Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet a magyarázat a...

Mi lehet a magyarázat a szüleim viselkedésére velem szemben? (hosszú kifejtés)

Figyelt kérdés

Szóval hárman vagyunk testvérek, mindhárman értelmesek vagyunk.

Bátyám már dolgozik, elég sokat keres. Elég gyakran ő is bánt engem szavakkal.

Általános iskolás húgom problémásabb, nem tanul, hanem folyton Facebookon lóg és ismeretlen emberekkel chatel. Ők rossz hatással vannak rá, sokat trágárkodik és egyre pofátlanabb velem, persze a szüleimnek próbál behódolni.


Én a középső gyerek vagyok. Úgy bánnak velem, mintha rosszindulatú lennék, pedig egyáltalán nem vagyok az. Mentálisan sajnos nem vagyok egészséges - autista vagyok, erről orvosi diagnózisom van. Másrészt rendkívül szorongó.

Úgynevezett "kitöréseim" ("céltalan hisztijeim") vannak néha, amely gyógyszerrel is min. havonta egyszer fordul elő. Ezek kiváltó oka az idegesség, vagy az izgatottság.


Múlt héten volt két ilyenem, valószínűleg azért, mert közeleg a július 26.-a.

Ez egy nagy nap számomra, hiszen kihirdetik az egyetemi ponthatárokat. Okos és szorgalmas vagyok, lételemem a tudás, és a kihívások.

Biológus (genetikus) szeretnék lenni, vagy gyógypedagógus (látássérültekkel vagy autistákkal foglalkozó) - aznap kiderül, melyik úton indulhatok el. :)

De mintha nem érdekelné őket, mire törekszem.


Nagyon erkölcsös vagyok. Nem iszok, nem dohányzom, és nem maradok ki éjszakára a szüleim tudta nélkül. (A rosszabbakról ne is beszéljünk.) Lassan két éve van egy nagyszerű társam. Rendszeresen védekezünk, fogamzásgátlóval - mérlegelve a lehetséges következményeket.


A társamban azt szeretem a legjobban, hogy bármit meg lehet vele beszélni, és önmagam adhatom előtte. Ezen kívül becsüli az eredményeimet, és a szorgalmamat.


A családom viszont nem csak a kitöréseimet nem tudja (hajlandó?) elviselni, hanem azt se, ha nevetek, sírok, káromkodok egy jót dühömben.

Ahogy azt se, ha úgy beszélek velük, ahogy tőlük hallom. Pl. ők nyugodtan mondhatják nekem "tessék" helyett, hogy "miva'", engem egyből lecsesznek, hogy ezt nem illik.


Vajon miért bánhatnak így velem? Miért nem adhatom önmagam itthon, és miért nem ismerik el, ha igyekszem?

Létezhetnek olyan szülők, akik képtelenek elfogadni, ha a gyerekük egészen kicsi korától fogva másmilyen - mégis megtartják?

Vagy egy nem tervezett/egy éjszakás kalandból származó gyerek vagyok... Ha ez a helyzet, mit tegyek, hogy elmondják?

Rengeteg önvádtól szabadulnék meg. :(


(Sok dolgot nem írtam még le. Így is elég hosszú lett az írásom.)



2016. júl. 18. 00:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Trolloknak: ez egy komoly kérdés. Kérlek titeket, hogy menjetek máshová kiélni magatokat. Előre is köszönöm.
2016. júl. 18. 00:55
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Sajnálom a helyzeted. Lehet, hogy azt nem tudják elfogadni, hogy egészségileg más vagy. Sokan az autizmust még ma is fogyatékként/idiotizmusként fogják fel. Ez sajnos a begyepesedett embereknél így van. A párom segítőkutyával dolgozik és ő tapasztalta ezt. Sokat mesél a munkájáról. Visszatérve az eredeti témához, minél gyorsabban költözés a szülői házból.
2016. júl. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Én törekednék arra, hogy minél előbb elköltözhessek és kizárhassam a hasonló embereket az életemből . Amióta megtettem azóta boldog vagyok. A szülők rájöttek saját butaságukra, ezt illik fenntartásokkal kezelni ugyanis az ember kicsit öregebb korosztályban már nem nagyon tud megváltozni (legyen akár 30-40 éves )

Első lépésként konkrétan rákérdeznék : " Mi bajotok van velem? Miért viselkedtek így velem ?"

2016. júl. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Azert arrol se feletkezzunk meg, hogy te sokkal tobb odafigyelest es torodest igenyeltel vagy talan meg most is mint a testvereid.

Az unoketsom is autista es latom nap mint nap, min mennek keresztul. Van ugy, hogy hosszu napokig semmi, aztan a legvaratlanabb helyen es helyezetben tor ra egy hiszti roham, tor zuzu, ordit. Nehez ezzel egyutt elni.

Ez nem a te hibad, senki nem hibas.

2016. júl. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Gratulálok a lepontozónak.
2016. júl. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A társam augusztusban lesz szabadságon, ekkor költözöm hozzá. Már alig várom. :)


Amúgy nem tudom , miért pontoznak le mindenkit. Szerintem ez az egész pontozásos rendszer egy hülyeség.

2016. júl. 18. 10:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell velük foglalkozni. Butábbak nálad.
2016. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én se viselném el ha valaki folyton hisztériázna melettem és el is várná hogy a dilijét mosolyogva viseljem

mit gondolsz a melóban ki fogja ezt töled el viselni

tanulni meg magadért tanulsz

2016. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: Vannak olyan munkahelyek, ahol az egészségesekkel együtt dolgozhatunk. Őket megismertetik az autizmussal, mielőtt én, vagy egy sorstársam elkezdenénk az adott munkahelyen dolgozni.

És vannak olyan szervezetek, amelyek direkt ilyen munkalehetőségeket közvetítenek. Egyiknek kliense is vagyok.

Egyelőre tanulni fogok - nem tudom, hogy emellett lesz-e időm és/vagy energiám dolgozni.

2016. júl. 18. 23:16
 10/11 A kérdező kommentje:
Havi 1-2 alkalom az mióta számít folytonosnak, amúgy?
2016. júl. 18. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!