig talált okot a verésre. Egyszer azért ütött meg annyira hogy a fal adta a másikat, mert nem nyomtam ki a gulyáskrémet totálisan a tubusból mielőtt kidobtam. Ez bántalmazás. De ha azért vernek nyakon mert pofátlan vagyok anyámmal, az a szememben nem bántalmazás.
2016. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Valoban nagy a különbség . Én volt ,hogy azért kaptam volna ököllel .. (épp kihajoltam elöle .. 10 éves voltam ) nert apám berugott és elfelejtette melyik kocsmánál hagyta el a cuccát amit haza akart hozni .. ez nem nevelés célzatu volt .. és ez csak egy a sok eset közül ... ezután elvált tőle anyukán rá 3 évre keresett csak minket .. újra tartottuk a kapcsolatot majd mikor a nagy nyaraláson édesanyámat hivtam ,hogy jöjjön értem az ország másik felébe betelt a pohár .. és kb mint az első válaszoló .. ha meghalna sem izgatna ...
2016. júl. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Én azt gondolom hogy nevelő célzattal sem lehet akármiért pofonokat osztogatni, ellenben ha veszélyes dolgot csinál a gyerek, vagy úgy viselkedik a szüleivel,akkor igen is hogy egy egy tasli belefér.


Az alkoholistákat meg a kissé borult elméjűeket ne vegyük ide, ott nincs ok, csak máson való feszültséglevezetés, ami életen át nyomot hagy.


Az 5 ujjamon meg tudom számolni hogy hányszor ütöttek meg és semelyik se volt ok nélkül. Csírájában lettek elfojtva rossz magatartások illetve egy csomó veszélytől "megvédett".


Nem hiszem hogy akit bántalmaztak a szülei azok túl jó kapcsolatba lennének velük, talán 1-2 kivétellel, de ott se tűnik el a nyomtalanul a kapcsolatukba a dolog.

2016. júl. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Pocsék volt a kapcsolatunk, sokszor vertek nem egyszer szíjjal, ami épp kéznél volt, néha pohárral... mégis jó lett a kapcsolatunk mert megvettek kilóra. Amikor költözés előtt álltam mindent megkaptam amit akartam, ők vették a házam és a kocsim is, és a berendezés nagy részét is. Pénz beszél, kutya ugat, azóta is segítenek anyagilag. Szar gyerekkorom volt, de az emiatt érzett bűntudatuk miatt kerülhettem el az évtizedes hiteleket és nyomorgást, ami ma döntő fontosságú.
2016. júl. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

En gyulolom a bantalmazo anyamat. Egyelore nem tudok tullepni azon az igazsagtalansagon, ahogy bant velem szuletesemtol fogva. Szorongasos betegseg alakult ki nalam miatta, miert kellene halasnak lennem tehat annak az idiota dognek?


23N

2016. júl. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem sokszor bántott anyám, néha ok nélkül, anélkül, h utánajárt volna a dolgoknak. Más miatt nem vagyok vele jóban, de emlékszem a sok verésre. Ezért én a gyermekemet sosem ütöm meg. A szülő gyengeségének tartom, de nem ítélek e senkit, mindenkinek a maga dolga. Csak nem szeretném, ha az én gyermekem is közel 40 évesen így emlékezzen rám. Nem tiszteltem jobban, és a mai napig haragszom rá emiatt.
2016. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazán jó nem. Felszínesen az (nem akarok a tág családban drámát, mert ott senki nem tud arról, mi folyik nálunk... ott meg vagy engem szekálnának azért, jaj, anyád-apád érted dolgozott, mindent megadott neked... együtt persze a bazi nagy pofonokkal, olyan dolgokért kb., hogy fizikából humán beállítottságúként 3ast kaptam egy dogára meg mert a nálam egy évvel kisebb öcsém eltörte a lázmérőt, miközben engem kergetett a lakásban üvöltve, hogy megver, a lázmérővel a kezében... 8 és 9 évesek voltunk akkor... stb. ... a másik oldal, az értelmesebbek valszeg mellém állnának, de akkor meg a szüleim "boldogítanának" megint)
2016. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!