Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes anyukák miért nem...

Egyes anyukák miért nem bírnak ki egy kis időt se a gyerekük nélkül?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnék, de ezt nem bírom megérteni.

-Esküvő

-Diplomaosztó

-Szalagavató

-Temetés

-Évnyitó

-Színház


Ezeknél már mind átéltem azt, hogy pár anyuka magával hozta a babáját, akik végigordították az egész műsort. Esküvőn még a boldogító igent sem lehetett hallani, mert állandóan visított 2-3 baba. Rokonunk temetésén is ugyanez volt, de ott még szaladgált is pár kisgyerek, az anyuka meg utánuk, kb mintha játszótéren lettek volna, nem is temetésen.


Miért kell a kisgyereket ilyen helyekre elhozni, amikor egyrészt úgysem élvezi/érti ezeket, másrészt úgysem bír egy kisgyerek/baba nyugodtan végiglenni (nagy átlagban) több órát?

Nem hiszem el, hogy 1-2 órára nem lehet bébiszittert fogadni, vagy valami.

Én például dédimamám temetésén nem voltam ott, pedig nem baba voltam már, hanem 3 éves, és anyum is mondta, hogy azért, mert úgysem értettem volna, és nem bírtam volna végigállni az egészet. Egyik ismerősöm gyereke is olyan volt, hogy mindig sírt, de az ismerősöm mondta, hogy ha nem tudna bébiszittert vagy valakit keríteni addig, akkor ő sem menne el, mert nem rontaná el másnak az örömét vagy hasonlók, hogy egész végig babaordítást kelljen hallgatnia.


Rokonék, akiknek az esküvője volt, utólag mondták, hogy ha most szerveznék, akkor biztos, hogy kikötnék, hogy a gyerekeket ne hozzák el, mert nem elég, hogy úgysem bírják ki az egészet, de akkor az anyjuk még rá se szól.



Ti mit gondoltok erről a jelenségről? Mi a véleményetek? Titeket idegesít?

Miért van sok anyuka (tiszt.kiv.) szó szerint rágyógyulva a gyerekre?



2016. júl. 25. 10:21
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Velem olyan volt, hogy színházban ordított pár baba, de egyfolytában. A színészeken is láttam, hogy eléggé bezavar nekik, de folytatódott az előadás. Viszont amikor szünet lett, akkor kijött a függöny mögül egy idősebb férfi, aki felszólította a közönséget (leginkább a drága anyukákat), hogy vagy nyugtassák meg a babákat, vagy vigyék ki és menjenek haza, mert a színészek sokat készültek, és nem hagyják, hogy az előadás tönkremenjen amiatt, mert pár szülő elhozta magával a gyerekét egy olyan darabra, ami nem is nekik szól. (Bánk bán)

Az illetékes anyukák vörösödő fejjel kirohantak megsértődve, és hazamentek. A második fele az előadásnak már élvezhető volt. Utána persze vissza lehetett hallani innen-onnan, hogy ez a pár anyuka bőszen terjeszti, milyen gyerekellenes a színház.


Nekem is az a véleményem, hogy aki nem bír ki 2 percet a gyereke nélkül, az maradjon otthon. Pont.

És itt nem játszik a "majd ha lesz gyereked, megérted" kifogás.

2016. júl. 25. 10:35
 2/25 A kérdező kommentje:
Ez az eset múlt héten történt. :(
2016. júl. 25. 10:35
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

egy ilyen eseményre az egész családot szokták meghívni. a családnak pedig része a gyerekek is.

szóval nem értem miért kéne otthon hagyni a gyereket, pl egy esküvőn,hogyha a családot hívták meg. nyilván a szülők legyenek résen. hogyha kisbaba van,akkor ne üljenek be a templomban legelőre, hanem álljanak meg hátul,hogyha sírni kezdene a baba,akkor gyorsan ki tudjanak vele szaladni. nagyobb gyereknél meg meg lehet nyugodtan fegyelmezni,hogy arra az 1 órára viselkedjen. ha nagyon nyűgös,akkor adni neki egy könyvet vagy teléefont, bármit,csak kösse le magát, ne zajongjon. meg lehet oldani intelligensen is.

azokról az anyáról nekem is megvan a véleményem, akik hagyják fel-alá rohangálni a gyerekeket ilyen eseményen, és arra is szarnak,hogyha végig üvölti a gyerek a szertartást.

színházba meg értelemszerűen úgy vigyék a gyereket,hogy gyerekeknek való műsort néznek. más különben tényleg szenvedés lesz belőle a gyerek részéről és elrontja a többi ember szórakozását is

2016. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

Általános hozzáállás a "gyerekem van, tehát felülírhatok minden írott és íratlan szabályt". Lásd amikor simán kitolja előre a babakocsit a zebránál, vagy amikor a lagziban a vetítés alatt nekiáll körtáncolni a TV előtt a gyerekekkel és nem érdekli, hogy azt másik száz ember nézné (és nézte eddig), vagy amikor a szertartás közben három gyerek lóg az ifjú párról a szülők pedig ahelyett, hogy tennének valamit, nézik, hogy milyen cuki. Nem, nem cuki! Lehetne sorolni napestig, de az esetek döntő többségében nem a gyerekekkel van a gond, hanem a szülőkkel, mert kifogásnak használják a gyerekeiket, ahelyett, hogy példát mutatnának Nekik.


Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy az az oka, hogy "rá van gyógyulva a gyerekre", de tény ami tény, hogy a gyerekek jelentős része totál nem való ezekre az eseményekre és nem jó a gyereknek se ha ott van, meg a szülőnek se. Lagzikon jó megoldás lehet a gyereksarok, ami tele van játékokkal, meg van 1-2 ember aki figyel a picikre, de összességében én is azt gondolom, hogy jobb valakire rábízni a kisebb gyerkőcöket egy-egy ilyen esemény idejére ha nehezen viselik a picik az ilyesmit (azt meg a szülőnek kellene tudnia, hogy az Ő gyermeke mennyire viseli jól ezt, mert nyilván azért a gyerkőc személyisége is benne van ebben a dologban).

2016. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen szülőket én sem értem, pedig van két gyerekem, meg most várjuk a harmadikat.

Sőt, akkor se dől össze világ és nem lesz üres az életem, ha egy hétre táborba mennek. Inkább alig várom, hogy kettesben legyünk kicsit a párommal.


Sok helyre nem való kisgyerek, és ezzel egyet is értek, én mondjuk el nem tudom képzelni, mi visz rá valakit, hogy színházba beüljön vele. Kínszenvedés mindenkinek, és állati ciki, hogy zavarsz mindenkit.


Ettől függetlenül azt is látom, hogy nem egyszerű őket "lepasszolni", főleg családi eseményen, ahol minden rokon és nagyszülő is jelen szeretne lenni. Mégis ki vigyázzon rájuk? Bébiszittert sem mindig lehet találni (vidéken ritka, rettentő drága, és még az sem biztos hogy nyugodtan rábízod a babád egy idegenre.)

Ezen kívül is van elfogadható ok: pl. egy esküvő általában több óra, egy anyatejes babát addig nem akaszthatsz a fogasra, hogy majd eszel, ha hazaérek.


Szóval vannak olyan események, mikor nem tudod elkerülni, hogy vidd magaddal, bár egy színház jellemzően nem ilyen. Meg van úgy, hogy kénytelen vagy te is egy kis toleranciát mutatni, ha számodra fontos, hogy a szülő jelen legyen.

Nálunk lett abból örök harag, hogy temetésre nem mentem el, mert nem akartam két kicsit vinni, és senkire se tudtam bízni őket.

Az se jobb.

2016. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem már az elején elrontják, nem szocializálják a gyereket arra, hogy mással is ellegyen. Két egymástól ellenkező példát tudok írni:

Van két barátnőm, mindegyiknek hasonló korú babája van, 4 hónaposak kb. Az egyik folyton görcsös a kezéből sem szívesen adja ki, és magával szúr ki azzal, hogy enni sosem tud rendesen, mert a gyerek amint megnyikkan rögtön odaugrik megnyugtatni. Ezt a megnyugtatási feladatot meg nem szívesen adja át másnak, még a szüleinek sem, aztán meg ők a hibásak, hogy nem tudják megnyugtatni.

A másik csaj, akinek ráadásul koraszülött is a babája, sokkal lazábban kezelik, már volt, hogy eltudtak otthonról menni pár órára úgy, hogy addig a nagymama vigyázott rá és semmi baj nem volt.

A testvéremék sem csináltak ügyet belőle, fokozatosan rászoktatták, hogy mással is legyen a gyerek (így már ez harmadik példa) így jól elvan bárkivel. Sajnos temetésből kijutott az utóbbi időben nálunk, de egyiken sem volt ott a gyerek, addig barátok vigyáztak rá. Sőt esküvőn is voltunk együtt ráadásul ottalvóson, akkor sem volt ott.

2016. júl. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sokszor jóuzn ítélőképesség kellene hozzá. Nálunk 2 baba és 1 kisgyerek volt az esküvőnkön, nagyon szépen viselkedett mindegyik. Az egyik baba, a templomban elkezdett hangoskodni, azonnal kimentek vele, így senkit nem zavart. A lagzit végig bírták, a legnagyobb még táncolt is, amikor elkezdett rohangászni, rászóltak és leült. Ez volt a sajátunk, de máshol már elég cifra dolgokat láttam. És nem a gyerekkel volt elsődlegesen gond, hanem a szülővel, aki engedte, hogy szívószállal fröcskölje szét a levest a szemben ülőkre, a meglepetés vetítés alatt a kivetítő előtt körtáncolt a gyerekekkel, mert azok akkor a vetítés zenéjére éppen azt akartak, akit nem vittek ki, pedig a szertartás alatt az átkötött stólára csimpaszkodott, akin csak mosolyogtak, hogy milyen cuki, amikor szertartás közben akarta kitépni a fátylat a menyasszony fejéből, aki szerint cuki, hogy a szépen felöltözött koszorúslányok után berohan a pelusban, ruha nélkül cumival flangáló gyerek a menyasszony előtt és a menyasszony megáll bevonulás közben, mert megállt a pici is az út közepén, várva, hogy valami történjen,..., ... Vannak ilyenek, szerintem nem az a gond, hogy elviszik őket, mert általában lehet kezelni a problémákat. Engem sokszor a hozzáállás idegesít, a jelenlétükkel semmi gond, fel tudják dobni a körülöttük lévők napját, cukik a virágsziromszóró kislányok, ... de az is biztos, hogy aki elviszi a gyerekét esküvőre/temetésre, az jóval kevésbé tud odafigyelni az eseményekre és nem tud olyan felszabadultan bulizni sem.
2016. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
az én esküvőmön is votak gyerekek két család, az egyikben az anyuka vallás mániás dilis, aki még a férjét is elküldi lefeküdni este nyolckor és így nevelnek 2 gyereket:d a másik családban 3 gyerek van és mindenki nagyon laza és nyitott. Előbbinél a gyerekek lagzinál rám másztak és csikiztek és amikor közöltem, hogy hagyjanak úgysem vagyok csikis és odébb ültem akkor utánam jöttek és folytatták mondván ez nem igaz. Nagyi meg csak bambán nézett hogy háát ejnye ezt nem kéne, aztán hagyta(ezek alsós kislányok). Az utóbbi család(a laza) pedig csak a legkisebb gyerkőcöt hozta el (aki ovis) és az szépen viselkedett, nem hangoskodott(pedig beszélgetett mindenkivel) és szépen megette a tortát még önállóan meg is törülte a száját a szalvétával. Szóval ez nem gyerek hanem szülő függő. Sógornőm pölö szívrohamot kap amint akar a gyerekek valamit és már ugrik is, az eredmény a gyerek nem tud magában eljátszani és visít ha nem foglalkoznak vele akár csak egy percig is.
2016. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

Szia. En két gyerekes anyuka vagyok, de teljesen egyetértek veled. Nem egy színházman vagy karácsonyi eloadáson voltam, ahol 1-2 pici baba (2-3 hónaposak) végigordították az eloadást. Ilyen helyekre nem kell gyereket vinni. En orulok, hogy egy kicsit ki tudok kapcsolodni a férjemmel.

Viszont egy honapja voltunk egy keresztelon (tesomék lánya), szuk családi korben volt. Ott egy hang nélkul végig ulte a 2 gyerek (3 és 6 évesek) a misét. Az is biztos, hogy ha rosszalkodnak, akkor a templom elott várakozunk.

2016. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
22%

És mégis hova teszed a gyereket? Mert pl. esküvő, diplomaosztó, szalagavató, temetés az családi esemény, mindenki akire ráhagyhatnád a gyereked az is ott van. Diplomaosztó nem mindenkinek a szomszéd utcában van, hiába fél óra maga a ceremónia, a rokonoknak lehet egésznapos program (hugomé fél3kor kezdődött, ehhez 10kor el kellett otthonról indulni, 9-re értünk haza, mert ebéd is volt, de ha nem lett volna, akkor is legalább délután 6 -7 lett volna mire hazaérünk, addig a gyereket hibernálom?). Szalagavató még ok, kihagyható, temetésre meg nekem magamnak sincs kedvem menni, hogy a sok pénzért rinyáló vénasszonyt hallgassam. Egy esküvő meg végképp nem pár óra.

Színházba ne gyerekelőadásra menj, ha zavarnak a gyerekek.

2016. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!