Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon korán árva lettem....

Nagyon korán árva lettem. Anyukám nevelt fel egyedül. Rossz anyagi helyzetben élünk, Hogy lehet ebből kitörni?

Figyelt kérdés

Önhibámon kívül nem tudtam tanulni, szerencsére az érettségi meglett, de a tanulás melletti munka miatt közepes eredménnyel, szerettem volna mindig tanulni, hiszen tudom h így kaphatok jó állást, de esélyem sincs, h tanulhassak, képezzem magam.

Anyukám 8 ált iskolai végzettséggel rendelkezik, az mondta h nekem legalább az érettségi legyen meg.

A középiskolában tudtam h már dolgoznom kell h tudjak tanulni, sajnos az érettségi után, egyből munkába kellett állnom, kapáltam egész nyáron a földeken h legyen pénzünk.

Most meg fizikai munkát végzek, és szinte már a hónap közepén nincs ennivalónk se mert ez a pár tízezer ft semmire sem elég.

hogy lehet ebből kitörni, milyen megoldást látnátok ti ebben a helyzetben, ha még félretenni sem tudok havonta 1000 ft ot sem.


22F



2013. máj. 27. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Ha ez megnyugtat, én ügyvédjelölt vagyok, és nekem is ennyire alacsony a fizetésem.

Persze nem azt mondom, hogy nem érdemes tanulni, mert persze, hogy kell... de sajnos nem biztos, hogy az megoldás a pénz-problémára. :(


Külföldben gondolkodtál?

2013. máj. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Én is azt javaslom,hogy ne Magyarországban gondolkodj !!! Itt nem lesz jobb ... sőt :/ ! Hidd el elindulni nehéz,de aztán nem fogod megbánni ;) !
2013. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ahhoz kell vmiféle alaptőke, h az ember külföldön dolgozhasson, hiszen (ha meg is kapod)ha megadják az első havi fizetést az is bő egy hónap addig meg enni és élnie kell az embernek vhogy, és azért külföldi viszonylatban ez sokkal többe kerül.
2013. máj. 27. 08:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Külföldre is kell valami szakirány.

Igazándiból több lehetőséged van mint hinnéd.

Menj be a területi munkaügyi központba, add elő mi a problémád. Ha szerencséd van, akkor vannak ingyenes képzések, amik elvégzéséért fizetnek is.

Én is pályáztam meg képzést, de engem sajnos nem vettek fel, mivel két szakmám van, és a helyeket azoknak tartják akiknek nincs, vagy elavult, esetleg kiöregedtek a szakmájukból, de a nyugdíj még messze van.

Tekintve, hogy nincs szakmád eséllyel indulhatsz.

Másik: menj oda építkezésekhez , keresd meg a "mestert" és ajánld fel a szolgálataidat. Ha felvesznek, akkor valószínűleg tróger leszel, de el tudsz lesni pár szakmai fogást, ami később egy önéletrajzban igen szépen mutat.

Némettel hogy állsz?

2013. máj. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis pont,hogy rengeteg olyan munkaajánlat van,aki a lenullázódott tőke nélküli emberekre épít,ott vár a közös szálló meg ilyenek.

Hát az én tesóm már totál a nyomorgás miatt egy ilyen munkára ment ki.Nem volt egy leányálom sok mindenféle külföldi a szálló,de jó hangulat volt,mert a nélkülözés összehozta az embereket.

Nehéz munka volt,de itthoni viszonylatban mindenesetre pénze az több lett.

2013. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5.ik vagyok a tesómnak nem volt ezirányú végzettsége,mert valami építőipari alap munkára ment ki,pedig amúgy vegyésztechnikus a végzettsége szerint.

Szóval ahogy az előző mondta van jövő a képesítésre is,de anélkül is vannak munkák.

2013. máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hali! én ausztriában vagyok már 5éve, egy sìparadicsomba jöttem ki dolgozni.mindezt anno 40 ftból. itt a szállást és kaját a munkáltatók fizetik.semmire nem kell költeni.a fizudat egy az egybe félre lehet tenni.van itt sok magyar kevés vagy semmi nyelvtudàssal is..
2013. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha anyukád nevelt fel, akkor nem árva vagy, csak félárva.


Ki lehet törni: akarattal, szorgalommal. Ha otthon nincs munka, akkor ki kell menni külföldre, dolgozni keményen, kezdeni alulról, bármilyen munkát elvállalni, nem rohangászni haza anyukához kéthetenete-havonta, csak mert ő nem bírja a magányt és unatkozik; félretenni a pénzt, és úgy majd tudsz boldogulni.


Addig pedig ülhetsz a szoknyáján, siránkozhatsz, hogy miylen rohadt az élet; se barátnőd, se életed, se lehetőségeid.

2013. máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as voltam: én már teljes árva vagyok, és Németországban kezdtem új életet.
2013. máj. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3-an vagyunk testvérek, apukám csecsemő korom óta komoly beteg volt, rokkantnyugdíjat kapott. Kamaszkoromban meghalt, anyám előtte is utána is éjt nappalá téve dolgozott. Szerényen éltünk, enni mindig volt. Mind a hármunknak középfokú végzettségünk lett, a szakközép után elmentünk dolgozni.Jó pár év múlva fizetősön lediplomáztam. Azóta házas lettem, párommal építgetjük a jövőnket.
2013. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!