Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagy a baj! Mit tegyek ebben...

Nagy a baj! Mit tegyek ebben a családi helyzetben?

Figyelt kérdés

Mivel, senkivel se tudtam normálisan beszélni erről a dologról, így leírom. Hosszú lesz, de megpróbálok mindenre kitérni. Húszaséveimben járok, egyetemistaként. Szüleim között sose volt jó viszony, mindig vitáztak, állandóan válni akartak. Mindig rendeződött kettejük magánélete. Így mindig úgy voltam, ezekkel a vitákkal, volt már ezerszer, de mindig rendbe jöttek a dolgok. Sajnos, megint volt egy nagyobb vita. Hallgattam, mert nem akartam beleszólni. Aztán fura lett nekem, hogy anyám minden apró hülyeségen felkapja majdnem a vizet. Megfigyeltem, hogy eldugdossa a telefonját. Nem foglalkoztam vele, de egyszer pont csipogott, kb. két hónapja tartott egy másik palival viszonyt, megcsalás is volt. Beszéltem vele erről. Rögtön, megmondta, hogy el ne merjen mondani, mert nagyon rossz vége lesz. Apám állítólag régebben többször is verte, ütötte. Ha elmondom valószínűleg agyon fogja verni. Egy ideje kb. két hónapja szed nyugtatókat anyám. Elmondása szerint, idegileg tönkrement. Mondta, azt is ha elmondom akkor beszedi az egész gyógyszert. Mindkét szülőmet szeretem, de ez az sms megváltoztatott mindent. Tudom, hogy nem kellett volna belenéznem, de láttam, hogy valami van a háttérben. Apám nagyszüleivel jóban vagyunk, állítólag ők se tudnak semmit a verésekről. Mindig csak a veszekedésekről szoktak hallani.

Legszívesebben elmondanám, apámra odafigyelnék, hogy ne csináljon hülyeséget. Bennem van a félsz mégis. Mit kellene csinálnom? Hasonló helyzetben volt valaki? Legyetek szívesek az sms-be nem olvass bele történeteket ne írjátok. Azt próbálom anyámmal is megértetni, hogyha nem működik kettejük között már régóta a kapcsolat akkor minek erőlteti. Erre mindig megkapom a fentebb leírtak valamelyikét válaszként.



2016. júl. 24. 15:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
Ne avatkozz bele. Az hogy apukád ütötte nagyobb vétség mint egy szexelés, főleg ilyen férfi mellett. Nagyon gyerekesen gondolkozol. El kellene válniuk, de az ő dolguk. Ha elmondod és anyukádat megverik, nem lenne lelkiismeret furdalásod? Inkább anyukádnak segíts, hogy ne legyyen gyógyszerfüggő.
2016. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Valamit kellene csinálnom, mert állandóan ezen agyalok. Jön az egyetem is, nem akarom elcseszni.

Egy hónap alatt még talán le is nyugodnának, de mint írtam bennem van a félsz.

2016. júl. 24. 18:50
 3/31 anonim ***** válasza:
86%

20 felet hogy lehet valaki ekkora kotynyeles kis rohadé1

költöz el semmi közöd anyád magán életéhez mi a fa1nak laksz még otthon és teszed tönkre anyád életét

2016. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%

dolgoz a nyáron rögön lesz más amin agyalhatsz

utána meg menj kolliba

röhejes vagy a saját magánéletedel foglalkoz

2016. júl. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jogosult kollegiumra, hiaba akarnek nem tudnek menni. Alberlet meg Pesten eselytelen. Eleg erdekes is lenne, eddig jo viszonyom volt a szuleimmel, most pedig menni akarok.
2016. júl. 25. 04:15
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szüleidnek ez a "normális" családi élet, ezért nem kellene beleavatkozni, ez kettejük ügye.

Ha huszonéve így megy és mégis együtt vannak, akkor neked most nem kellene beleütni az orrod a dologba. Itt mindkét fél egyformán ezt a kapcsolatot akarja és így.

Az meg, hogy apád megverte-e anyádat vagy sem, azt csak ök ketten tudhatják, senki más - még a nagyszülök sem.


Foglald el magad, törödj a saját életeddel és ne a szüleid párkapcsolatába akarj beleavatkozni.

2016. júl. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

szerinted a jó viszony azt jelenti hogy bele szolhatsz az életükbe, hogy bepofá1ol anyádnak...

én mér kiraktalak volna a lakásból állitsd le magad

2016. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Remélem nem kell soha hasonló dolgot átélned.
2016. júl. 27. 18:20
 9/31 anonim ***** válasza:
67%

átélni mit, felnött fejel megérteni hogy a szüleidnek van magán élete

és te vagy aki kelti a feszültséget zsarolod az anyádat, vájkálsz a multban mindenkit bántasz

2016. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Elég rossz ennek tudatában apammal beszélni, hogy tudom ezt.
2016. júl. 28. 23:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!