Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiket sokat bántalmaztak már...

Akiket sokat bántalmaztak már fizikailag és lelkileg: ti értitek ezt?

Figyelt kérdés
Engem nagyon sokat bántottak a családban lelkileg és fizikailag is, eddigi életem így telt. Apám sokszor megvert, anyám lelkileg zsarolt és lehúzott. 16 éves koromban éreztem azt először, hogy én is ártani akarok magamnak és ez a mai napig nem múlt el. Olyan, mintha mazochista lennék, de közben mégse vagyok az, mert rossz nekem így, de nem tudok azon változtatni, hogy utálom magam és ártani akarok magamnak. Valaki hasonló cipőben? Sikerült ezen túllépni? Ha igen, hogyan? Jó lenne hasonló történeteket hallani, hátha tanulhatok belőle.

2015. ápr. 24. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te ezt láttad "szeretet" helyett, egyfajta biztonságot adó minta lett, hiába káros.

Szakembert érdemes felkeresni, sokat tudna segíteni a helyzeteden.

2015. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%
Mennyél el egy dominához.
2015. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen személyt, nemrég kezdett el hosszas unszolásra szakemberhez járni, mert magától nem ismeri fel, hogy baj van a hozzáállásával. A családjában azt szokta meg, hogy mindenki őt bántja, az áldozat szerepet ismeri csak, és nem képes önállóan alakítani az életét és haladni a boldogság felé úgy sem, hogy már kiszakadt az ártó közegből. Minden helyzetben azt keresi, hogy miért is kellene saját magát büntetnie, ha már más nem teszi.. Megvon saját magától mindent, ami boldoggá tehetné, mert annyi mindent elvettek már tőle, annyi emberben csalódott, hogy nem mer kockáztatni, inkább visszahúzódik a csigaházba és mereng a saját boldogtalanságán. Nem a jövőre koncentrál, amit szabadon alakíthatna, hanem a múltra, amit meg akar változtatni, pedig az lehetetlen. Értéktelennek és utálatosnak érzi saját magát, és haragszik magára, amiért ilyen, pedig a valóságban nagyon is sok értéke van, de nem hisz magában. A gyerekkor nagyon meghatározó egy gyerek számára, és a szülőktől visszajelzései alapján látja saját magát a gyerek, nehezen fogod "átkódolni" magad önerőből. Fordult szakemberhez, aki segít megismerni és értékelni saját magad, mert csak még mélyebbre fogsz süllyedni, és a saját magad fogsz a boldogságod útjába állni, mert nem tudod kezelni.
2015. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Kedves 2., te meg egy nyelvtantanárhoz.
2015. ápr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez az önmarcangolás, saját magamnak ártás, meg öngyi hajlam elmúlt akkor, amikor középsuli után elkültöztem otthonról. Helyette mostanában sokszor azt veszem észre magamon, hogy ha nem sikerül valamit elérni a páromnál, akkor az otthon tanult minta alapján cselekszem és érzelmi zsarolóskodom, mint anyám apámmal tette. Ez még csak most kezdett el kijönni rajtam és a párom is szólt, hogy kezdek anyámra hasonlítani. Ha választhatnék, akkor inkább az önmarcangolást választanám, mint hogy "átalakuljak anyámmá"... Egyébként minden azon múlik, hogy mennyire vagy képes átértékelni magadban az életedet és olyan módon feldolgozni a múltat, hogy belátod, hogy nem a te hibád volt mind az, ami megtörtént veled és nem érdemelted meg. Számomra úgy tűnik, hogy te egy picit beleragadtál abba, amit a szüleid akartak betáplálni neked, hogy mindenért te vagy a rossz és a hibás. Ezt nem szabad elhinned! Nagyon jó önbizalom fejlesztő könyvek vannak. Ha nem akarsz pszichológushoz menni a problémáddal, akkor javaslom, hogy olvasgass ilyeneket, amiket kifejezetten az ilyen lelki sérülteknek írtak. Én olvasgattam néhányat és sokat segítettek. Az is jó, ha itt kibeszéled a problémádat. Hidd el, hogy sokat tud segíteni, mert itt olyat is le mersz írni, amiket egy pszichológus előtt szégyellnél. Nagyon jó, ka kibeszéled a dolgot, mert miközben fogalmazod a mondataidat, közben annyira a problémára koncentrálsz, hogy önkéntelenül is sok dologra rádöbbensz, ami eddig is a szemed előtt volt, ott volt a tudatalattidban, csak nem jött elő.
2015. ápr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát! Szakemberen gondolkoztam, de már jártam régebben is nem is keveset, de nem tudtak segíteni. Nálam is az a baj, hogy nem ismerem a másik oldalt, amikor egy kapcsolat szereteten alapszik, tehát az alapokat kell kicserélni. A szakemberek is ezt javasolták, úgy látszik, ez az egyetlen megoldás. A rossz emlékeket felülírni jó emlékekkel és így tovább. Próbálok is mindig pozitív lenni, csak érzem, hogy valami a lelkem mélyén elromlott. Vagy már úgy alakult ki, hogy el volt rontva.
2015. ápr. 24. 22:02
 7/8 Tseppkoe ***** válasza:

Ha az egyik szakemberrel nem ment, egy másikkal mehet...

Ők sem teljesen egyformák.

Mindenki nem tud mindenkinek segteni.

Illetve:

Valaki nem tud bérkinek segteni.

2021. febr. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tseppkoe ***** válasza:
...bárkinek...
2021. febr. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!