Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nem tudom mit tehetnék a már végképp elfajult családi helyzetünkkel, de valamit hamarosan muszáj lesz lépnem...


Nagyon nehéz ezt így összeszedni hogy egy teljes képpé alakuljon, de megpróbálom.

A történet történetesen ott kezdődik hogy a szüleim mindig szegények voltak, de ez az utóbbi években megváltozott: Apám új állást kapott.

Ezelőtt az esemény előtt látszólag rendben ment minden, bár volt már alkoholista, gyógyszerfüggő és "számítógépesjáték függő" is durván, de az új körülmények még jobban megváltoztatták. Rengeteg munkást írányít, valódi hatalmat kapott a kezébe és mivel a fizetése is a réginek legalább a négyszerese így szerinte jogosan kapjuk ezt a bánásmódot.

A "bánásmód" mindenki felé más, ha épp részeg akkor anyánkat veri (két éve csalja is, ez köztudott a közvetlen környezetünkben, van egy féltestvérünk akiről mindenki tudja hogy az csak ő nem ismeri be) (amikor én alszom - nappal ha ott vagyok akkor sohasem üti meg anyámat), ha csak józan akkor is szigorúan minden nap legalább egyszer megríkatja. Engem általában csak a hátam mögött szidalmaz, ritkán szemtől szembe, ha mégis akkor fizikai erőszakkal fenyeget de tettlegességig nem jut el általában mivel fél attól hogy ő kerülne padlóra.

Azt még külön elmondanám hogy mióta tudja hazalopni a dolgokat a munkahelyéről azóta jobb idő mellett nap nem telt úgy el úgy hogy ne végeztem/végeztünk volna valami általa kiszabott munkát a ház körül, tehát nem lehet azt mondani rám hogy ne kapcsolódnék be, vagy hogy "ingyenélő" lennék. (És nem, nem virágot ültetünk, hanem betonozunk vagy garázst építünk - szóval nem a lightos kaliberű dolgok.)

De ő mégis ezzel a szóval szokott mindannyiunkat illetni, pedig annyi nincs ránk költve élelem és egyéb alap dolgok (ránk, kölkökre) amennyit utánunk kapnak. (Szemléltetés okán megjegyezném hogy a vállalható pólóim kb. a köldökömig érnek mivel csak a 4 évvel ezelőtt ruháim vannak javarészt, meg karácsonykor kapunk vagy egy pulóvert vagy egy nadrágot. Az sem zavarna különösebben ha félmesztelenül járnék itthon akár télen is, ha rendben lenne minden. ( Amúgy minimum 250ezer ft bejön havonta kb., üvegasztal, lcd tv, - a ház pedig össze akar dőlni))


Körülbelül havonta 1 teljes hetet csak ivással tölt (és eltűrik még neki a munkahelyén!!!), olyankor sima emberbaráti szeretetből és persze kényszerből én hozom be, én fektetem le, én húzom le róla a cipőt, a zoknit, én pisiltetem, én hánytatom. Nekem meséli el hogy melyik asszonynak milyen a ****-ja, kit hogyan ***** meg, illetve rá akarna beszélni hogy ***** meg ketten valakit és a további csodák... Nem tudom milyen lelki problémái lehetnek, próbáltam kigobozni. A végeredmény az lett hogy elárulta hogy ő rákos, a papír is megvan valahol róla, 1 hónapja tudja. Ez elég rosszul érintett még akkor is ha megváltozott... Próbáltam vele türelmesebb lenni, valami általános apafia kapcsolatot kialakítani de eltúrt maga mellől.


(Közben hozzáfűzném hogy amikor józan akkor tabutéma a rák, tabutéma a megcsalás, tabutéma az hogy anyámat hányszor veri össze, akkor csak szigorú és persze ingyenélők vagyunk.)


A nyár elején valami természetes kezelésre járt jó sok pénzért, amíg elő nem hozakodott azzal hogy utolsó stádium, de többé nem megy be mert anyánk elköltötte a pénzt (pedig csak a boltba jár tényleg) és miatta ő meg fog halni.

Sok veszekedés után beismerte hogy nem keveredtek el a papírok a betegségéről, valójában nem is létezik - nem rákos csak úgy gondolta magáról.


Szóval ez egy történet pár gyerekről és egy kétségbeesett anyáról aki segíteni akar?


Nem, ez még mindig nem így van. Anyámnak már lett volna lehetősége lépni jó párszor az utóbbi időkben, de ő mindezek után is ragaszkodik apánkhoz. Azt is megmondta hogy mi gyerekek elmehetünk de Ő marad. (Ezt az óvodás testvérem előtt jelentette ki.) Nem tudtam megérteni sokáig hogy-hogyan lehet ez így, aztán rájöttem...

Hogy lehetettem olyan barom hogy nem jöttem rá egyből?

Sokáig egy szobában is aludtunk mi nagyobbak a szülőkkel de mióta van külön szoba azóta sem változott semmi.

Mióta megszületett kistesóm aki még máig helyhiány miatt köteles anyámmal aludni, azóta sem változott semmi.

Nem tudunk elaludni sohasem mert vagy az egér rágja a falat, vagy anyám sír vagy olyan sokáig és annyira szexelnek minden áldott este, mióta az eszem tudom hogy nem lehetséges aludni. (Ha megemlítjuk nevetnek, vagy költözéssel fenyegetnek.)

Már megszoktam, akkor is ha éjfélig nem alszom és iskolaidőben hajnal 4kor kelek a busz miatt, tudom hogy tűrni kell. Néha van kedvesség is a látszatért, elmegyünk fagyizni vagy vesz egy új háztartási gépet, kapunk egy turkálósruhát, mindezeket azért hogy később ránkordíthasson hogy azt sem magunknak vettük és akkor is megveszi ha nem akarjuk és akkor is a más pénzén élősködünk ha nem kértük, és, és..

Néha az egész családnak hallgatnia kell hitler beszédét hitler születésnapján, de akkor is béke van és mosoly. (Ez azért érdekes mert az összes barátja szinte roma.)


De milyen lehet így a kistestvéremnek? Illetve hogy hagyhatom majd itt ebben a zűrzavarban? Főleg mivel rájöttünk arra hogy már anyánk is iszik csak titokban?

Hová menjek ha az van egyfolytában hangoztatva hogy takarodjak el otthonról most, de mindenképp ha 18 leszek? Miből ha 0ft-on tartanak mindig? (Ha már dolgoznék akkor is elvennék, családi tapasztalat.)

(Iskolaidőben kapnék most már 11.ben gyakorlatért 10-15 ezret elvileg havonta, de az is semmi.)

Miért lesz ideges ha azt mondom neki hogy agyilag nincs nála minden rendben? Miért mondja részegen sírva a szemembe hogy szeret, aztán ha elfordulok pedig miért mondja azt hogy "rohadjon ki a beletek"?

Két évem van még hátra a középiskolából még idén 18 éves leszek, szüleim épp 50.

Picit beleőrültem már az itthoniakba - pedig lenne gondom ezeken kívül is mint mindenki másnak - de hiszek abban hogy lesz még jobb is. Voltak már durva dolgok eddig amikbe belecsöppentem, bár az tény hogy talán ez viszi a pálmát. Csak nem tudom hogy és mit tegyek, nem akarok egy általános iskola bizonyítvánnyal majd az utcán maradni, be kellene fejezni a középiskolát.

Az emberek nagyrésze a környezetünkben sejti hogy mi folyik itt, de az a baj hogy a legtöbb ember boldog családot lát bennünk mert az utcára nem vihetjük ki a problémákat, mindig diszkréten el van intézve hogy minden családon belül maradjon.



Biztosan van még olyan ami esetleg kimaradt, később még pótolom ha eszeme jut valami, illetve kérdezhettek is. Előre is köszönöm ha idefirkantotok valami véleményt.



2014. aug. 22. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Elolvastam az első bekezdést, ami lehetett volna ennyi.


Apám új munkahelyet kapott és alkoholistává vált. Veri anyámat, józanul szidja, és engem is a hátam mögött szidalmaz. Otthon segítek, amiben kell.


Ehelyett leírtad 4 millió sorban.

2014. aug. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak barátaid? Ha befejezed a középsulit, és mennél egyetemre, akkor egyik haveroddal kivehetnétek egy albérletet,és el tudnál költözni. Ketten pedig a felére csökkenne a rezsi. Apádat el kéne küldeni elvonóra vagy pszichológushoz. Anyukádnak sem ártana...

Szólni lehetne e gyermekvédelmiseknek,kistesódat elvennék gyermek veszélyeztetése miatt. Vagy te is magaddal tudnád vinni albérletbe.

Sajna több ötletem nincs :/

2014. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
elolvastam és azt kell hogy mondjam nem csak apád de anyukád is undorító egy ember...az ilyen nők akiknek lenne lehetősége lelépni s nem teszi úgy kell neki egy percig se sajnáld. (az is gusztustalan undorító h úgy s.xelnek h a gyerekek is azt hallgatják)sajna nem tudom csak a koleszt javasolni neked és elkérni a családit amit utánad kapnak és elmesélni egy tanárnak ezt és hogy esetleg nem e tudna neked abba segíteni h járna neked e vmi támogatás. csak akkor a kistesód egyedül marad.. :( nem tudok mit kitalálni mivel még sulis vagy...de anyád és apád is egyformák..egyik sem jobb
2014. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első,ez azért több,mint amit a te 3 mondatodban lehetne elemezni.A kérdező egy élettörténetet írt le,egy szörnyűt méghozzá,és azt gondolom már az is haladás volt,hogy így felfedte.

Kedves kérdező,olyan szinten van szétbomolva a családod,ahogyan csak lehet.Én speciel nem tudnék tanácsot adni,minthogy minél hamarabb elköltözz otthonról.Bár tudom,a kistesód miatt rosszul éreznéd magad,hogy otthagyod ebben a szituációban.Apukád rémesen egoista,önző és beteg ember,valahol sajnálom,de kétlem,hogy te ebben tudnál jelen esetben segíteni.

Ha valaha egészségesebb életet szeretnél élni,akkor ebből a körből ki kell szakadnod.

2014. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hú. Bekezdésről bekezdésre változott a véleményem.

Az elején az igazságtalanság jutott eszembe, hogy egy vezető beosztású ember verheti a családját csak mert magas beosztású.

Aztán csak arra gondoltam, milyen rossz apa az aki, nem képes a gyerekének ruhát venni. És ilyen rossz férfi aki veri a feleségét.

Aztán jött a rák. Elgondolkoztam. Hmmm...rosszul bánik veletek, de haldoklik. Nem mentség, de van rá lelki oka, hogy így viselkedik.

Aztán kiderült, hogy hazudott csak, hogy sajnáltassa magát és bűntudatot keltsen benned és az anyukádban.

Ezután én elkönyveltem egy rohadt lelkű aljas alaknak.

Aztán kiderült, hogy még náci is(ez mondjuk megmagyarázza az asszonyverést és csalást) és rátok kényszeríti ezt a szart.

A végére arra jutottam, hogy én ennél borzalmasabb történetet egy "apáról" és "férjről" még életemben nem hallottam. Más családok életében nem vagyok benne, a miénkben meg kisebb problémák vannak úgyhogy max. gyakorin olvasok ilyen életekről.

A lényeg, hogy én mélységesen elítélem apádat, minden szempontból, szégyellem magam, hogy ilyen emberek állást, ráadásul vezetői pozíciót kapnak az országunkban, és sajnálom, hogy nem tudok segíteni.


Csodálom a kitartásod. Azt, hogy annak ellenére, hogy bánik veletek te képes vagy részegen gondját viselni apádnak. Büszke lehetsz erre.


Leginkább a kistesódat sajnálom. Elképzelni nem tudom mekkora lelki traumát okozhat egy kisgyereknek ha naponta azt látja otthon, ahogy a részeg apja veri az anyját, a bátyja kinőtt ruhákban jár az anyja meg bánatában az alkoholba menekül. Borzalmas.


"Az emberek nagyrésze a környezetünkben sejti hogy mi folyik itt, de az a baj hogy a legtöbb ember boldog családot lát bennünk mert az utcára nem vihetjük ki a problémákat, mindig diszkréten el van intézve hogy minden családon belül maradjon."


Ez általában így van. Amikor családon belüli gyilkosság történik és a rendőrök kihallgatják a szomszédokat mindig azt mondják, hogy nem vettek észre semmit, boldog családnak tűntek és nem néznék ki a gyilkosból, hogy megölte a családját.

Főleg akinek olyan mocskos rejtegetni valói vannak mint a feleség verése és nácizmus az meg tanulja az évek során jól leplezni azokat.


Mit tehetnél ebben a helyzetben?

Ez a legnehezebb része a kommentelésnek.

Megpróbálom a szerintem leghasznosabb "megoldást" kitalálni, mert biztos vagyok benne, hogy lesznek ilyen válaszok is, hogy verd össze apádat, költözz el az öcséddel de ezek nem kivitelezhető és kifizetődő dolgok.

2014. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hoppá, nem fejeztem be.

Szóval szerintem jelenleg nagy dolgot nem tudsz tenni.

Ahogy írtad, erős vagy és elviseled a dolgokat. De az öcséd még kisgyerek és nagyon fontos neki, hogy legyen mellette egy támasz. Minden szempontból. Valaki, aki egyben a barátja és példaképe akire mindig számíthat. Ki lenne erre a legmegfelelőbb, ha nem a bátyja.

Neked kell mellette lenned, ha a szüleitek nem képesek rá. Ellenkező esetben felnőtt korára nagyon súlyos problémái lehetnek.

Ami téged illet. Te is írtad, hogy be kell fejezned a sulit. Ez így van. Nem tudom lehetséges-e. De ne engedd ha kiakar szedni a suliból az apád. Persze a tankötelezettség 16 éves korig van és már kiszedhetne, de lehet hogy azt hiszi 18. Semmiképpen ne hagyd, hogy beleszóljon a tanulásodba, mert az a jövőd. És senki nem veheti el tőled a jövődet. Még az apád sem.

Anyukád. Nem tudom milyen a kapcsolatod anyáddal, azt nem írtad le. De arra tudok következtetni, hogy nem túl közeli. Sajnos ez így nehezebb lesz. Megpróbálhatnál jobb kapcsolatot kialakítani az anyukáddal, segíteni neki leszokni vagy legalább nem rászokni az alkoholra és kölcsönösen támogatni egymást.

Apáddal nem tudsz mit csinálni. Az iskolából nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, bíróságra nem mehetsz, rendőrök szarnak az egészre. Meg különben is magas beosztású vezető, senki nem hinné el róla amiket mondasz.

Amit tenni tudsz az, hogy kibírod. Sokat tud segíteni, ha a tesóddal és anyukáddal támasztjátok egymást. Esetleg ha a suliban van iskolapszichológus elmehetnél hozzá. Ingyenes, apukád nem tudja meg és hidd el, tud segíteni ha nem is fizikailag, lelkileg tud erősíteni. Persze ez pszichológus függő de egy próbát megér. És ne félj, nem fogja senkinek kibeszélni a problémáid, nem néz őrültnek és nem gyógyszerez be :)


Igazából ennél jobb megoldás ami működne nem jutott eszembe. Remélem tudtam segíteni és ha új történések vannak írjál mert nagyon érdekel.

Sok kitartást és lelki erőt!

2014. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ez kemény, nagyon sajnálom hogy így élsz. Szerintem: a szüleiden nem tudsz segíteni, és sajnos nem vagy abban a helyzetben, hogy a testvéred helyzetét megkönnyítsd. Magadat próbáld menteni, és ha sikerül valamiféle egzisztenciát teremtened pár év alatt, akkor próbálhatsz segíteni az öcsédnek. Amit meg tudsz tenni: érettségizz le, tanulj nyelvet, és próbálj mielőbb munkát keresni. Ha lesz egy kis pénzed, esetleg tudsz albérletbe menni(akár más fiatalokkal közösen). Próbálj meg ebből a beteg légkörből mielőbb kikerülni. Munka mellett is próbáld folytatni a tanulást, és kitalálni milyen területen, milyen szakmából tudnál megélni. Én nem egyetemre gondolnék, hanem szakmát adó képzésekre, amivel akár külföldön van esélyed elhelyezkedni. Ezért kellene nagyon a nyelv is. És amire készülj fel: ha jobban megy majd a sorod, a szüleid biztos jelentkeznek majd, mert az alkoholizmusban leépülnek, viszont a pénz nagyon kell a függő embereknek. Ne hagyd magad túlságosan kihasználni.
2014. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!